Remont loggii

Czyli wszystko o wszelkiego rodzaju remontach i modernizacjach.
Wiadomość
Autor
Gizi
.
.
Posty: 77
Rejestracja: 12-01-2015, 22:48

Remont loggii

#1 Post autor: Gizi » 15-02-2015, 21:30

Witam,
Może to nietypowe, ale nie ukrywam że liczę na konkretne sugestie.
Nad moją kuchnią znajduje się loggia sąsiada. Od wielu lat naciskamy by zrobił jej remont, bo przemarza nam sufit, skrapla się woda i generalnie walczymy z grzybem. Wina loggii w tym przypadku jest bezsprzeczna. Loggia była zrobiona w latach 70 i nigdy nie remontowana.
Problem polega na tym że sąsiad nie zgadza się na jej remont, choć podłoga jest w fatalnym stanie. Sąsiad jest trudnym człowiekiem - filozof. Jak zmusić go do wpuszczenia ekipy remontowej. Wspólnota płaci za remont.
Czy mogę żądać od wspólnoty pokrycia kosztów remontu mieszkania skoro członek wspólnoty jest odpowiedzialny za dewastowanie mojego mieszkania. Co roku na wiosnę ponoszę koszty jego uporu.
Dziękuję za odpowiedzi.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5994
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Remont loggii

#2 Post autor: piotrusb » 16-02-2015, 14:48

Gizi pisze:Czy mogę żądać od wspólnoty pokrycia kosztów remontu mieszkania skoro członek wspólnoty jest odpowiedzialny za dewastowanie mojego mieszkania.
Generalnie - nie. Nie możesz obciążać wspólnoty odpowiedzialnością za działania, czy zaniechania konkretnego właściciela. Do takiego obciążenia musiałbyś wykazać winę wspólnoty np. w kwestii egzekwowania dostępu do lokalu. Patrz w takiej sprawie wątek: orzecznictwo-admin/dostep-lokalu-odpowi ... t9173.html.
Gizi pisze:Jak zmusić go do wpuszczenia ekipy remontowej.
Masz w wyżej podanym wątku sposób postępowania w tym celu.

Jeśli jednak masz ubezpieczone mieszkanie, to koszty remontu powinien pokryć Twój ubezpieczyciel, który następnie wyegzekwuje je od ubezpieczyciela lub bezpośrednio właściciela lokalu albo wspólnoty, w zależności od tego czy przyczyna szkód powstała w lokalu czy na nieruchomości wspólnej.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Gizi
.
.
Posty: 77
Rejestracja: 12-01-2015, 22:48

Odp.: Remont loggii

#3 Post autor: Gizi » 17-02-2015, 10:53

Piotrusb, dziękuję. Daje to jasność sytuacji.
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Remonty i modernizacje”