Książka Obiektu Budowlanego - prowadzenia

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Książka Obiektu Budowlanego - prowadzenia

#1 Post autor: ondrasz » 19-05-2011, 14:31

Witam

Mam poniekąd pewien dylemat.
Prowadzę KOB (a w zasadzie zaczynam je porządkować na dobre) dla kilkudziesięciu nieruchomości no i zastanawiam się nad sposobem ich prowadzenia w sensie fizycznego dołączania protokołów.

Są tego spore ilości bo przy dużym budynku to rocznie w zasadzie robi się gruuba teczka samych protokołów nie licząc jeszcze korespondencji...

Jak to robicie u siebie?

Bo rocznie mam tak:
- protokoły z gazu/st.technicznego/kominów
do tego - są oczywiście umowy i kopie uprawnień
do tego - zalecenia pokontrolne
do tego - korespondencja z mieszkańcami
do tego - protokoły po realizacji zaleceń...

Macie jakieś sposoby fizycznego prowadzenia a raczej przechowywania tej całej dokumentacji? Powiem wam że jak mam rocznie z 1 budynku powiedzmy 90 protokołów z gazu, 90 kominiarskich, do tego ogólny, do tego (no właśnie sam nie wiem czy tu czy w bloku trzymać - pisma do ludzi z powiadomieniami) i tak co roku...

Ja sobie wymyśliłem takie segregatory jak do archiwum kartonowe ale to takie niespecjalnie chyba będzie - nie dość że luzem się tam wkłada to jeszcze w sumie niewielkie one są na grubość papierów...
Ostatnio zmieniony 19-05-2011, 14:32 przez ondrasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
brunoted
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 17-05-2011, 21:26
Lokalizacja: 3City
Kontakt:

Odp.: Książka Obiektu Budowlanego - prowadzenia

#2 Post autor: brunoted » 19-05-2011, 22:10

Generalnie to każdy sposób jest dobry. Ja mam za to inne pytanie do Ciebie. Na ile byś wycenił usługę założenia i potem prowadzenia (osobno) KOB? Ja się zwykle przeglądami zajmuje i produkowaniem protokołów ale dostałem takie zapytanie i muszę je jakoś sensownie wycenić. Wypełnienie jednorazowe to może być jakieś 150zł netto a uzupełnianie wpisów rocznie to może być jakieś 100-200zł na książkę? Pytanie czy daleko trzeba jeździć do administratora.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przeglądy techniczne”