Pozew przeciwko wspólnocie.

Czyli kodeks cywilny i inne ustawy, rozporządzenia oraz przepisy
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Pozew przeciwko wspólnocie.

#37 Post autor: irenalo » 20-04-2016, 04:36

MMX13 pisze:Ale podchodzisz do tego formalnie, podałem przykład - zasadę postępowania. To co Twoim zdaniem obowiązuje we wspólnocie, mam na myśli te kwestie, które są poza u.o.w.l. , - może zdrowy rozsądek, zasady współżycia społecznego, pragmatyzm itd... , czy Ty na miejscu zarządu lub zarządcy odmówiłabyś wykonania takiej kserokopii?.
Nie, nie podchodzę. To co Ci prawo gwarantuje w kontakcie z urzędem, nie gwarantuje Ci Ustawa o własności lokali.
Zasady postępowania mogą ustalić właściciele lokali w uchwale . Jeśli zobowiążą zarząd do udzielania pisemnych odpowiedzi każdemu , to zarząd może zrezygnować lub zażądać wynagrodzenia za dodatkową pracę.
Mam wrażenie , że Ty nie chcesz rozwiązać problemu , tylko chcesz wywrzeć presję na pozostałych.
MMX13 pisze:czy Ty na miejscu zarządu lub zarządcy odmówiłabyś wykonania takiej kserokopii?.
W tym przypadku, biorąc po uwagę wszystkie okoliczności - tak.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MMX13
.
.
Posty: 229
Rejestracja: 18-02-2013, 08:51

Odp.: Pozew przeciwko wspólnocie.

#38 Post autor: MMX13 » 20-04-2016, 09:41

irenalo pisze:Mam wrażenie , że Ty nie chcesz rozwiązać problemu , tylko chcesz wywrzeć presję na pozostałych.
Dziwne spostrzeżenie :haha: .
irenalo pisze:MMX13 pisze:
czy Ty na miejscu zarządu lub zarządcy odmówiłabyś wykonania takiej kserokopii?.

W tym przypadku, biorąc po uwagę wszystkie okoliczności - tak.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) .

------------------------------------------

Wczoraj otrzymałem dokument !!! .

Dzięki bardzo za poświęcony czas i pomoc.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

UD3H
.
.
Posty: 79
Rejestracja: 10-11-2015, 20:37

Odp.: Pozew przeciwko wspólnocie.

#39 Post autor: UD3H » 20-04-2016, 09:43

irenalo pisze:Jeśli własciciele lokali nie ustalili tego w formie uchwały to zarząd (czy admin) ma obowiązek udostępnić dokument do wglądu a nie musi kserować. Bo dziś to będzie jedna kartka a jutro przyjdzie pieniacz i zażąda skserowania wieloletniej dokumentacji. Nie widzę powodu , by WM za to płaciła.
Dochodząc do identycznych wniosków, do zarządu adresowałem pismo, w których wnosiłem o dostęp do dokumentacji (uchwał wspólnoty) informując jednocześnie, że dokumenty będe kopiował własnym sprzetem. Zarząd (admin) sam zdecydował, że łatwiej będzie to skserować i mi to po prostu przekazać.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MMX13
.
.
Posty: 229
Rejestracja: 18-02-2013, 08:51

Odp.: Pozew przeciwko wspólnocie.

#40 Post autor: MMX13 » 20-04-2016, 10:26

damianos pisze:Dochodząc do identycznych wniosków, do zarządu adresowałem pismo, w których wnosiłem o dostęp do dokumentacji (uchwał wspólnoty) informując jednocześnie, że dokumenty będe kopiował własnym sprzetem. Zarząd (admin) sam zdecydował, że łatwiej będzie to skserować i mi to po prostu przekazać.
No i o to chodzi, czy to nie jest ludzkie, normalne podejście? , a koszty - przecież można robić zdjęcia. Warunek "Sine qua non" - zarząd/admin nie mogą strzelać fochów ---> "nie bo nie", kto jest dla kogo? . Zarządca/admin "bywa" ... a współwłaściciel "jest".

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Pozew przeciwko wspólnocie.

#41 Post autor: irenalo » 20-04-2016, 13:44

MMX13 pisze:a koszty - przecież można robić zdjęcia
No właśnie. :) Zamiast straszyć sądem czy prokuraturą wystarczało iść i cyknąć focię, nie przejmując się tym , jakie fochy strzela zarząd. Zresztą może to nie był foch a zwykła niewiedza i strach przed odpowiedzialnością.
MMX13 pisze:Zarządca/admin "bywa" ... a współwłaściciel "jest".
A zarząd ponosi odpowiedzialność .

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MMX13
.
.
Posty: 229
Rejestracja: 18-02-2013, 08:51

Odp.: Pozew przeciwko wspólnocie.

#42 Post autor: MMX13 » 20-04-2016, 14:51

irenalo pisze:No właśnie. Zamiast straszyć sądem czy prokuraturą wystarczało iść i cyknąć focię, nie przejmując się tym , jakie fochy strzela zarząd
Irena to nie było straszenie ale ostateczność :haha:
irenalo pisze:Zresztą może to nie był foch a zwykła niewiedza i strach przed odpowiedzialnością.
No niestety foch, dosłownie powiedziano mi "nie bo nie" a dopiero w odpowiedzi na wskaznaie podstawy prawnej - dostałem dokument.

Irena wierz mi, że nie jestem strachliwy, czy jak to dzisiaj modne "zniewieściały", umiem się "bić" o swoje ale robienie fotek w sytaucji, kiedy ktoś sobie tego nie życzy (bez względu na jego uprawnienie w tym zakresie) jakoś mi nie pasuje. Jeżelii umawiam się na przeglądanie to przeglądam, na kopiowanie to kopiuje itd.

To tylko na randce umawiamy się na spacer za rękę a w trakcie mogą się zdażyć jakieś buziaki albo i co więcej ( o rany ) - hehehehe.

Ja nie musiałem skorzystać z drogi sądowej ale może lektura tego tematu przyda się niejednemu adminowi/zarządowi albo lekceważonemu przez tych 1-szych włascicielowi :haha:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych”