Konserwacja węzła cieplnego

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
sqpiq
.
.
Posty: 37
Rejestracja: 14-04-2008, 22:21
Lokalizacja: Kraków

Odp.: Konserwacja węzła cieplnego

#7 Post autor: sqpiq » 06-09-2010, 11:41

ZWM pisze:W dalszym ciągu szukam odpowiedzi na nurtujący mnie temat. Może spróbuję sprecyzować:

1. Czy Wspólnota ma obowiązek konserwacji węzła cieplnego czy raczej powinna to robić ze względu dbałość o własny majątek?
2. Czy forma konserwacji jest dowolna? Kto ją ustala - administrator czy zarząd?

Dzięki za wszelki rady.
Wg. mojej wiedzy takiego obowiązku nie ma. Problem może się pojawić podczas obowiązkowego przeglądu budowlanego budynku, który trzeba robić co rok. Inspektor na pewno zajrzy do węzła i jeżeli znajdzie jakieś nieprawidłowości będziecie musieli je usunąć. Tutaj już nie ma przebacz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Haneczka
.
.
Posty: 2157
Rejestracja: 26-04-2007, 18:07

Odp.: Konserwacja węzła cieplnego

#8 Post autor: Haneczka » 07-09-2010, 00:03

ZWM pisze:1. Czy Wspólnota ma obowiązek konserwacji węzła cieplnego czy raczej powinna to robić ze względu dbałość o własny majątek?
Obowiązek wynika z rozsądku, ale nie ma żadnego przymusu - Wasz problem.
To zależy również od tego, jaką macie umowę podpisaną z PEC-em.
Możecie podpisać umowę na konserwację węzła, jeśli nie ma tej czynności ujętej w umowie głównej lub dać zlecenie jego comiesięcznej konserwacji.
Konserwacja węzła jest w Waszym interesie, bo to co konserwowane - dłużej jest sprawne, a więc koszty eksploatacji mniejsze, a ona sama ma szanse dłużej trwać.

Jeśli węzeł jest nowy lub jeszcze "młody", chcąc oszczędzić koszty własne można dokonywać przeglądu instalacji i konserwacji węzła przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, raz w roku.
sqpiq pisze:2. Czy forma konserwacji jest dowolna? Kto ją ustala - administrator czy zarząd?
O formie konserwacji musicie podjąć decyzję sami, czyli musi to zrobić zarząd.
Administrator wykonuje to, co ma zapisane w umowie.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Haneczka
.
.
Posty: 2157
Rejestracja: 26-04-2007, 18:07

Odp.: Konserwacja węzła cieplnego

#9 Post autor: Haneczka » 08-09-2010, 21:57

Napisałam:
....dać zlecenie jego comiesięcznej konserwacji.
Tutaj nastąpiło małe przejęzyczenie :> .
Nie chodzi oczywiście o comiesięczną konserwację, bo to wynika z potrzeb, ale o stałą konserwację - a comiesięczną opłatę za tę usługę na podstawie zawartej umowy.
U mnie jest to 200,- zł netto miesięcznie od jednego węzła, przy większej ilości węzłów - kwota do negocjacji.
Ostatnio zmieniony 08-09-2010, 21:58 przez Haneczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przeglądy techniczne”