Ile razy w roku spis liczników CO ?

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
krzysiek867
.
.
Posty: 25
Rejestracja: 06-05-2008, 00:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Ile razy w roku spis liczników CO ?

#1 Post autor: krzysiek867 » 25-03-2009, 11:28

Właśnie dostałem roczne rozliczenie za opłaty, remonty, i wszelakie koszty które poniosła wspólnota za 2008 rok a w nim 8 razy odczyt liczników za CO a każdy odczyt kosztuje 37zł . Rozliczanie za CO jest takie że w piwnicy jest licznik przepływu ciepłej wody do CO podobno umowa z PECEM jest że w mieszkaniach powinno być około 21 stopni a tęperaturę reguluje tgz pogodynka czyli zależy od temperatury na zewnątrz ,reguluje przepływ. Acha wspólnotą zarządza MZBM czyli jednostka gminna . W związku z tym mam pytanie .

Ile razy w roku powinien być odczyt liczników za CO ?
Bo coś mi się zdaje że MZBM coś naciąga .

A cha w mieszkaniach nie mamy żadnych urządzeń do pomiaru ciepła tylko w piwnicy ten jeden licznik . Ciepło rozliczane jest za zużyty kJ
Pozdrawiam Krzysiek867

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
wokal79
.
.
Posty: 641
Rejestracja: 12-06-2007, 14:48
Lokalizacja: Górny Śląsk

Odp.: Ile razy w roku spis liczników CO ?

#2 Post autor: wokal79 » 25-03-2009, 11:48

Częstotliwość odczytu licznika reguluje umowa zawarta pomiędzy wspólnotą, a dostawcą ciepłą. Generalnie odczyt jest dokonywany comiesięcznie, za wyjątkiem lipca i sierpnia (gdy zużycie jest zerowe). Przeważnie odczyt licznika jest kosztem dostawcy ciepła, tak jak jest to w przypadku dostawcy energii elektrycznej i gazu.

Podzielniki służą do podziału kosztów CO (wynikających ze wskazań głównego licznika) wewnątrz wspólnoty i koszty ich zakupu, eksploatacji i odczytu obciążają wspólnotę. Oczywiście można stosować inny sposób podziału kosztów CO np. w oparciu o metraż czy kubaturę mieszkań.

Dlatego też sprawdź umowę na dostawę ciepła do budynku, tam znajdziesz odpowiedź.
Serdecznie pozdrawiam

Wokal

Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi w Zabrzu, Piekarach Śl, Gliwicach, Bytomiu, Knurowie i Rudzie Śląskiej.
http://www.domostwo.eu

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Przeglądy techniczne”