Odtworzenie dokumentacji budynku- przejmujemy nieruchomość

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
cogito
.
.
Posty: 336
Rejestracja: 10-12-2005, 22:52
Lokalizacja: Kaszuby

Odp.: Odtworzenie dokumentacji budynku- przejmujemy nieruchomość

#19 Post autor: cogito » 21-07-2007, 19:01

ossy pisze:
A ja sądzę, że w dokumentacji technicznej powinny być takie projekty! Stąd było moje pytanie może nieprecyzyjne.

pozdrawiam
ossy
I ja się z tym zgadzam. UoWL i Prawo Budowlane wymaga od własciciela budynku posiadania dokumentacji technicznej, w dodatku uaktualnionej o zmiany.
Przerabiam podobny temat. Kominiarze pomiedzy jedną, a druga kontrolą wykazali zmiany w podłączeniach do przewodów kominowych. Teraz nie można ustalić kto i kiedy tego dokonał i jaki był stan poczatkowy.
Poprzedni właściciel - Gmina- nie przejmuje się tym. I tu jest problem, bo po sprzedaży ostatniego lokalu właściciele zapłacą z własnej kieszeni koszty odtworzenia dokumentacji.
Tak, jak dotychczas INB nie interesuje sie tym, gdyż musiałby "ruszyć" kolesiów z Gminy, tak po całkowitym przejęciu WM napewno znajdzie pretekst, aby zapytać o dokumentację.

Z moich własnych obserwacji wynika, że Wspólnoty (włascicele) mają blade pojęcie o tych sprawach i nie upominają się o dokumentację. Tę niewiedzę wykorzystuja poprzedni własciciele.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ossy
.
.
Posty: 30
Rejestracja: 21-11-2006, 20:25

Odp.: Odtworzenie dokumentacji budynku- przejmujemy nieruchomość

#20 Post autor: ossy » 23-07-2007, 11:24

Powiedziano mi dziś, w MZN ze wspólnota powinna podjąc uchwałę wykonania inwentaryzacji w budynku i ponieść z tego tytuły koszty...

Piszę o tym szerzej w wątku: Kto ma zapłacić za inwentaryzacje
http://www.wspolnota.net.pl/viewtopic.php?p=7897#7897

Co za debilizm tego naszego prawa... Chyba wytoczę gminie powództwo, bo już nie wiem, co mam zrobić i gdzie iść w tej sprawie...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Odtworzenie dokumentacji budynku- przejmujemy nieruchomość

#21 Post autor: owner » 23-07-2007, 14:20

osssy, nie słuchaj urzędników, czytaj ustawę:

"Jeżeli uchwała właścicieli lokali nie stanowi inaczej, koszty opracowania lub aktualizacji dokumentacji technicznej budynku obciążają:
1) do czasu wyodrębnienia własności ostatniego lokalu - dotychczasowego właściciela nieruchomości,
2) po wyodrębnieniu własności ostatniego lokalu - wszystkich właścicieli lokali w częściach odpowiadających ich udziałom w nieruchomości wspólnej." (art. 29 ust 1d ustawy)

Wcześniej pisałaś, że gmina jest współwłaścicielem, czyli są jeszcze lokale niewyodrębnione, więc sporządzenie (odtworzenie) dokumentacji to jest obowiązek i koszt gminy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ossy
.
.
Posty: 30
Rejestracja: 21-11-2006, 20:25

Odp.: Odtworzenie dokumentacji budynku- przejmujemy nieruchomość

#22 Post autor: ossy » 23-07-2007, 16:59

Dzieki, już po prostu głupieje. Jutro sporządzę pismo w tej sprawie i wyślę im oraz do wiadomości mediów.

pozdrawiam
ossy

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Przeglądy techniczne”