Usunięcie wad i nieprawidłowości budowlanych.

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
Agata371
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 30-11-2008, 11:18

Usunięcie wad i nieprawidłowości budowlanych.

#1 Post autor: Agata371 » 30-11-2008, 14:19

Administratoł przejął od Dewelopera budynek z licznymi usterkami i nieprawidłowościami budowlanymi które zostały wykazane w protokole odbioru technicznego. Deweloper zobowiązał się do usunięcia tych usterek. Niestety nie zrobił tego. Kilkakrotnie prosiłam Dewelopera o usunięcie wad i usterek w moim mieszkaniu niestety bez odzewu.
Kto odpowiada za ten stan?
Czy mam prawo zwrócić się do Administratora budynku o pomoc w tej sprawie?
Czy Administrator ponosi odpowiedzialność za niewykonanie prac określonych w protokole z przeglądu technicznego budynku?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

czajnik

Odp.: Usunięcie wad i nieprawidłowości budowlanych.

#2 Post autor: czajnik » 30-11-2008, 18:53

Agata371 pisze:Kilkakrotnie prosiłam Dewelopera o usunięcie wad i usterek w moim mieszkaniu niestety bez odzewu.
Wyślij mu pisemko z informacją, że w przypadku nieusunięcia wspomnianych usterek zlecisz to do innego wykonawcy, a kosztami obciążysz Twojego dewelopera. Wyznacz mu termin w zależności od rodzaju wad od 7 do 30 dni. Korespondencja za potwierdzeniem odbioru. I to by było na tyle.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
mirdem
.
.
Posty: 486
Rejestracja: 29-06-2008, 18:14

Odp.: Usunięcie wad i nieprawidłowości budowlanych.

#3 Post autor: mirdem » 30-11-2008, 20:02

Agata371 pisze:Administratoł przejął od Dewelopera budynek z licznymi usterkami i nieprawidłowościami budowlanymi które zostały wykazane w protokole odbioru technicznego. Deweloper zobowiązał się do usunięcia tych usterek. Niestety nie zrobił tego. Kilkakrotnie prosiłam Dewelopera o usunięcie wad i usterek w moim mieszkaniu niestety bez odzewu.
Kto odpowiada za ten stan?
Czy mam prawo zwrócić się do Administratora budynku o pomoc w tej sprawie?
Czy Administrator ponosi odpowiedzialność za niewykonanie prac określonych w protokole z przeglądu technicznego budynku?
Po pierwsze pogońcie tego administratora-jeżeli przejął budynek od developera to w protokole odbioru powinien znajdować się termin usunięcia usterek a jeżeli nie ma takiego wpisu to sprawa jasna- administrator jest w komitywie z developerem.
Proponuje przeprowadzić przegląd budynku na który wezwijcie administratora i developera - w protokole wpiszcie termin usunięcia usterek a także informacje, że w przypadku zwlekania z usunięciem wad przesunięcie terminu gwarancji o okres bezczynności developera.
Pozdro
PWM

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Agata371
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 30-11-2008, 11:18

Wady i usterki.

#4 Post autor: Agata371 » 01-12-2008, 09:58

usunięto treść po scaleniu wątków - powielanie wpisów (spam). czajnik
Ostatnio zmieniony 01-12-2008, 15:11 przez Agata371, łącznie zmieniany 3 razy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Usunięcie wad i nieprawidłowości budowlanych.

#5 Post autor: jaceko » 01-12-2008, 10:24

Do usunięcia usterek zobowiązany jest oczywiście developer, ale masz prawo żądać od admina pomocy w wyegzekwowaniu zobowiązań gwarancyjnych. Jeżeli masz zobowiązanie od dewelopera na piśmie, to nie zaszkodzi napisać do rzecznika praw konsumenta. Administrator powinien sam zaproponować jakie możecie zastosować formy upominania się o swoje prawa.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu


ODPOWIEDZ

Wróć do „Przeglądy techniczne”