Przegląd roczny instalacji gazowej

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
Janko
.
.
Posty: 8
Rejestracja: 11-02-2011, 12:11
Lokalizacja: Wrocław

Przegląd roczny instalacji gazowej

#1 Post autor: Janko » 29-08-2011, 08:34

Witajcie

Mam problem ze znalezieniem dla naszej wspólnoty mieszkaniowej wykonawcy przeglądu instalacji gazowej, w normalnej cenie.
Tacy których znalazłem chcą 50-70PLN netto za lokal :( Chyba na głowę upadli.

Czy ktoś mógłby polecić firmę, bądź osobę fizyczną, która ma normalne ceny za tego rodzaju usługi? miasto Wrocław.
Janko

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Mieszkalnik
.
.
Posty: 12
Rejestracja: 06-06-2011, 14:41

Odp.: Przegląd roczny instalacji gazowej

#2 Post autor: Mieszkalnik » 29-08-2011, 15:44

ooo 70 zł netto za lokal. No to się "spece cenią". Ja zapłaciłem kiedyś 120 zł za montaż kuchenki, no ale facet się narobił. A tu tyle chcą za przegląd.

Konkretnej firmy nie polecę, bo nikomu nie zamierzam robić reklamy, a nawet żadnej firmy nie znam. Proponowałbym wystawić darmowe zlecenie na favore.pl
http://www.favore.pl/dodaj-zlecenie

Opisać co i jak. Może odezwą się firmy. Takie przeglądy musi wykonywać ktoś z uprawieniami więc lepiej strzelić info o tym, choć nie wiem jak to jest do końca. U mnie facet od kuchenki miał takie uprawnienia bo wstawił pieczątkę do karty gwarancyjnej.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Janko
.
.
Posty: 8
Rejestracja: 11-02-2011, 12:11
Lokalizacja: Wrocław

Odp.: Przegląd roczny instalacji gazowej

#3 Post autor: Janko » 29-08-2011, 16:01

Mieszkalnik pisze:ooo 70 zł netto za lokal. No to się "spece cenią".
To nie spece, tylko poszukiwacze łosia z nadmiarem $$$. Jakby z nimi ponegocjować to możeby i zjechali do 15-20pln ;P
Mieszkalnik pisze: Proponowałbym wystawić darmowe zlecenie na favore.pl
http://www.favore.pl/dodaj-zlecenie
Opisać co i jak. Może odezwą się firmy. Takie przeglądy musi wykonywać ktoś z uprawieniami
Do przeglądów potrzebne są uprawnienia gazowe D. Firma być nie musi, nam odpowiada nawet osoba fizyczna na UoD, byle z uprawnieniami.
Na favore nie probowalem. Za to oferia i oferteo owszem. Też nic dobrego się nie zgłosiło.
Janko

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Marcinowaty
.
.
Posty: 17
Rejestracja: 12-01-2011, 17:47
Lokalizacja: wlkp

Odp.: Przegląd roczny instalacji gazowej

#4 Post autor: Marcinowaty » 29-08-2011, 18:20

Ja płaciłem 70 zł za przegląd i uważam że to uczciwa cena za rozebranie, sprawdzenie i wyczyszczenie pieca gazowego. Przyjechał fachowiec z Vailanta No chyba że zależy komuś na lipie i pieczące to już inna sprawa, ale..... http://polskalokalna.pl/galerie/galeria ... ie,1275937

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Janko
.
.
Posty: 8
Rejestracja: 11-02-2011, 12:11
Lokalizacja: Wrocław

Odp.: Przegląd roczny instalacji gazowej

#5 Post autor: Janko » 29-08-2011, 18:44

Marcinowaty pisze:Ja płaciłem 70 zł za przegląd i uważam że to uczciwa cena za rozebranie, sprawdzenie i wyczyszczenie pieca gazowego.
Wiesz co to jest okresowy przegląd instalacji gazowej? A znasz wymogi art 62 prawa budowlanego? Bo tego zagadnienia moje pytanie dotyczy, a odpowiedź Twa już niestety nie.
Ja nigdzie nie wspominałem o serwisowaniu/rozebraniu/wyczyszczeniu jakiegokolwiek urządzenia, żadnej kuchenki, żadnego vailanta, buderusa, ani innego dżunkersa.

Rzucając temat liczyłem na włączenie się w dyskusję osób zajmujących się problematyką zarządzania wspólnotą, i zlecania usług dla wspólnoty. A tu tymczasem spostrzeżenia ile kto zapłacił za montaż/demontaż/serwis swoich prywatnych urządzeń.
Janko

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Przegląd roczny instalacji gazowej

#6 Post autor: ondrasz » 29-08-2011, 19:46

Janko pisze:Czy ktoś mógłby polecić firmę, bądź osobę fizyczną, która ma normalne ceny za tego rodzaju usługi? miasto Wrocław.
Ja w zupełnie innej części Polski mieszkań i my płacimy 9zł netto/mieszkanie przy zamówieniu na poziomie 1tys mieszkań kontrolowanych. W zakresie oprócz kontroli z art 62 dodatkowo badanie na obecność tlenku węgla.

Natomiast jeśli nie wiesz/nie masz komu zlecić mogę zaproponować ci taką ścieżkę - zadzwoń/podjedź do najbliższej ci spółdzielni mieszkaniowej - powinni ci dać namiary albo na firmy które u nich robią albo na swoich konserwatorów albo przynajmniej masz szanse dowiedzieć się jakie ceny na lokalnym rynku obowiązują.

Jest duża szansa że załatwisz sobie sprawę w ten sposób.
Inną drogą mogą być np. zrzeszenia rzemieślników o ile takowe funkcjonują... tam też można znaleźć rzemieślników przeróżnych profesji. A o tych z branży wod-kan gaz to chyba dość łatwo jest...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Przeglądy techniczne”