Montaż anteny telewizyjnej - brak zgody od zarządcy

Czyli wszystko o wszelkiego rodzaju remontach i modernizacjach.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Montaz anteny telewizyjnej - brak zgody od zarządcy

#7 Post autor: irenalo » 28-04-2017, 23:53

MateuszM pisze:Zarządca/Wspólnota według mnie powinien zapewnić odbiór telewizji naziemnej.
Wspólnota nie ma obowiązku zapewniać właścicielom lokali odbioru telewizji naziemnej.
Wspolnota została powołana do zarządu nieruchomością wspólną a nie do zarządu lokalami.
Nie ma też obowiązku montowania anten zbiorczych.
Poza tym są ludzie, którzy telewizji nie ogladają i nie widzą powodu , bym za ich pieniadze jakieś anteny zbiorcze montować.

Ustaliłes już czy macie zarzące z art. 18.1 czy wybrany zarząd?
Ile jest u Was lokali?
Bo to może nie zarządca a wspólnota powinna wydawać zgodę w formie uchwały?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MateuszM
.
.
Posty: 9
Rejestracja: 03-04-2017, 14:29

Odp.: Montaz anteny telewizyjnej - brak zgody od zarządcy

#8 Post autor: MateuszM » 29-04-2017, 10:19

Wspólnota nie ma obowiązku zapewniać właścicielom lokali odbioru telewizji naziemnej.
Oczywiście, że nie ma obowiązku, ale skoro zabrania, NIE bo NIE to powinni zapewnić.
Poza tym są ludzie, którzy telewizji nie ogladają i nie widzą powodu , bym za ich pieniadze jakieś anteny zbiorcze montować.
Zgadza się, ale raczej nie ma tam nikogo kto by nie miał telewizora. Teraz po prostu ludzie muszą płacić za kablówkę UPC i są do tego zmuszeni, bo innej alternatywy nie ma, a przede wszystkim darmowej alternatywy, a że zarządca bawi się w szeryfa i zawsze musi być po jego myśli to nikomu nie chce się walczyć o nic i tyle.

Jestem nowym właścicielem mieszkania i jeszcze nie znam wszystkich tych zasad. Wcześniej mieszkałem w bloku gdzie była spółdzielnia. Może pomoże rozpiska z zebrania, z tego co widzę to jest przewodniczący i zarząd wspólnoty. Natomiast zarządca, który np. wydawał warunki zamiany w mieszkaniu ogrzewania węglowego na gazowe - to od niego dostałem warunki/pozwolenie. Na tej rozpisce z zebrania napisane jest jeszcze:'Właścicieli lokali, tworzących Wspólnotę Mieszkaniową, którym przypadają udziały w nieruchomości wspólnej znajdującej się w ....' może to już coś rozświetli czy zarządca wybrany z art 18.1

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Montaz anteny telewizyjnej - brak zgody od zarządcy

#9 Post autor: jaceko » 29-04-2017, 15:10

Możesz to sprawdzić sam.
Po pierwsze w Akcie Notarialnym powinna być informacja kto sprawuje zarząd nad Nieruchomością Wspólną, po drugie, w III dziale w KW w wypadku zarządu powierzonego (18.1) jest wpisany zarządca.
Warto zapoznać się z Ustawą o Własności Lokali
ustawa/ustawa-wlasnosci-lokali-caly-tekst-t7002.html
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MateuszM
.
.
Posty: 9
Rejestracja: 03-04-2017, 14:29

Odp.: Montaz anteny telewizyjnej - brak zgody od zarządcy

#10 Post autor: MateuszM » 30-04-2017, 12:56

Dział III w KW jest pusty.

W warunkach na zmianę ogrzewania z węglowego na gazowe cały czas przewija się "zarządca wspólnoty", a dokładniej, cytuje jeden z warunków, które musiałem spełnić: "Przedłożenie Zarządcy Wspólnoty protokołu odbioru wykonanych prac..." na koniec jest podpis i pieczątka w której widnieje ''Zarządca Nieruchomości'' Czyli Zarządca Nieruchomości i Zarządca Wspólnoty to ten sam Szeryf. Druga sprawa, pytałem sąsiada czy ten zarządca to w porządku koleś, odpowiedział mi, że ludzie nie są zadowoleni itp. ale ten cwaniaczek zrobił taką umowę, że nie da się go odwołać - tak mi powiedział sąsiad, który mieszka tam od dawien dawna. W bloku tym są mieszkania komunalne i własnościowe - ja posiadam własnościowe.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Montaz anteny telewizyjnej - brak zgody od zarządcy

#11 Post autor: irenalo » 30-04-2017, 16:15

\
MateuszM pisze: ale ten cwaniaczek zrobił taką umowę, że nie da się go odwołać - tak mi powiedział sąsiad, który mieszka tam od dawien dawna.
Każdego się da nie tylko odwołać ale i wyrzucić.
Jeśli będziesz miał czas poproś o dostęp do umowy z zarządca.
Może wtedy więcej bedziemy wiedzieli.
MateuszM pisze:Dział III w KW jest pusty.
Ale jakiej ksiegi? Twojej lokalowej czy gruntowej.
https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw ... sowe=false

Tu wchodzisz do swojej lokalowej. A w lokalowej masz odesłanie do gruntowej.
Dział I SP tam , gdzie masz wpisany udział powinien być wpisany nr księgi gruntowej.
Może to być stary numer . Dodaj skrót na początku, który identyfikuje sąd wieczystoksięgowy (taki sam, jak w Twojej lokalowej) , ewentualnie kilka zer przed numerem i metodą prób i błedów znajdź liczbę kontrolną.
W KW gruntowej powinin być wpisany udział gminy i powinno być odesłanie do numerów ksiąg lokali wszystkich właścicieli lokali.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Remonty i modernizacje”