Przegląd kominiarski

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Przegląd kominiarski

#19 Post autor: piotrusb » 13-05-2015, 11:33

ondrasz pisze:A to jak zwykle zależy gdzie.

Nie wiemy jakiej miejscowości to dotyczy
OK, słusznie.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

petunia
.
.
Posty: 37
Rejestracja: 21-05-2013, 13:27

Odp.: Przegląd kominiarski

#20 Post autor: petunia » 13-05-2015, 12:46

A to jest Warszawa. Konkurencja raczej duża, co wiąże się z takimi różnymi towarzyszącymi sprawami.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Przegląd kominiarski

#21 Post autor: piotrusb » 13-05-2015, 14:06

To w Warszawie możesz przebierać w kominiarzach jak w ulęgałkach. My dostajemy niemal co miesiąc ofertę na tego typu przeglądy od różnych firm i co roku robimy konkurs ofert spośród oferentów, co do których mamy przekonanie o solidności ich usług.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Przegląd kominiarski

#22 Post autor: irenalo » 13-05-2015, 15:03

petunia pisze:Uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie aby ustalić 2 terminy jeden rano, drugi po południu, jeden w sobotę jak ostatnio, drugi w tygodniu, po prostu byłoby całkiem po ludzku.
Też uważam , że tak powinno być. Ale być może za takim rozwiązaniem idą dodatkowe koszty a wspólnota nie uchwaliła odpowiednich zaliczek.
Zauważyłam , że część właścicieli traktuje przeglądy i zalecenia kominiarskie , jak jakiś dopust.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Edzia
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 28-03-2023, 19:57

Re: Przegląd kominiarski

#23 Post autor: Edzia » 28-03-2023, 21:06

Dobry wieczór .. ja posiadam łazienkę 1,5 m na 3 m , w niej okno z wywietrznikiem i nad prysznicem ,otwór wentylacyjny ,podłączony do komina wentylacyjnego (stara kamienica) w łazience mam przesuwne drzwi ,które zamontowane są na ościeżnicy (więc nie przylegają sztywno do ściany) po wizycie kominiarza kazał mi wiercić dziury w drzwiach ,czy to nie przegięcie ? ,Nadmiernie że do łazienki wchodzi się przez pomieszczenie kuchenne ,z dużym oknem z wywietrznikiem i otworem wentylacyjnym ..
W WC to samo WC mam może 1m na 1m ,z oknem w którym jest wywietrznik i też kazał wyrąbać dziury ,pod drzwiami cm szpara , niestety i tak wszystkie zapachy z WC mam w pokoju ,a co dopiero kiedy będą nawiercone dziury .. to tak jakbym sobie WC postawiła na środku pokoju

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Przegląd kominiarski

#24 Post autor: piotrusb » 28-03-2023, 21:44

Nie, to nie jest przegięcie. To jest wymóg prawa budowlanego. Sumaryczny przekrój takich otworów nie może być mniejszy niż 0,022 mkw. Bez takich otworów, nie ma napływu powietrza z zewnątrz do pomieszczenia, a zatem wentylacja nie będzie prawidłowo działać. To może być podcięcie w drzwiach, kratka, otwory czy szczeliny.

I jeśli wentylacja działa prawidłowo, to nie będziesz mieć żadnych zapachów w pokoju, bo zostaną one usunięte na zewnątrz mieszkania przez wentylację - ale ta potrzebuje dopływu powietrza.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Przeglądy techniczne”