Zebranie roczne w formie zdalnej telekonferencji

Czyli kodeks cywilny i inne ustawy, rozporządzenia oraz przepisy
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
stroboskop323
.
.
Posty: 104
Rejestracja: 19-09-2009, 18:01

Zebranie roczne w formie zdalnej telekonferencji

#1 Post autor: stroboskop323 » 03-01-2021, 19:07

Witajcie!
W roku 2020 na "wątpliwej" podstawie zalecenia Ministerstwa Rozwoju wywieszono na klatkach schodowych wielu wspólnot informacje, że zebrania roczne nie muszą się odbyć. Tak też było w jednej ze wspólnot gdzie mieszkam. Zebranie ani żadna uchwała w 2020 roku nie została w niej w ogóle podjęta w żadnym z trybów.

Jestem zarządem w innej wspólnocie. W roku 2020 zdążyłem zrobić roczne zebranie normalnie-stacjonarnie.
Teraz chcę także zrealizować zebranie, ale zdalnie za pomocą skype/teams/google meet.

Moje pytanie dotyczy prośby o pomoc we wskazaniu czy zebranie zdalne w ogóle może się odbyć i mieć cechy legalnego zebrania?
Dlaczego wszędzie muszę sprzątać?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Zebranie roczne w formie zdalnej telekonferencji

#2 Post autor: piotrusb » 03-01-2021, 20:41

„W związku z obowiązującym od 20 marca br. na obszarze całego kraju stanem epidemii, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pragnie przypomnieć, iż wspólnoty mieszkaniowe mogą organizować roczne zebrania członków i głosowanie nad uchwałami z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych.

Zebrania roczne mogą zostać – zgodnie z art. 90 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r., poz. 568, z późn. zm) – przełożone o okres do 6 tygodni od dnia odwołania na obszarze RP stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Wspólnoty, które będą jednak zainteresowane przeprowadzeniem zebrania w terminie wcześniejszym, mogą zorganizować je w formule hybrydowej, tj. z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych”.

https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-tec ... ie-zdalnej

Natomiast trzeba pamiętać, że wiele osób, zwłaszcza starszych, nie posługuje się narzędziami do telekonferencji i nie można im narzucać obowiązku korzystania z takich programów i nie można z tego powodu wykluczać ich z uczestnictwa w zebraniu.

Kolejną istotną kwestią jest zapewnienie, aby w zebraniu nie brały udziału, a zwłaszcza nie głosowały, osoby do tego nieuprawnione.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
stroboskop323
.
.
Posty: 104
Rejestracja: 19-09-2009, 18:01

Re: Zebranie roczne w formie zdalnej telekonferencji

#3 Post autor: stroboskop323 » 04-01-2021, 20:09

Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź!
Dlaczego wszędzie muszę sprzątać?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych”