Przegląd przewodów kominowych

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
Awionetka
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 18-05-2009, 09:52

Przegląd przewodów kominowych

#1 Post autor: Awionetka » 18-05-2009, 10:03

Witam Wszystkich serdecznie!

Mam wątpliwości dotyczące kontroli kominowej przeprowadzanej u mnie w mieszkaniu.
Za każdym razem jest ta sama sytuacja:
Jeden z przewodów nie ma ciągu odczyt 0 jest on obok pieca gazowego. Oczywiście wpisują sobie minimalną wartość i mówią że słabo ale jest.
Zawsze zastraszają mnie czy pozwolenie na piec jest. Rozmowa jest zawsze bardzo nie przyjemna. Za każdym razem to samo. Papiery mam ale czy mam obowiązek pokazywania im ich? Jeden wprost powiedział, że flaszkę chce.

Powiedzcie mi co zrobić, żeby zajęli się poważnie niedrożnym przewodem
i czy Kominiarze mogą żądać dokumentacji dotyczącej zainstalowanego pieca?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Kominiarczyk
.
.
Posty: 16
Rejestracja: 24-03-2009, 21:52

Odp.: Przegląd przewodów kominowych

#2 Post autor: Kominiarczyk » 19-05-2009, 21:52

należy złożyć tą skargę na piśmie w sekretariacie Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego lub wysłać im pismo listem poleconym.
Janusz Rękas

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awionetka
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 18-05-2009, 09:52

Odp.: Przegląd przewodów kominowych

#3 Post autor: Awionetka » 20-05-2009, 08:18

Dzięki za odpowiedź

W takim razie muszę zadziałać

A co z tym piecem gazowym do ogrzewania? Oczywiście mam zezwolenie i wszystkie niezbędne papiery na jego użytkowanie.

Czy kominiarz ma w sowim zakresie przeglądu prawo i obowiązek sprawdzenia takiej dokumentacji?

Pozdrawiam Miłego dnia!

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

wojci7
.
.
Posty: 25
Rejestracja: 07-10-2007, 13:11

Odp.: Przegląd przewodów kominowych

#4 Post autor: wojci7 » 20-05-2009, 13:33

Może lepiej na początku porozmawiać z zarządcą? może on jest nieświadomy co wyprawiają osoby przeprowadzające kontrole. Na wizytę w PINB zawsze będzie czas.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Kominiarczyk
.
.
Posty: 16
Rejestracja: 24-03-2009, 21:52

Odp.: Przegląd przewodów kominowych

#5 Post autor: Kominiarczyk » 20-05-2009, 17:17

Zgodnie z warunkami technicznymi użytkowania budynków mieszkalnych kopie protokołu czy opinii kominiarskiej dotyczącej tegoż urządzenia gazowego powinien mieć właściciel/zarządca budynku, więc proszę go odesłać do właściciela/zarządcy budynku.

Można wpierw powiadomić na piśmie za potwierdzeniem odbioru zarządcę nieruchomościom i żądać wglądu do dokumentacji związanej z kontrolą kominiarską, co oni na temat tego lokalu przez lata napisali. Jeżeli to nie pomoże to należy złożyć skargę do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Proszę przeczytać instrukcje techniczną tego urządzenia gazowego i dla rozjaśnienia tematu proszę podać, co to jest za urządzenie gazowe i gdzie jest zainstalowane.
Janusz Rękas

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Łukasz
.
.
Posty: 257
Rejestracja: 04-10-2008, 18:42

Odp.: Przegląd przewodów kominowych

#6 Post autor: Łukasz » 21-05-2009, 08:21

Panie Kominiarczyk, zanim wyda Pan wiążącą opinię, proszę jednakowoż pamiętać, że Pana kompetencje kończą się na przewodach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych o przepływie powietrza wymuszonym siłami natury i wbudowanych, czyli prowadzonych w ścianach wewnętrznych budynków.

Nic Panu do przewodów z ciągiem wymuszonym pracą urządzeń mechanicznych, do wentylacji mechanicznej, czy do kominów wolnostojących i przemysłowych, a nade wszystko, nic Panu do urządzeń gazowych. Jako kominiarz, a ściślej mistrz w rzemiośle kominiarskim*, nie ma Pan nawet prawa kontrolować przewodów spalinowych od urządzeń gazowych z zamkniętą komorą spalania, albowiem - jak Pan zapewne wie - tam przepływ powietrza do spalania oraz spalin wymusza dmuchawa.

*Przyjąłem założenie wynikające z brzmienia nicka, że jest Pan właśnie "kominiarzem".

Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przeglądy techniczne”