Mieszkanie komunalne + adaptacja suszarni

Czyli wszystko o wszelkiego rodzaju remontach i modernizacjach.
Wiadomość
Autor
Jolanda
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 23-06-2020, 05:47

Mieszkanie komunalne + adaptacja suszarni

#1 Post autor: Jolanda » 23-06-2020, 06:08

Witam. Mieszkam w mieszkaniu komunalnym, za ściana jest suszarnia. Chciałam powiększyć mieszkanie, ponieważ jego metraż jest niewielki. W ZMK poinformowano mnie, że decyzję może wydać wspólnota. Uzyskałam pozwolenie wspólnoty, mam już podpisaną umowę. Kolejnym krokiem było uzyskanie pozwoleń na budowę w geodezji UM, wszystko jest w trakcie, ale pani urzędnik powiedziała, ze jest to raczej rutynowe i pozwolenie dostanę. W międzyczasie napisałam podanie do ZMK o pozwolenie na przebicie ściany, aby połączyć suszarnię z moim mieszkaniem. I właśnie dostałam odpowiedź odmowną. Nie mogę dokonywać zmian dopóki nie wykupię mieszkania. Chcę wykupić to mieszkanie, ale póki co nie jestem w stanie ze względu na finanse. Może ktoś ma doświadczenie w tej kwestii czy mogę jednak coś zrobić? Odwołać się? Do kogo.
Najdziwniejsze jest to, że zaczęłam załatwianie od ZMK i nikt mi nie powiedział, ze trzeba mieszkanie najpierw wykupić. Były dziesiątki rozmów z różnymi pracownikami ZMK i nikt nie mówił, że to może być problemem.
Bardzo proszę o pomoc, poradę,

Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Mieszkanie komunalne + adaptacja suszarni

#2 Post autor: piotrusb » 23-06-2020, 08:43

Jeśli mieszkasz w lokalu komunalnym to jesteś jego najemcą, a właścicielem jest gmina. W związku z tym jakichkolwiek zmian w substancji lokalu możesz dokonywać tylko za zgodą właściciela. Jeśli on się nie zgadza, to nic z tym nie zrobisz. Gdy wykupisz mieszkanie, to Ty będziesz jego właścicelką i zgoda gminy nie będzie Ci potrzebna.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Mieszkanie komunalne + adaptacja suszarni

#3 Post autor: irenalo » 23-06-2020, 16:39

Najdziwniejsze jest to, że zaczęłam załatwianie od ZMK i nikt mi nie powiedział, ze trzeba mieszkanie najpierw wykupić.
W takich instytucjach niczego nie robi się "na gębe". Poza tym szeregowi pracownicy zazwyczaj nie znają prawa.

Poza tym nie da się scalić lokalu, gdy jedna część należy do gminy a druga jest współwłasnością właścicieli lokali w twoim budynku.

Zawarłaś jakaś umowę ze wspólnota? Na sprzedaż po adaptacji , ewentualnie na najem?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Remonty i modernizacje”