Fundusz remontowy a kupno mieszkania

Czyli kodeks cywilny i inne ustawy, rozporządzenia oraz przepisy
Wiadomość
Autor
ewelina1
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 21-04-2015, 14:42

Fundusz remontowy a kupno mieszkania

#1 Post autor: ewelina1 » 21-04-2015, 15:12

Witam, nie bardzo wiem gdzie mam temat umieścić, więc z góry przepraszam jeżeli założyłam temat w złym wątku.
Mam problem z funduszem remontowym. W zeszłym roku robiliśmy remont dachu w kamienicy, W tym miesiącu przyszło mi rozliczenie funduszu remontowego za rok 2014 z dziwnymi korektami. Wyszło ze jest niedopłata w granicach 1.500,-PLN. Mieszkanie zakupiliśmy z mężem w październiku 2012r. Okazało się ze w kwietniu 2013r była właścicielka mieszkania wypłaciła fundusz remontowy w wysokości 3500,-PLN. I dlatego mamy taka niedopłatę, i gdyby nie remont dachu nawet byśmy o tym nie wiedzieli. w akcie notarialnym mamy zapis:
"Strony uzgodniły, że z dniem wydania lokalu w posiadanie kupujących przechodzą na nich korzyści i ciężary związane z opisanym wyżej lokalem, powstałe po dniu wydania lokalu w ich posiadanie. Kupujący oświadczyli, że stan techniczny opisanego wyżej lokalu jest im znany.’’

Nie bardzo wie co mam z tym zrobić. Proszę o pomoc

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: fundusz remontowy a kupno mieszkania

#2 Post autor: irenalo » 21-04-2015, 15:43

ewelina1 pisze:Okazało się ze w kwietniu 2013r była właścicielka mieszkania wypłaciła fundusz remontowy w wysokości 3500,-PLN
A na jakiej podstawie jej wypłacono? Jeśli jest taka umowa między właścicielami , to powinnaś być zostać poinfomowana przed sprzedażą. Generalnie FR jest majątkiem wspólnoty i WM nie powinna wypłacać dawnej właścicielce żadnych pieniedzy , oprócz tych , które wynikają z rozliczenia za ostatnie miesiące danego roku.
Podobnie jest z kredytem , który zaciąga wspólnota. Nowy właściciel nie może odmówić wpłaty zaliczek na FR , z którego kredyt jest splacany.
Albo zmusisz wspólnotę do tego, by odebrała wypłacone peiniądze albo wystąpisz do starej właścicieli o zwrot wypłaconych kwot.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ewelina1
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 21-04-2015, 14:42

Odp.: Fundusz remontowy a kupno mieszkania

#3 Post autor: ewelina1 » 23-04-2015, 20:22

no własnie wspolnota nie jest wstanie mi odpowiedziec dlaczego wylacili pieniadze. Zapytalam sie czy byla uchwala dotyczaca funduszu remontowego. A oni sie tłumacza tylko ze takie jest prawo i ze zadnej uchwaly nie podpisywali. Najlepsze jest to ze w zasadzie nie poinformowali nas o tym zaraz po wybraniu kasy przez byla włascicielke. Dowiedzielismy sie o tym dopiero z rozliczenia roku 2014. Bylam z tym u prokuratora, dal mi wyjscie jedyne abym napisala pismo do wspolnoty z zapytaniem dlaczego wyplacili fundusz remontowy i dlaczego nas o tym nie poinformowali. Wspolnota ma obowiazek odpisac i dopiero bedzie mozna cos zrobic dalej.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ewelina1
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 21-04-2015, 14:42

Odp.: Fundusz remontowy a kupno mieszkania

#4 Post autor: ewelina1 » 23-04-2015, 20:25

a mowy zadnej nie bylo ze poprzednia włascicielka zabiera kase z fr. Ogolnie od zeszlego roku notariusze bardziej skupiaja sie by pisac jakie korzysci przejmuje kupujcy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Fundusz remontowy a kupno mieszkania

#5 Post autor: irenalo » 23-04-2015, 22:01

ewelina1 pisze:A oni sie tłumacza tylko ze takie jest prawo i ze zadnej uchwaly nie podpisywali.
Kto się tłumaczy? Zarząd, zarzadca administrator?
Wspolnota to ogół właścicieli. Kto prowadzi księgowość?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych”