Badanie szczelności pieca gazowego w mieszkaniu

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
Goya
.
.
Posty: 35
Rejestracja: 24-02-2010, 23:42

Odp.: Badanie szczelności pieca gazowego w mieszkaniu

#13 Post autor: Goya » 30-05-2010, 12:39

Czyli jednak włąściciel moze nie wpuścic fachury?
Panowie spójrzcie na protokół kontroli instalacji gazowej,który pokazałam i powiedzcie czy na tej podstawie mozna przyjać, ze urządzenia gazowe w mieszkaniu zostały skontrolowane.
Czy jeśli sama wynajmę osobę do kontroli gazowej prootkół jest przesyłany do wspólnoty? lub w gdzie indziej? Czyli czy zostaje po nim jakieś slad w innym miejscu niżu właściciela i osoby kontrolującej
" Jeśli wierzysz, że jesteś jasnowidzem, to pewnie nim jesteś" (Żołnierze kosmosu I)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

lolek_123
.
.
Posty: 131
Rejestracja: 07-09-2009, 07:27

Odp.: Badanie szczelności pieca gazowego w mieszkaniu

#14 Post autor: lolek_123 » 30-05-2010, 14:21

Goya pisze:Czyli jednak włąściciel moze nie wpuścic fachury?
Tak, może nie wpuścić, tak samo jak może nie wpuścić policji z nakazem sądowym albo prokuratorskim.
Tylko tyle że oni potem wejdą razem z drzwiami.

Dodatkowe, poza okresowymi, oględziny rurek gazowych w lokalu powinny być uzasadnione
np. wyczuwalnym zapachem gazu, tąpnięciem terenu itp. bo inaczej dojdzie do nękania mieszkańca codziennymi wycieczkami komisji.
LOKATOR = osoba, która mieszka w wynajętym mieszkaniu, NIE WŁAŚCICIEL.
ADMINISTRATOR = wynajęty POMOCNIK! ZARZĄDU wspólnoty. Jeśli jest zarząd to nie ma zarządcy - jest administrator, którego zarząd może sobie wybrać i "pogonić" nie pytając wspólnoty.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: Badanie szczelności pieca gazowego w mieszkaniu

#15 Post autor: bykira » 30-05-2010, 14:39

Goya pisze:Czyli jednak włąściciel moze nie wpuścic fachury?Panowie spójrzcie na protokół kontroli instalacji gazowej,który pokazałam i powiedzcie czy na tej podstawie mozna przyjać, ze urządzenia gazowe w mieszkaniu zostały skontrolowane.
Czy jeśli sama wynajmę osobę do kontroli gazowej prootkół jest przesyłany do wspólnoty? lub w gdzie indziej? Czyli czy zostaje po nim jakieś slad w innym miejscu niżu właściciela i osoby kontrolującej
U mnie jedna nie wpuszcza kominiarza. Właśnie na policji toczy się postępowanie w jej sprawie. Najprawdopodobniej jeśli nie przyjmie kilkusetzłotowego mandatu sprawa znajdzie finał w sądzie grodzkim.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Haneczka
.
.
Posty: 2157
Rejestracja: 26-04-2007, 18:07

Odp.: Badanie szczelności pieca gazowego w mieszkaniu

#16 Post autor: Haneczka » 30-05-2010, 14:40

Goya pisze:Czyli jednak włąściciel moze nie wpuścic fachury?
No, może. Fachura nie ma uprawnień, aby wejść siłą. Nakazu prokuratorskiego nie posiada, sądowego też i co ma zrobić? Pozostaje mu odejść z pokorą.....
Dalej to problem dla zarządcy nieruchomości.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
szyno
.
.
Posty: 620
Rejestracja: 08-07-2008, 19:08

Odp.: Badanie szczelności pieca gazowego w mieszkaniu

#17 Post autor: szyno » 30-05-2010, 20:46

owner pisze:Z orzecznictwa sądów administracyjnych wynika, że chodzi tu nie o zarządcę nieruchomości w rozumieniu ustawy o gospodarce nieruchomościami, lecz o jednostkę organizacyjną, której powierzono nieruchomość z publicznego zasobu (jednostki samorządu terytorialnego lub Skarbu Państwa) w trwały zarząd, czyli o tzw. trwałego zarządcę.

Zatem w przypadku wspólnoty, za przeglądy o których mowa w ustawie prawo budowlane, odpowiada wspólnota mieszkaniowa.
Mi chodziło o zarządcę obiektu budowlanego, bo o takim jest mowa w Prawie budowlanym.
moll74 pisze:Wydaje mi się, że jesteś w błęndzie (...) a ulatniający gaz z pod drzwi sąsiada da się załatwić;-)
Doprecyzuj gdzie jestem w błędzie, czy że:
1. informuję się o ulatnianiu gazu, gdy się on ulatnia, a nie gdy się mam kaprys pokazania, kto rządzi - rozumiem, że to załatwienie ma być pomocne w pokazaniu "siły";
2. każde wejście do prywatnego lokalu wymaga zgody właściciela lub osoby upoważnionej albo zastępującej tą zgodę innej forma przyzwolenia.
bykira pisze:U mnie jedna nie wpuszcza kominiarza. Właśnie na policji toczy się postępowanie w jej sprawie.
Możesz podać w związku z czym (o jakie wykroczenie)? Może art.91a - art.93 Prawa budowlanego?
Co nas nie zabije, to nas wzmocni
Nietzsche

Z informacji korzystasz na własną odpowiedzialność

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Badanie szczelności pieca gazowego w mieszkaniu

#18 Post autor: jaceko » 31-05-2010, 07:40

Goya - dzwoniłaś do gazowni? Jeśli instalacja nie ma ważnego przeglądu to gazownia nie powinna dostarczać mu gazu. Niech administrator nie boksuje się z lokatorem tylko naśle na niego gazownie. Jeżeli w gazowni będą wiedzieli że instalacja nie ma ważnego przeglądu to ponoszą odpowiedzialność za dostarczanie do niej gazu.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Przeglądy techniczne”