Pełnomocnictwo

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Pełnomocnictwo

#1 Post autor: bykira » 10-02-2009, 11:14

Chyba trafi mnie szlag !
Kolejny raz w Starostwie do dokumentów zgłaszających roboty budowlane żąda się od zatrudnionego przez nas administratora pełnomocnictwa i to jeszcze z opłatą skarbową.
Za każdym razem jak występujemy z jakimkolwiek pismem żądają pełnomocnictwa od nowa i od nowa z opłatą skarbową.
Kiedyś urządziłam im tam pogadankę na temat ustawowego reprezentowania wspólnoty przez zarząd ( bo od zarządu też chcą pełnomocnictwa z opłatą skarbową), a reprezentowania zarządu przez administratora na mocy podpisanej umowy o administrowanie, to się na rok odczepili.
Może się zmieniła urzędniczka, bo dzisiaj znowu dostałam bzdurne pismo do uzupełnienia braków w postaci opłaconego pełnomocnictwa.
Czy u Was też tak jest ?
Czy to tylko u mnie takie praktyki ?
Może to ja nie mam racji ?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

czajnik

Odp.: Pełnomocnictwo

#2 Post autor: czajnik » 10-02-2009, 11:33

U mnie też tak jest. : )
Ostatnio każde pełnomocnictwo 17 zł, a jeśli nie jest to oryginał, tylko kopia, to jeszcze 5 zł, czyli razem 22 zł.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: Pełnomocnictwo

#3 Post autor: bykira » 10-02-2009, 11:38

Ale ustawowo zarząd ma prawo reprezentować wspólnotę w sprawach nie przekraczających zwykłego zarządu.
No niech mnie ktoś uszczypnie !
Jestem taka zła, że chyba osobiście wpadnę do tego Starostwa !


Art. 22. 1. Czynności zwykłego zarządu podejmuje zarząd samodzielnie.
2. Do podjęcia przez zarząd czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu potrzebna jest uchwała właścicieli lokali wyrażająca zgodę na dokonanie tej czynności oraz udzielająca zarządowi pełnomocnictwa do zawierania umów stanowiących czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu w formie prawem przewidzianej.
3. Czynnościami przekraczającymi zakres zwykłego zarządu są w szczególności:
1) ustalenie wynagrodzenia zarządu lub zarządcy nieruchomości wspólnej,
2) przyjęcie rocznego planu gospodarczego,
3) ustalenie wysokości opłat na pokrycie kosztów zarządu,
4) zmiana przeznaczenia części nieruchomości wspólnej,
5) udzielenie zgody na nadbudowę lub przebudowę nieruchomości wspólnej, na ustanowienie odrębnej własności lokalu powstałego w następstwie nadbudowy lub przebudowy i rozporządzenie tym lokalem oraz na zmianę wysokości udziałów w następstwie powstania odrębnej własności lokalu nadbudowanego lub przebudowanego,
5a) udzielenie zgody na zmianę wysokości udziałów we współwłasności nieruchomości wspólnej,
6) dokonanie podziału nieruchomości wspólnej,
6a) nabycie nieruchomości,
7) wytoczenie powództwa, o którym mowa w art. 16,
8) ustalenie, w wypadkach nieuregulowanych przepisami, części kosztów związanych z eksploatacją urządzeń lub części budynku służących zarówno do użytku poszczególnych właścicieli lokali, jak i do wspólnego użytku właścicieli co najmniej dwóch lokali, które zaliczane będą do kosztów zarządu nieruchomością wspólną,
9) udzielenie zgody na podział nieruchomości gruntowej zabudowanej więcej niż jednym budynkiem mieszkalnym i związane z tym zmiany udziałów w nieruchomości wspólnej oraz ustalenie wysokości udziałów w nowo powstałych, odrębnych nieruchomościach wspólnych,
10) określenie zakresu i sposobu prowadzenia przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, ewidencji pozaksięgowej kosztów zarządu nieruchomością wspólną, zaliczek uiszczanych na pokrycie tych kosztów, a także rozliczeń z innych tytułów na rzecz nieruchomości wspólnej.
4. Połączenie dwóch lokali stanowiących odrębne nieruchomości w jedną nieruchomość lub podział lokalu wymaga zgody właścicieli wyrażonej w uchwale. W razie odmowy zainteresowany właściciel może żądać rozstrzygnięcia przez sąd.

Art. 23. 1. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; uchwała może być wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania.
2. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos.
2a. Jeżeli suma udziałów w nieruchomości wspólnej nie jest równa 1 albo większość udziałów należy do jednego właściciela bądź gdy obydwa te warunki spełnione są łącznie, głosowanie według zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos, wprowadza się na każde żądanie właścicieli lokali posiadających łącznie co najmniej 1/5 udziałów w nieruchomości wspólnej.
3. O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie.
Ostatnio zmieniony 10-02-2009, 11:38 przez bykira, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: Pełnomocnictwo

#4 Post autor: bykira » 10-02-2009, 12:15

Oczywiście nie wytrzymałam i zadzwoniłam z awanturką :-)

Pan mnie zaprosił osobiście do uzupełnienia braków ( może się za mną stęsknił :-)
Obiecał też daleko idącą pomoc w wypełnieniu wniosku, pełnomocnictwa mieć nie muszę.
Teraz się zastanawiam, czy lepiej wydać 17 zł na pełnomocnictwo, czy tyleż samo i kilka godzin na osobistą wizytę.
Wniosek ;
Po co zatrudniam administratora, skoro sama muszę załatwiać pewne rzeczy, jeśli nie chcę ponosić kosztów pełnomocnictw !
Ostatnio zmieniony 10-02-2009, 12:15 przez bykira, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
szyno
.
.
Posty: 620
Rejestracja: 08-07-2008, 19:08

Odp.: Pełnomocnictwo

#5 Post autor: szyno » 25-02-2009, 03:48

Podepnę się do tematu, bo mam podobne pytanie. Mianowicie, czy pełnomocnictwo złożone do postępowania (administracyjnego) może zostać przeniesione przez tenże organ na inne postępowanie. Wydaje mi się, że nie, tzn. że do każdego postępowania powinno być złożone pełnomocnictwo, ale może się mylę. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Co nas nie zabije, to nas wzmocni
Nietzsche

Z informacji korzystasz na własną odpowiedzialność

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: Pełnomocnictwo

#6 Post autor: bykira » 25-02-2009, 09:10

Do każdego postępowania powinno być nowe pełnomocnictwo.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przeglądy techniczne”