Przegląd techniczny placu zabaw i śmietnika

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
maskotka1
.
.
Posty: 15
Rejestracja: 29-12-2008, 14:43

Przegląd techniczny placu zabaw i śmietnika

#1 Post autor: maskotka1 » 29-12-2008, 15:09

Ostatnio dostłam informację o konieczności wykonywania przeglądów placów zabaw i śmietników /tzw. małej architektury/ co dwa lata, a cały problem polega na tym, że nie wiem w jaki sposób przygotować protokół i co należy w nim uwzględnić. Maże ktoś wie co powinno sie w nim znajdować lub ma wzór takiego protokołu????[/b]

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Przegląd techniczny placu zabaw i śmietnika

#2 Post autor: owner » 30-12-2008, 01:13

maskotka1 pisze:Ostatnio dostłam informację o konieczności wykonywania przeglądów placów zabaw i śmietników /tzw. małej architektury/ co dwa lata
Skąd masz taką informację?
Zgodnie z ustawą Prawo budowlane, obiekty małej architektury podlegają obowiązkowi kontroli raz na 5 lat. Kontrola polega na "sprawdzeniu stanu technicznego i przydatności do użytkowania obiektu budowlanego, estetyki obiektu budowlanego oraz jego otoczenia" (art. 62.1 pkt 2).

Ponadto należy przeprowadzić kontrolę każdorazowo w przypadku wystąpienia "czynników zewnętrznych odziaływujących na obiekt, związanych z działaniem człowieka lub sił natury, takich jak: wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, zjawiska lodowe na rzekach i morzu oraz jeziorach i zbiornikach wodnych, pożary lub powodzie, w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska." (art. 62.1 pkt 4, art. 61 pkt 2).

Najlepiej kontrolę zlecić osobie uprawnionej, ona będzie wiedziała, co sprawdzić i jak sporządzić protokół. Istnieją też firmy, wyspecjalizowane w kontrolach placów zabaw: http://ckpz.org/

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Przeglądy techniczne”