Wystawienie ogródka gastronomicznego pod moimi oknami

Zarząd sprawowany przez zatrudnioną przez wspólnotę osobę fizyczną lub prawną.
Także administrator zatrudniony do pomocy zarządowi właścicielskiemu.
Wiadomość
Autor
MarlenaMarlena
.
.
Posty: 8
Rejestracja: 08-07-2020, 14:07

Wystawienie ogródka gastronomicznego pod moimi oknami

#1 Post autor: MarlenaMarlena » 08-07-2020, 14:18

Mieszkam w centrum miasta.
Od czerwca na przeciw moich okien rozłożyła swoje stoliki restauracja.
W roku 2019 otrzymałam informacje iż mogą wystawiać ogródek gastronomiczny tylko i wyłącznie na szerokości swojej witryny- w tym roku właściciele restauracji w porozumieniu ze wspólnota mieszkaniowa (załatwili sobie) podpisy mieszkańców o zgodę na postawienie tego ogródka.
Bezpośrednio tylko ja mam ten ogródek za oknem 1.5 metra.
Otwieram okno i słyszę ludzi rozmawiających jakby siedzieli u mnie w mieszkaniu.
Przy zbieraniu podpisów nie zostałam uwzględniona do głosowania - wspólnota z góry założyła ze się nie zgodzę na ogródek gastronomiczny pod oknem.
Pisałam pismo do zarządu dróg i zieleni w sprawie zajmowania pasa przed moim oknem jednak zasłaniają się tym ze wspólnota wyraziła zgodę. W głosowaniu wzięły udział osoby które albo nie mieszkają w budynku na co dzień albo mieszkają na wyższych piętrach i nie maja takiego widoku z okna.
Proszę o pomoc do kogo powinnam się jeszcze zgłosić aby usunięto z przed moich okien te stoliki.
Pismo zażalenie już wysłałam do wspólnoty jednak wiem ze odpowiedz będzie taka jak od zarządu.
Większość lokatorów robi na złość ci którzy mieszkają na wyższych piętrach ja mieszkań na parterze i nie mogę w spokoju spędzić w domu czasu od 8- 20.
Proszę o pomoc

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MarlenaMarlena
.
.
Posty: 8
Rejestracja: 08-07-2020, 14:07

Re: Wystawienie ogródka gastronomicznego pod moimi oknami

#2 Post autor: MarlenaMarlena » 08-07-2020, 15:59

Jeśli nie tu gdzie powinnam wstawiłam post to przepraszam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Wystawienie ogródka gastronomicznego pod moimi oknami

#3 Post autor: piotrusb » 10-07-2020, 10:27

Jeżeli teren pod Twoim oknem należy do wspólnoty, to ona decyduje o jego wykorzystaniu. W takiej sprawie musi zostać podjęta uchwała, czyli za takim zagospodarowaniem nieruchomosci musi się opowiedzieć większość właścicieli licząc udziałami. Jeśli tak się stało, to możesz taką uchwałę zaskarżyć do sądu, ale w ściśle określonym, nieprzekraczalnym i nieprzywracalnym terminie.

Zgodnie z art. 25 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali:
„1. Właściciel lokalu może zaskarżyć uchwałę do sądu z powodu jej niezgodności z przepisami prawa lub z umową właścicieli lokali albo jeśli narusza ona zasady prawidłowego zarządzania nieruchomością wspólną lub w inny sposób narusza jego interesy.
1a.Powództwo, októrym mowa w ust. 1, może być wytoczone przeciwko wspólnocie mieszkaniowej w terminie 6 tygodni od dnia podjęcia uchwały na zebraniu ogółu właścicieli lokali albo od dnia powiadomienia wytaczającego powództwo o treści uchwały podjętej w trybie indywidualnego zbierania głosów.
2.Zaskarżona uchwała podlega wykonaniu, chyba że sąd wstrzyma jej wykonanie do czasu zakończenia sprawy”.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MarlenaMarlena
.
.
Posty: 8
Rejestracja: 08-07-2020, 14:07

Re: Wystawienie ogródka gastronomicznego pod moimi oknami

#4 Post autor: MarlenaMarlena » 11-07-2020, 17:54

Ja nawet nie widziałam o żadnym głosowaniu, dowiedzieliśmy się gdy już stoliki stały w tym dniu zadzwoniłam do zarządcy wyspolnoty który opryskliwie odpowiedział ze to nie moja sprawa. Podpisy zebrane zostały chodząc od mieszkania do mieszkania- do nas nie zapukali bo wiedzieli ze się nie zgodzimy.
Stoliki stoją na chodniku miasta bo zgodzę wydaje zarząd dróg i zieleni wiec nie wiem czy wspólnota ma coś tu do gadania ?
Napisałam do nich pismo do wspólnoty aby wyjaśnili sprawę czekam na odpowiedz zaraz będzie miesiąc jak czekam.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MarlenaMarlena
.
.
Posty: 8
Rejestracja: 08-07-2020, 14:07

Re: Wystawienie ogródka gastronomicznego pod moimi oknami

#5 Post autor: MarlenaMarlena » 11-07-2020, 17:57

Jak mam to sprawdzić czy teren przed moimi oknami należy do wspólnoty ? Wydaje mi się ze nie ponieważ to zarząd dróg i zieleni podejmował decyzje ze mogą wystawić ogródek na wysokości swojej witryny.
Bardzo Panu dziękuje za informacje

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Wystawienie ogródka gastronomicznego pod moimi oknami

#6 Post autor: piotrusb » 11-07-2020, 18:00

Termin 6-tygodni obowiązuje od momentu, w którym dowiedziałaś się o podjęciu uchwały. Nie powiadomienie Cię o głosowaniu może być uznane za naruszenie, które mogło mieć wpływ na treść uchwały, co jest podstawą do jej uchylenia, bo wiedząc o przedmiocie uchwały mogłabyś nakłonić innych właścicieli do głosowania przeciw.

Jeśli jednak ten termin minął, to klamka zapadła i można co najwyżej podjąć starania, aby wspólnota odwołała zgodę w kolejnej uchwale.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarządca i administrator”