Komu wolno przeglądać dokumenty dotyczące WM?

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
andrzejL
moderator
moderator
Posty: 2792
Rejestracja: 24-06-2007, 22:11
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Co nagle to po diable

#19 Post autor: andrzejL » 06-09-2008, 08:15

balcer79 pisze: Co do tej zarządczyni, to chyba powinniśmy ją zwolnić ?
andrzejL pisze: Najpierw wyjaśnijcie wszystko z waszym Zarządcą
balcer79 pisze: nie będziemy jej zmieniać
"Co nagle to po diable". Cieszę się, że dogadaliście się ze sobą. Może ta współpraca, przyniesie lepsze niż dotąd efekty. Pozdrawiam.
andrzejL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
goga5115
.
.
Posty: 450
Rejestracja: 22-10-2007, 15:35

Odp.: Komu wolno przeglądać dokumenty dotyczące WM?

#20 Post autor: goga5115 » 06-09-2008, 10:57

Tak czułem,że masz podobny układ jak u mnie i popieram też decyzje o niezmienianiu.Ważne,że udało się dogadać,no może nawiązać dialog,zobaczysz co z tego wyjdzie.To może być pozór,Gmina tak łatwo się nie wycofuje ,tego Smoka trzeba porządnie .... .Jeszcze za wcześnie się cieszyć,ręki księżniczki Ci nie zaproponowano.Dopóki nie poznasz jak najwięcej nie zrywaj kontaktu i gromadź informacje i kseruj dokumenty,które będą przechodzić przez twoje ręce.pozdrawiamy zespół Goga 5115
Na początku było Słowo

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

balcer79
.
.
Posty: 108
Rejestracja: 24-08-2008, 20:27
Lokalizacja: Kętaki

Odp.: Komu wolno przeglądać dokumenty dotyczące WM?

#21 Post autor: balcer79 » 06-09-2008, 19:05

Nie,nie.Gmina nami nie zarządza tylko Towarzystwo Budownictwa Społecznego.I chyba nie można zmienić firmy,jeśli 1 lokal jest nie wykupiony i należy do nich?Czy można?Bo my płacimy 1,20 zł./m2 na zarząd.I może są tańsze firmy na rynku?
Nie wiem :confused: Ciągle myślę nad tymi sprawami.Czas pokaże co będzie.Najważniejsze teraz,to wyrwać kasę za reklamy i szyldy ]:)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

andrzejL
moderator
moderator
Posty: 2792
Rejestracja: 24-06-2007, 22:11
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Czas pokaże

#22 Post autor: andrzejL » 06-09-2008, 20:11

balcer79 pisze: Najważniejsze teraz, to wyrwać kasę za reklamy i szyldy
Oczywiście, ale równolegle powinieneś zrobić rozeznanie - w najbliższym otoczeniu - o wysokości wynagrodzenie za zarządzanie.

Docelowo widzę w waszej Wspólnocie społeczny Zarząd właścicielski (za wyjątkiem wynagradzanego Administratora) oraz profesjonalne Biuro Rachunkowe, które poprowadzi wasze sprawy rachunkowo-księgowo-finansowe. Tak powinno być taniej.

To nie jest wcale takie trudne. Pozdrawiam
andrzejL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Haneczka
.
.
Posty: 2157
Rejestracja: 26-04-2007, 18:07

Odp.: Komu wolno przeglądać dokumenty dotyczące WM?

#23 Post autor: Haneczka » 06-09-2008, 22:26

balcer79 pisze:Najważniejsze teraz,to wyrwać kasę za reklamy i szyldy ]:)
A Ty przypadkiem, nie uwziąłeś się na kogoś, kto ma te reklamy i szyldy??? :haha:
To wspólnota tylko i wyłącznie decyduje, czy będzie pobierać jakiekolwiek opłaty za korzystanie z nieruchomości wspólnej.
Może tego nie robić, może pobierać bardzo symboliczne (bo tak chce!), a może nie pobierać w ogóle....bo jest to tylko i wyłącznie decyzja współwłaścieli, a nie zarządu czy pani zarządcy/administrator.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

balcer79
.
.
Posty: 108
Rejestracja: 24-08-2008, 20:27
Lokalizacja: Kętaki

Odp.: Komu wolno przeglądać dokumenty dotyczące WM?

#24 Post autor: balcer79 » 07-09-2008, 08:11

Haneczka pisze:A Ty przypadkiem, nie uwziąłeś się na kogoś, kto ma te reklamy i szyldy??? :haha:
Nie,nie uwziąłem się.Po prostu czuję się oszukany przez zarządczynię (która była niedoinformowana albo udawała) i przez tych dwóch sklepikarzy,którzy bezprawnie korzystają z części wspólnej.Poza tym nie chcę tych pieniędzy dla siebie :haha: Płacimy bardzo mało na FR (0,70 zł/m2),bo starszych pań nie stać na więcej.A kamienica wymaga ciągłego inwestowania.I dlatego trzeba wyrwać kaskę. ]:)
Haneczka pisze:Może tego nie robić, może pobierać bardzo symboliczne (bo tak chce!)
Już tak zrobiła.Na ścianie wisiał billboard 2x4m.Wiecie ile za niego brała WM? 50 zł/m-c :dribble: Dlatego,że nikt ich nie poinformował,że można więcej.
No ale ja jestem najmłodszy w tej WM i postaram się zrobić tu porządek ]:)
andrzejL pisze:społeczny Zarząd właścicielski
Ja nawet nie wiem,co to jest :confused:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przeglądy techniczne”