Malowanie klatek schodowych

Czyli wszystko o wszelkiego rodzaju remontach i modernizacjach.
Wiadomość
Autor
lolek_123
.
.
Posty: 131
Rejestracja: 07-09-2009, 07:27

Odp.: malowanie klatek schodowych

#7 Post autor: lolek_123 » 27-04-2010, 09:52

Mój moduł /piętro ma obwód (7+2,5)*2 = 19 m * 3 m (wys) = 57 m2 pow. ścian + pseudosufit (ta powierzchnia pod schodami) 7*2,5 = 17,5 m2.
Orientacyjna pow. do malowania modułu (bez posadzek i okien) 57 + 17,5 = 74,5 m2
Z proporcji mi wychodzi 330/75 prawie 3 tysiące za moduł. Sporo
Spotkałem się z szacunkami 5 tys zł za 5 pięter typowej klatki.
To daje 1 tys. za mój moduł/piętro. a nie prawie 3 tys.
LOKATOR = osoba, która mieszka w wynajętym mieszkaniu, NIE WŁAŚCICIEL.
ADMINISTRATOR = wynajęty POMOCNIK! ZARZĄDU wspólnoty. Jeśli jest zarząd to nie ma zarządcy - jest administrator, którego zarząd może sobie wybrać i "pogonić" nie pytając wspólnoty.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

terdom
.
.
Posty: 31
Rejestracja: 28-07-2008, 11:07

Odp.: malowanie klatek schodowych

#8 Post autor: terdom » 27-04-2010, 11:09

moim zdaniem wszystko zalezy od nakladu pracy i uzytych materialow.jezeli jestes zainteresowany szczegolowym rozliczeniem moge ci wyslac mailem kosztorys ofertowy na malowanie klatek .jest on jednym z najkorzystniejszych z wielu ofert jakie nasza wspolnota otrzymala od oferentow nie wybralismy go bo zakres prac na naszej klatce byl o wiele wiekszy.ten kosztorys zawiera te elementy o ktore sie pytasz.podaj adres mailowy to wysle ci ten kosztorys.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

lolek_123
.
.
Posty: 131
Rejestracja: 07-09-2009, 07:27

Odp.: malowanie klatek schodowych

#9 Post autor: lolek_123 » 27-04-2010, 15:11

terdom pisze:moim zdaniem wszystko zalezy od nakladu pracy i uzytych materialow.jezeli jestes zainteresowany szczegolowym rozliczeniem moge ci wyslac mailem kosztorys ofertowy na malowanie klatek .jest on jednym z najkorzystniejszych z wielu ofert jakie nasza wspolnota otrzymala od oferentow nie wybralismy go bo zakres prac na naszej klatce byl o wiele wiekszy.ten kosztorys zawiera te elementy o ktore sie pytasz.podaj adres mailowy to wysle ci ten kosztorys.
a masz to w wersji nieobrazkowej?
Jak tak, to śli na lolek_123@poczta.fm

Takim wskażnikiem sytetycznym typu koszt remontu jednego piętra typowej klatki, bez korytarzy.
Kosztorysanci też stosują ten myk i nazwywają to chyba pozycja scalona.

Zależy mi na oszacowaniu takim łatwym do ogarnięcia przez nieumiejących czytać kosztorysów. Kosztorysy czesto służą "znieczulaniu" członków wspólnoty.
Administratorzy robią je z lubością aby wykazywać jak są operatywni.
Kosztorys robi kolega administrtora, rozdmuchuje koszty jak się tylko da.
Wspólnota dostaje do czytania, nikt nic nie rozumie bo i o to chodzi.
Administrator zapewnia, że zrobi przetarg, że będze sporo taniej.
I robi przetarg i wygrywa jego kolega bo tylko on spełna warunki przetargowe.
Inni są w tym przetargu tłem, po to aby innym przetargu zamienić się rolami i interes kwitnie.
Wygrywający płaci komu trzeba za fatygę a wspólnota całuje po zabłoconym obuwiu administratora bo dzięki niemu zrobiono remont za 80% wartości kosztorysowej.
Tymczasem czujny właściciel kilkoma telefonami sprawdza że remont ten wart był 50% wartości kosztorysowej, bez kosztorysów i przetargów a Mietek z sąsiedztwa zrobiłby to za 30%.
LOKATOR = osoba, która mieszka w wynajętym mieszkaniu, NIE WŁAŚCICIEL.
ADMINISTRATOR = wynajęty POMOCNIK! ZARZĄDU wspólnoty. Jeśli jest zarząd to nie ma zarządcy - jest administrator, którego zarząd może sobie wybrać i "pogonić" nie pytając wspólnoty.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

lolek_123
.
.
Posty: 131
Rejestracja: 07-09-2009, 07:27

Odp.: malowanie klatek schodowych

#10 Post autor: lolek_123 » 01-05-2010, 14:26

terdom pisze:moim zdaniem wszystko zalezy od nakladu pracy i uzytych materialow.jezeli jestes zainteresowany szczegolowym rozliczeniem moge ci wyslac mailem kosztorys ofertowy na malowanie klatek .jest on jednym z najkorzystniejszych z wielu ofert jakie nasza wspolnota otrzymala od oferentow nie wybralismy go bo zakres prac na naszej klatce byl o wiele wiekszy.ten kosztorys zawiera te elementy o ktore sie pytasz.podaj adres mailowy to wysle ci ten kosztorys.
Nie wszystko zależy od Robocizny i Materiałów.
Zależy także od Sprzętu (np. do mieszania farb, tu nie wykazano)
Ale także od Kp - Kosztów pośrednich, Z - Zysku, Kz - Kosztów zakupu.

Koszty pośrednie z VAT i Zysk z Vat były do uniknięcia co oznacza, że mogliście o prawie sześć tysięcy zł zapłacić mniej.
Zarządzanie projektem pt. malowanie klatek jest dziecinnie proste i poziomem złożoności nie przewyższa chyba zrobieniu świątecznego obiadu dla 6 osób.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
LOKATOR = osoba, która mieszka w wynajętym mieszkaniu, NIE WŁAŚCICIEL.
ADMINISTRATOR = wynajęty POMOCNIK! ZARZĄDU wspólnoty. Jeśli jest zarząd to nie ma zarządcy - jest administrator, którego zarząd może sobie wybrać i "pogonić" nie pytając wspólnoty.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

jacpac236
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 13-12-2011, 12:29

Odp.: malowanie klatek schodowych

#11 Post autor: jacpac236 » 13-12-2011, 12:35

lolek_123,
czesc,moglbym cie prosic o podeslanie mi też tego kosztorysu ofertowego na malowanie klatek? wielkie dzieki, moj mail jacpac236@wp.pl
Pozdrawiam, Jacek

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

lukasz..
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 04-02-2012, 18:02

Odp.: malowanie klatek schodowych

#12 Post autor: lukasz.. » 04-02-2012, 18:10

ja również poproszę o taki kosztorys lukasz15@poczta.fm

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Remonty i modernizacje”