Przeprowadzenie przewodu telekomunikacyjnego do komórki lokatorskiej

Czyli wszystko o wszelkiego rodzaju remontach i modernizacjach.
Wiadomość
Autor
HaPe
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 22-07-2022, 11:32

Przeprowadzenie przewodu telekomunikacyjnego do komórki lokatorskiej

#1 Post autor: HaPe » 22-07-2022, 11:38

Jestem właścicielem mieszkania w WM, posiadam także komórkę lokatorską przy garażu w piwnicy. Chcę z mieszkania przeprowadzić kabel telekomunikacyjny (tzw. skrętkę) do tej komórki.
Blok jest z tego roku, więc developer zostawił wolny peszel pionowy z każdego mieszkania do pomieszczenia technicznego, dodatkowo w garażu są koryta kablowe poziome podwieszone - więc w teorii są do tego warunki techniczne.

Ktoś może zapytać dlaczego? Chcę zamontować router WIFI w komórce tak by samochód synchronizował sobie dane przez Internet. Route może być zasilany poprzez tzw. PoE, czyli po tej skrętce. Nie potrzebuję gniazdka 230V w komórce lokatorskiej.

Jak się na to zapatrujecie? Jest wg Was to możliwe do wykonana w ramach tzw. zwykłego zarządu wspólnoty czy może być to problemowe?

Myślałem też ewentualnie by zarejestrować swoją spółkę z o.o. jako przedsiębiorcę telekomunikacyjnego, zawrzeć ze sobą umowę i podłączyć komórkę na mocy mega ustawy, jednak zastanawiam się czy z punktu prawnego podłączenia komórki nie mogą odmówić.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Przeprowadzenie przewodu telekomunikacyjnego do komórki lokatorskiej

#2 Post autor: piotrusb » 22-07-2022, 19:59

Ponieważ kabel będzie przechodził przez nieruchomość wspólną więc musisz mieć zgodę zarządu/zarządcy. To jest czynność zwykłego zarządu, więc nie trzeba do tego uchwały. Jeśli są odpowiednie warunki techniczne, to zarząd nie powinien odmówić.
HaPe pisze:
22-07-2022, 11:38
Myślałem też ewentualnie by zarejestrować swoją spółkę z o.o. jako przedsiębiorcę telekomunikacyjnego, zawrzeć ze sobą umowę i podłączyć komórkę na mocy mega ustawy, jednak zastanawiam się czy z punktu prawnego podłączenia komórki nie mogą odmówić.
Mocno naciągane. Nie wystarczy założyć spółkę z o. o., bo jest to działalność regulowana. Trzeba uzyskać jeszcze wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Do wniosku musisz dołączyć oświadczenie o prowadzeniu działalności telekomunikacyjnej, składane pod rygorem odpowiedzialności karnej. We wniosku musisz drobiazgowo opisać jakie usługi będziesz świadczył.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Remonty i modernizacje”