Problem z montazem gniazdka elektrycznego w hali garazowej

Zarząd sprawowany przez zatrudnioną przez wspólnotę osobę fizyczną lub prawną.
Także administrator zatrudniony do pomocy zarządowi właścicielskiemu.
Wiadomość
Autor
marekrobert
.
.
Posty: 206
Rejestracja: 14-09-2013, 22:21

Re: Problem z montazem gniazdka elektrycznego w hali garazowej

#13 Post autor: marekrobert » 03-08-2022, 19:48

W naszym konkretntm przypadku jest trochę inaczej, gdyż hale garażowe stanowią odrębną własność i Zarząd Wspólnoty nie ma nic do tego. W halach garażowych są zarówno garaże zamnknię jak i miejsca postojowe. Każde jest wykupione od Dewelopera do indywidualnego użytku.O zgodzie na cokowiek decydują o tym sami Właściciele garaży i miejsc postojowych w głosowaniu udziałami. Zarząd pełni wybrany przez nich Pełnomocnik. Przepisy przepisami ale zdrowy rozsądek i przezorność przede wszystkim. Proszę pamiętać, ze w halach garażowych pod budynkami obligatoryjnie montowana jest wentylacja mechaniczna, dlatego też między innymi jest zakaz parkowania pojazdów wyposażonych w instalację gazową.
Przypadek pożaru na Górczewskiej w W-wie działa na wyobraźnię. Za 10 lat istnienia mielismy - odpukać - tylko jeden przypadek, gdy nieumiętnie ładowany akumulator eksplodował. Obyło się bez pożaru,ale i tak trzeba było wzwać Straż do zneutralizowania kwasu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

BarneyGF
.
.
Posty: 4
Rejestracja: 07-10-2022, 13:33

Re: Problem z montazem gniazdka elektrycznego w hali garazowej

#14 Post autor: BarneyGF » 10-10-2022, 00:53

marekrobert pisze:
03-08-2022, 11:08
W halach garażowych zlokalizowanych pod budynkami mieszkalnymi nie powinno montować się gniazd elektrycznych. Ze względów bezpieczeństwa związanego z zagrożeniem przeciwpożarowym, nie powinny tam być pozostawiane bez dozoru, włączone do prądu jakiekolwiek odbiorniki typu akumulatory, hulajnogi, meleksy, samochody elektryczne i inne. Ładowarki samochodów umieszcza się przeważnie na zewnątrz budynku. Tak dla przestrogi:
https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/ ... ne-5549439
Nie wiem po co to nieuzasadnione wzbudzanie paniki. W przytoczonym linku nie ma informacji, żeby tam w ogóle parkowały samochody elektryczne. Dochodzenie prokuratury również nie wykazały, żeby przyczyną pożaru był samochód elektryczny: https://www.green-news.pl/2353-prokurat ... rczewskiej.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarządca i administrator”