Samowola budowlana?

Czyli wszystko o wszelkiego rodzaju remontach i modernizacjach.
Wiadomość
Autor
czajnik

Odp.: Samowola budowlana?

#13 Post autor: czajnik » 25-02-2007, 11:10

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy. Przecież problematycznych lokali jest 4 szuki, zatem nie jesteś sam. Może skontaktuj się z pozostałymi właścicielami, przedstaw im sprawę i działajcie wspólnie. Będzie Wam wtedy raźniej, a i siłę przebicia będziecie mieć większą.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Janusz Gdański
.
.
Posty: 853
Rejestracja: 11-07-2006, 13:35

Odp.: Samowola budowlana?

#14 Post autor: Janusz Gdański » 25-02-2007, 12:32

A ja Ci Paszczaku radzę, abyś poszukał sobie innych problemów. Kupiłeś legalnie lokal, zameldowałeś się, czyli potwierdziłeś "urzędowo" że mieszkasz w LOKALU (na podwórku lub pod mostem by Cię nie zameldowali), więc możesz spać spokojnie. A jak nie możesz, to sprzedaj swoje mieszkanie i kup inne. Obawiam się jednak, że masz "martwiący się" charakter i nie potrafisz żyć bez zmartwień. Głowa do góry! Życie jest za krótkie, by je sobie zatruwać!

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

czajnik

Odp.: Samowola budowlana?

#15 Post autor: czajnik » 25-02-2007, 13:15

Być może masz rację Janusz. Nie wiem tylko, czemu od razu przychodzi mi na myśl analogia do samochodu, który pochodzi z kradzieży. Czy w czymkolwiek pomoże mi fakt, że JA go kupiłem legalnie i zarejestrowałem w wydziale komunikacji urzędu miasta (a wię potwierdziłem "urzędowo", że jest mój - używając Twojej nomenklatury), jeżeli wcześniej został skradziony, a nasepnie namierzy go policja?

W mojej opinii to nie jest kwestia "martwiącego się" charakteru, lecz dobrze rozumiany przejaw troski o własne mienie. Nigdy nie zrozumie tego ten, kto nie wydał na własne cztery kąty kilkuset tysięcy złotych, zazwyczaj z kredytu, który będzie spłacany jeszcze przez kilkanaście, albo kilkadziesiąt najbliższych lat.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Janusz Gdański
.
.
Posty: 853
Rejestracja: 11-07-2006, 13:35

Odp.: Samowola budowlana?

#16 Post autor: Janusz Gdański » 25-02-2007, 13:22

Róznica zasadnicza - samochód zmienia miejsce pobytu, a budynek rzadko! Moim zdaniem przed wydaniem zaświadczenia o samodzielności lokalu urzędnicy zrobili to, co powinni, tzn. sprawdzili "papiery". I to wystarczy. Ja w każdym razie bym się absolutnie nie martwił.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

paszczak

Odp.: Samowola budowlana?

#17 Post autor: paszczak » 25-02-2007, 15:42

Janusz Gdański pisze:Obawiam się jednak, że masz "martwiący się" charakter i nie potrafisz żyć bez zmartwień.
Janusz Gdański pisze:Ja w każdym razie bym się absolutnie nie martwił.
1. Odliczenie różnicy VAT w US - wymagane (do okazania) pozwolenie na użytkowanie.
2. Ubezpieczenie mieszkania - w razie wystąpienia szkody a dokładniej jej likwidacji - wymagane pozwolenie na użytkowanie.
3. Brak ubezpieczenia - brak jednego z warunków do zabezpieczenia kredytu = kredyt postawiony w stan natychmiastowej wymagalności.

Nie martwiłby się Pan nadal?
Ja się natomiast "obawiam", że reprezentuje Pan drugą stronę (Zarządca, deweloper). Mylę się?

Pozdrawiam.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Janusz Gdański
.
.
Posty: 853
Rejestracja: 11-07-2006, 13:35

Odp.: Samowola budowlana?

#18 Post autor: Janusz Gdański » 25-02-2007, 15:54

Jestem członkiem wspólnoty! Gdy ubezpieczałem mieszkanie lub likwidowałem szkodę nigdy nie żądano ode mnie pozwolenia na użytkowanie - zawsze wystarczył akt notarialny. Z VAT-em nie miałem do czynienia. Jeśli jednak potrzebne jest pozwolenie na użytkowanie, to trzeba go zażądać od dewelopera - niewątpliwie je posiada.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Remonty i modernizacje”