Wystawienie ogródka gastronomicznego pod moimi oknami

Zarząd sprawowany przez zatrudnioną przez wspólnotę osobę fizyczną lub prawną.
Także administrator zatrudniony do pomocy zarządowi właścicielskiemu.
Wiadomość
Autor
piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Wystawienie ogródka gastronomicznego pod moimi oknami

#7 Post autor: piotrusb » 11-07-2020, 18:13

Plan działki (działek) geodezyjnych wspólnota powinien mieć zarządca i jako właściciel lokalu masz prawo dostępu do takich dokumentów.

Jeśli to zawiedzie, to w księdze wieczystej i akcie notarialnym masz numer działki gruntu, z której współwłasnością jest związana własność Twojego lokalu. Na portalu https://mapy.geoportal.gov.pl/mobile/ podając numer działki znajdziesz jej plan.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MarlenaMarlena
.
.
Posty: 8
Rejestracja: 08-07-2020, 14:07

Re: Wystawienie ogródka gastronomicznego pod moimi oknami

#8 Post autor: MarlenaMarlena » 16-07-2020, 22:39

Dowiedziałam się 20.05.2020
Oficjalne pismo do zarządu wspólnoty złożyłam 18.06.2020
Do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi od wspólnoty.
Czyli się zamieściłam w terminie?
Ile czasu maja na odpowiedz ? Dzwoniłam kilka dni temu i zwyczajnie mnie zbywają...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MarlenaMarlena
.
.
Posty: 8
Rejestracja: 08-07-2020, 14:07

Re: Wystawienie ogródka gastronomicznego pod moimi oknami

#9 Post autor: MarlenaMarlena » 17-07-2020, 10:54

Dzwoniłam do zarządcy wspólnoty pytajajac o kiedy otrzymam odpowiedz i zostałam poinformowana ze nie została podjęta żadna uchwała i nie obowiązują terminy. Wyglada na to ze wspólnota tak sobie podjęła decyzje o tym iż zezwalają na ten ogródek. Dowiedziałam się również ze teren należy do miasta.
Treść pisma które dostałam od zarządu dróg i zieleni brzmi następująco:
Zarząd dróg i zieleni odpowiadając na pismo informuje iż została wydana decyzja na ustawienie ogródka gastronomicznego w pasie drogowym na długości 9 metrów szerokości 3.5 metra. Obszar ten obejmuje szerokość lokalu restauracji oraz sąsiedniego budynku (mojego) za zgoda wspólnoty mieszkaniowej (mojej).

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Wystawienie ogródka gastronomicznego pod moimi oknami

#10 Post autor: piotrusb » 17-07-2020, 11:02

Nie, nie zmieściłaś się, bo miałaś 6 tygodni od powzięcia informacji o podjęciu uchwały do złożenia do sądu pozwu o uchylenie uchwały, a nie do wystosowania pisma do zarządu.

Zarząd, nie jest urzędem, nie obowiązuje go kpa, nie na więc żadnego określonego terminu na odpowiedź i może (choć nie powinien) w ogóle nie odpowiedzieć.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MarlenaMarlena
.
.
Posty: 8
Rejestracja: 08-07-2020, 14:07

Re: Wystawienie ogródka gastronomicznego pod moimi oknami

#11 Post autor: MarlenaMarlena » 17-07-2020, 11:05

Tak tylko żadnej uchwały właśnie nie ma ... robią sobie z nas jaja... ja już nie wiem jak mam to załatwić

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Wystawienie ogródka gastronomicznego pod moimi oknami

#12 Post autor: piotrusb » 17-07-2020, 11:22

Zażądaj od zarządcy udostępnienia uchwały, w której została wyrażona zgoda, o której mowa w piśmie z zarządu dróg. Jeśli takiej uchwały nie było i zgodę wyraził jedynie zarządca, to przekroczył on swoje kompetencje. Zażądaj od niego pisemnie informacji na jakiej podstawie podjął decyzję przekraczającą zakres zwykłego zarządu, co jest zastrzeżone dla uchwał wspólnoty.

Zwróć się z pismem do urzędu informując, że taka zgoda nie została udzielona przez wspólnotę, a jedynie przez nieupoważnionego do tego zarządcę.

Niestety jedyną konsekwencją dla takiego zarządcy jest jego odwołanie, ale do tego musiałabyś pozyskać większość właścicieli (liczàc udziałami).
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarządca i administrator”