Lampy LED z czujnikiem ruchu

Czyli wszystko o wszelkiego rodzaju remontach i modernizacjach.
Wiadomość
Autor
PiotrB
.
.
Posty: 33
Rejestracja: 10-03-2012, 10:01

Lampy LED z czujnikiem ruchu

#1 Post autor: PiotrB » 31-08-2012, 10:53

Witam, czy macie w blokach produkt Lampa LED Detecta
Widzę rosnącą popularność, a co z niezawodnością?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: lampy LED z czujnikiem ruchu

#2 Post autor: ondrasz » 31-08-2012, 13:54

Jaka jest cena takiej lampy? Choć szczerze mówiąc ten model jest słabiutki - tylko 300lm z 10W , detecta II jest dużo lepsza - 1030 lm przy 18W poboru ooo choć widzę że ta trzecia też przy 18W daje 795lm.

Ciekawi mnie cena.

Ja ostatnio montowałem lampy sensoC gdzie z 10W dają strumień bodajże coś 600 albo 700lm i montuje je w miejsce świetlówek 18W które miały po 1000lm (wiadomo ze z czasem coraz gorzej jest) i jestem bardzo zadowolony z lamp. Natomiast cena jak dla mnie zaporowa. Cena na poziomie ok 180-200zł za szt jest nie do przyjęcia. Wolę lampy na zwykłe żarówki i czujki - nigdy mi się nie zwróci wydatek 2x większej kwoty przy czujkach ruchu - zbyt małe zużycie.

Gdyby te lampy , szczególnie detecta II miały cenę w granicach 100-130zł to myślę że warto.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cdn
.
.
Posty: 372
Rejestracja: 08-07-2012, 20:57

Odp.: lampy LED z czujnikiem ruchu

#3 Post autor: cdn » 31-08-2012, 14:09

ondrasz pisze:Wolę lampy na zwykłe żarówki
Tylko gdzie po 1 września je kupić?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: lampy LED z czujnikiem ruchu

#4 Post autor: ondrasz » 31-08-2012, 14:52

wszędzie :)
a jak nie to żarówki energooszczędne - testuję lampę KLS-3 Kwazar-u z włożoną 20W żarówką energooszczędną - jest szybka, ma dużą jasność - jest kwestia tylko żywotności - ilość włączeń ma znaczenie tutaj niestety... jakby z rok wytrzymała taka żarówka to już by się w miare kalkulowało...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

PiotrB
.
.
Posty: 33
Rejestracja: 10-03-2012, 10:01

Odp.: lampy LED z czujnikiem ruchu

#5 Post autor: PiotrB » 31-08-2012, 18:49

ondrasz pisze:Ciekawi mnie cena...
Cena wywoławcza to aż 170 PLN netto, negocjacje możliwe... Też mi się nie podoba moc aż 10W, gdzie obecne LEDy dają to światło przy 4-5W. Zintegrowane wszystko może sprawić, że nie wytrzymają dłużej niż okres gwarancji :( Myślałem, że już ktoś ma doświadczenie, nikt? Inwestycja zwraca się po ok. 10 latach, ale czy one wytrzymają 10 lat, na pewno nie! Ekonomicznie kaszana, ale warta uwagi jako nowinka techniczna i wygodne rozwiązanie....
ondrasz pisze:wszędzie :)
a jak nie to żarówki energooszczędne ...
Nie mów mi o energooszczędnych bo po kilku wymianach gwarancyjnych zrezygnowałem na rzecz LEDów. Energooszczędne w ogóle się nie sprawdzają przy ciągłym zał/wył, czyli przy krótkich czasach pracy, gdyż pobierają wtedy dużo więcej prądu i tracą szybko żywotność!

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: lampy LED z czujnikiem ruchu

#6 Post autor: ondrasz » 01-09-2012, 09:39

PiotrB pisze:Energooszczędne w ogóle się nie sprawdzają przy ciągłym zał/wył, czyli przy krótkich czasach pracy, gdyż pobierają wtedy dużo więcej prądu i tracą szybko żywotność!
Masz rację co do tego załączania/wyłączania natomiast nie do końca z tym pobieraniem większej ilości prądu.

Czytałem test zrobiony na żarówkach gdzie mierzyli pobór w 1s 10s i 60s i chyba tylko w 1 przypadku wyszedł większy a wszystkie pozostałe energooszczędne miały mniejszy pobór szczególnie w 1 i 10s natomiast tradycyjne żarówki mają zwykle od razu większy niż podawany na opakowaniu pobór mocy...

Ta co więcej brała to o ile pamiętam philips tornado ale inne philipsy brały na rozruchu sporo mniej. Zapewne jest to też powiązane z tym, jak długa żarówka osiąga pełen strumień światła - im szybciej tym pewnie większy pobór na starcie. Ale to trzeba by znaleźć chętnego do testów :D

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Remonty i modernizacje”