Zniszczenia w lokalu w trakcie wymiany CO

Czyli wszystko o wszelkiego rodzaju remontach i modernizacjach.
Wiadomość
Autor
adamsi

Zniszczenia w lokalu w trakcie wymiany CO

#1 Post autor: adamsi » 10-07-2006, 15:02

Witam

Mam taką sytuacje. w trakcie remontu CO firma wynajęta przez wspólnote zniszczyła kilka rzeczy. np. panowie odcinali kątówką stare rury , nie osłonili i teraz pół łazienki jest w ciapki. wyglada to tak jakby wpadło stado much i narobiło na sciany:-(. inną fuszerką jest pociągniecie rur w piwnicy taki sposób ze bez przyciecia drzwi nie dało sie jej otworzyc :-(
jest jeszcze kilka innych rzeczy ale nie bede sie rozpisywał. moje pytanie jest takie. jak i czy wogóle mozna zarządac odszkodowania od takiej firmy ? jakieś pismo z wyszczególnieniem strat ? kosztorys ? zrobiony przeze mnie tak na oko, czy musze brać jakiegoś kosztorysanta? wystepuje do wspólnoty ? administracji czy firmy ?. kasa jeszcze nie jest zapłacona bo robota ciągnie sie i ciągnie, ale przy takim spożyciu jak ma ekipa to sie nie dziwie ze tak długo trwa.

Pzdr.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

aaadam

Odp.: Zniszczenia w lokalu w trakcie wymiany CO

#2 Post autor: aaadam » 10-07-2006, 15:08

1. Jeśli masz ubezpieczone mieszkanie, to zgłoś fakt do ubezpieczyciela, on już się zajmie resztą
2. Jeśli nie masz ubezpieczenia, zgłoś się do zarządu/zarządcy, oni będą wiedzieć co robić. Wszystko zależy od zapisów w umowie o prowadzone prace i od faktu czy wykonawca jest ubezpieczony. Zarząd/zarządca musi w tym wypadku reprezentować Twój interes i doprowadzić do naprawy zniszczeń, ew. rekompensaty finansowej.

O szczegóły dot. ubezpieczeń pytaj w forum "ubezpieczenia".

Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

adamsi

Odp.: Zniszczenia w lokalu w trakcie wymiany CO

#3 Post autor: adamsi » 10-07-2006, 15:28

dzięki za odpowiedz.

Zarządca jest hmmmmm. Napisze tak. nie wiem czy mu sie bedzie chciało :-(
nie bardzo wiem jakie zapisy musiały by być w umowie ? ze nie zniszczy remontowanych pomieszczeń ? no to chyba rozumie sie samo przez sie.
Co do naprawy szkód to wolałbym zeby ta firma mi nic nie naprawiała. oni mają genialne pomysły. na początku powiedzieli ze to co na płytkach to piasek i to sie da zetrzec szmatką z wodą. po tym jak sam szef dostał drabine i po 2 godzinach szorowania płytki powiedział ze przyjdzie z polerką. no i nie przyszedł. chociaż i tak nie sądze zeby mu sie udało wypolerować szkliwione płytki. tam sie opiłki metalu powtapiały. boje sie ze jak z czasem zaczną rdzewieć -a zaczną bo łazienka z założenia jest wilgotnym pomieszczeniem to to bedzie tragicznie wyglądać. a łazienka została wyremontowana z 4 miesiące temu :-(

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

uka

Odp.: Zniszczenia w lokalu w trakcie wymiany CO

#4 Post autor: uka » 06-08-2006, 22:52

Bezwzględnie firma wykonująca remont powinna usunąć wszelkie szkody.
Domagaj się tego od zarządcy.
Powodzenia, pozdrawiam.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Remonty i modernizacje”