Jak wywalić administratora

Zarząd sprawowany przez zatrudnioną przez wspólnotę osobę fizyczną lub prawną.
Także administrator zatrudniony do pomocy zarządowi właścicielskiemu.
Wiadomość
Autor
sergioktos
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 02-05-2018, 21:32

Re: Jak wywalić administratora

#7 Post autor: sergioktos » 15-07-2018, 21:28

irenalo pisze:
21-09-2017, 17:46
Jesteście tak zwaną małą wspólnota (do 7 lokali włącznie) i u Was ustawowo nie ma zarządu i nie można go wybrać , dopóki się nie zmieni notarialnie sposobu zarządzania z art.18.1 UoWL.
Zatem nie jesteś członkiem zarządu w rozumieniu art. 20 UoWL. U Was do zarządzania mają zastosowanie zapisy kodeksu cywilnego.
irenalo chodziło mi o to, że skoro jest to mała wspólnota (mniej niż 7 właścicieli). Zawsze wydawało mi się, że w takim przypadku potrzebna jest jednomyślność. W jednej ze znanych mi wspólnot, administrator który boi się wywalenia, właśnie w ten sposób wmawia starszym ludziom że musi być jednomyślność.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Jak wywalić administratora

#8 Post autor: piotrusb » 15-07-2018, 22:04

To nieprawda, a administrator, który tak twierdzi, jest albo kompletnym ignorantem, albo - dla utrzymania umowy - celowo wprowadza właścicieli lokali w błąd.

Mała wspólnota w sprawach dotyczących zarządu nieruchomością wspólną kieruje się zapisami kc i kpc o współwłasności. Zgodnie z art. 201 w z. z art. 204 kc w sprawach leżących w zakresie zwykłego zarządu decyduje większość współwłaścicieli nieruchomości wspólnej (właścicieli i współwłaścicieli lokali) licząc udziałami. Wypowiedzenie umowy o administrowanie, jak również zawarcie takiej umowy jest, zgodnie z jednolitą i utrwaloną linią orzecznictwa i doktryną, czynnością zwykłego zarządu.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarządca i administrator”