Uchwała w trybie Art. 24 UoWL

Czyli kodeks cywilny i inne ustawy, rozporządzenia oraz przepisy
Wiadomość
Autor
piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Uchwała w trybie Art. 24 UoWL

#7 Post autor: piotrusb » 23-02-2018, 10:57

darekj pisze:
22-02-2018, 23:55
Pytanie jaki i od którego momentu liczony.
Na postanowienie sądu służy zażalenie, które wnosi się w terminie tygodniowym do sądu, który wydał postanowienie. Termin ten liczy się od doręczenia postanowienia, a gdy strona nie zażądała w terminie przepisanym doręczenia postanowienia zapadłego na rozprawie – od ogłoszenia postanowienia (art. 394 § 2 kpc).
Postanowienia ogłoszone na posiedzeniu jawnym sąd uzasadnia tylko wtedy, gdy podlegają one zaskarżeniu, i tylko na żądanie strony zgłoszone w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia postanowienia. Postanowienia te doręcza się tylko tej stronie, która zażądała sporządzenia uzasadnienia i doręczenia postanowienia z uzasadnieniem (art. 357 § 1 kpc). Postanowienia wydane na posiedzeniu niejawnym sąd doręcza z urzędu obu stronom, chyba że przepis szczególny stanowi inacze (art. 357 § 2 kpc).

A więc albo trzeba się stawić na posiedzeniu jeśli jest on jawna i sąd wyda na nim postanowienie, albo, jeśli sąd wyda postanowienie na posiedzeniu niejawnym, strony otrzymają od sądu powiadomienie z urzędu.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

darekj
.
.
Posty: 351
Rejestracja: 07-03-2010, 18:41

Re: Uchwała w trybie Art. 24 UoWL

#8 Post autor: darekj » 23-02-2018, 17:06

irenalo pisze:
23-02-2018, 07:50
A zarząd nie słyszał o internecie? Właściciel, który wynajmuje mieszkanie może glosować przez internet. Wystarczy , ze wyrazi taka zgodę i poda e-maila do korespondencji.
Zarząd słyszał. A nawet swego czasu poddał pod głosowanie odpowiednia uchwałę i weszła ona w życie. I co z tego? Niewiele to zmienia w kwestii "nie chce mi się", "mam to gdzieś" i podobnych obywatelskich postawach.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

darekj
.
.
Posty: 351
Rejestracja: 07-03-2010, 18:41

Re: Uchwała w trybie Art. 24 UoWL

#9 Post autor: darekj » 23-02-2018, 17:11

piotrusb pisze:
23-02-2018, 10:57
A więc albo trzeba się stawić na posiedzeniu jeśli jest on jawna i sąd wyda na nim postanowienie, albo, jeśli sąd wyda postanowienie na posiedzeniu niejawnym, strony otrzymają od sądu powiadomienie z urzędu.
Zarząd wnosi o ten tryb. Czy to oznacza że sąd powiadamia wszystkich właścicieli lokali we Wspólnocie? Bo tego na razie mi brakuje. nie znam sposobu procesowania więc na razie wiem że Zarząd wnosi o ten tryb, sąd na posiedzeniu jawnym lub nie rozpatruje sprawę i wydaje postanowienie. Na razie brakuje mi tego jak ono jest dystrybuowane - jasne jest że skoro Zarząd wnosi to pewnie otrzyma postanowienie. A co z innymi?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Uchwała w trybie Art. 24 UoWL

#10 Post autor: piotrusb » 23-02-2018, 17:41

darekj pisze:
23-02-2018, 17:11
Czy to oznacza że sąd powiadamia wszystkich właścicieli lokali we Wspólnocie?
Zarząd składając wniosek powinien wskazać jako uczestników wszystkich właścicieli. Jeśli tego nie zrobi, sąd powinien go do tego wezwać. Sąd powinien też powiadomić właścicieli.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych”