Pozew przeciwko wspólnocie.

Czyli kodeks cywilny i inne ustawy, rozporządzenia oraz przepisy
Wiadomość
Autor
MMX13
.
.
Posty: 229
Rejestracja: 18-02-2013, 08:51

Odp.: Pozew przeciwko wspólnocie.

#25 Post autor: MMX13 » 18-04-2016, 09:35

irenalo pisze:Po trzecie nie musisz fotografować , możesz przynieść własną kopiarkę.
No właśnie tak chcę ale nie dają możliwości :( .
irenalo pisze:Narazie nie masz żadnego dowodu, że WM i uniemożliwia Ci , jak Ty nazywasz, "skorzystania z dokumentu".
zrobienia kserokopii :) .
irenalo pisze:A może Ty byś otrzeźwiał?
No może mnie trzeba sprowadzić na ziemię, może to ja bujam w obłokach :haha:
irenalo pisze:Narazie nie masz żadnego dowodu, że WM i uniemożliwia Ci , jak Ty nazywasz, "skorzystania z dokumentu".
Jeżeli Ty wysyłasz wniosek dajmy na to do US albo ZUS ( doręcznie dokumntacji dot. Twojej osoby) i nie otrzymujesz żadnej odpowiedzi pisemnej tylko pracownik odpowie Ci telefonicznie, że nie dostaniesz bo naczelnik nie wyraził zgody, to jakiego dowodu będziesz szukała na bezczynność tego funkcjonariusza ?. Następnie piszesz ponowną prośbę, zakreślasz termin na odpowiedź i dalej nic ...cicho, głucho...
irenalo pisze:I tak na wszelki wypadek, gdybyś nei wiedział:
Cytuj:
Art. 235. Kto, przez tworzenie fałszywych dowodów lub inne podstępne zabiegi, kieruje przeciwko określonej osobie ściganie o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne albo w toku postępowania zabiegi takie przedsiębierze, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


Droga Ireno ten wniosek to: ..."Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa/wykroczenia" nie stwierdzenie tego faktu, nie zamierzam wyręczać organy ścigania od kwalifikacji czynu. "Podejrzenie" to słowo klucz tutaj....
irenalo pisze:Po pierwsze nie jesteś właścicielem dokumentu a współwłaścicielem . To "współ" czyni różnicę. Istotną.
No i jako "udziałowiec" dokumentacji wspólnoty nie uniemożliwiam jej kserowania, zbierania itd. pozostałym udziałowcom. :haha:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3195
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Pozew przeciwko wspólnocie.

#26 Post autor: elmaz » 18-04-2016, 10:47

MMX13 pisze:Myślę, że nie tak powinien wyglądać stosunek członek wspolnoty-zarząd-administrator.
Masz rację, ale niestety - te relacji na stałe można zmienić tylko poprzez zmianę zarządu - co jak rozumiem u Was raczej jest trudne.... Inaczej to jest tylko zaleczanie objawów - bo nawet jak wygrasz w sądzie, to sytuacja może się np. za rok powtórzyć.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MMX13
.
.
Posty: 229
Rejestracja: 18-02-2013, 08:51

Odp.: Pozew przeciwko wspólnocie.

#27 Post autor: MMX13 » 18-04-2016, 13:52

elmaz pisze:Inaczej to jest tylko zaleczanie objawów - bo nawet jak wygrasz w sądzie, to sytuacja może się np. za rok powtórzyć.
Ja właśnie uważam, że to jest profilaktyka - od czegoś trzeba zacząć :haha: , "nic nie robienie" powoduje dalszą destrukcję.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Pozew przeciwko wspólnocie.

#28 Post autor: irenalo » 18-04-2016, 16:00

MMX13 pisze:No właśnie tak chcę ale nie dają możliwości
Byłeś u admina? Tak czy nie?
MMX13 pisze:Jeżeli Ty wysyłasz wniosek dajmy na to do US albo ZUS
ZUS działa na podstawie ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585, z poźn. zm.1) oraz statutu. I czasami maja zastowsowanie zapisy kpc a czasami kpa.
US obowiązuje kodeks postępowania administracyjnego.
WM nie obowiązuje kpa .

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MMX13
.
.
Posty: 229
Rejestracja: 18-02-2013, 08:51

Odp.: Pozew przeciwko wspólnocie.

#29 Post autor: MMX13 » 18-04-2016, 20:30

irenalo pisze:Byłeś u admina? Tak czy nie?
2-krotnie, kilka razy dzwoniłem i czekam ... :( .
irenalo pisze:ZUS działa na podstawie ustawy z dnia ( ...) administracyjnego.
Ale podchodzisz do tego formalnie, podałem przykład - zasadę postępowania. To co Twoim zdaniem obowiązuje we wspólnocie, mam na myśli te kwestie, które są poza u.o.w.l. , - może zdrowy rozsądek, zasady współżycia społecznego, pragmatyzm itd... , czy Ty na miejscu zarządu lub zarządcy odmówiłabyś wykonania takiej kserokopii?.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

UD3H
.
.
Posty: 79
Rejestracja: 10-11-2015, 20:37

Odp.: Pozew przeciwko wspólnocie.

#30 Post autor: UD3H » 18-04-2016, 21:01

MMX13 pisze: ... czy Ty na miejscu zarządu lub zarządcy odmówiłabyś wykonania takiej kserokopii?.
Zarząd lub zarządca jak również admin formalnie może odmówić Ci wykonania kserokopii dokumentacji wspólnoty nawet na zasadzie "nie, bo nie". Nie może natomiast odmówić Ci wglądu do dokumentacji wspólnoty. Jego wola lub też brak woli do wykonania kserokopii zależy od wielu czynników.

Już pisałem wcześniej, że najlepiej napisać pismo do zarządu gdzie wnosisz o dostęp do dokumentów. U mnie po takim piśmie skończyło się na tym, że dostałem skserowany komplet dokumentów o które wnosiłem. Suma sumarum admin zachował się rozsądnie (chociaż trochę z tym nerwów było).

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych”