audyt energetyczny dla sprzedawanych lokali gminnych

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: audyt energetyczny dla sprzedawanych lokali gminnych

#25 Post autor: owner » 27-01-2009, 11:00

Artis pisze:Po co w ogóle więc został ten przepis wprowadzony? Tylko dlatego, że EU kazała?:/ On NIC nie wnosi!
Przepis na pewno będzie egzekwowany w odniesieniu do nowych budynków, bo kopię świadectwa inwestor musi dołączyć do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie (art. 57.1 pkt 7). Bez tego budynek nie może zostać oddany do użytkowania.
Artis pisze:bierzesz Pan bez albo spadaj Pan bo blokujesz kolejkę chętnych na korytarzu
To już nie te czasy. Niedługo w kolejce będą stali sprzedający, a nie kupujący.
Artis pisze:Czy to nie przykład na "bałagan w Polsce"???
Z tego, co słyszałem, to podobno w burdelu jest porządek. :haha:
bykira pisze:Owner ma rację, choć wydaje się to oburzające i dziwne
A co w tym oburzającego lub dziwnego, że owner ma rację? ]:)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Artis
.
.
Posty: 64
Rejestracja: 04-01-2009, 15:00

Odp.: audyt energetyczny dla sprzedawanych lokali gminnych

#26 Post autor: Artis » 27-01-2009, 13:17

owner pisze:Z tego, co słyszałem, to podobno w burdelu jest porządek.
Słyszałeś ? :haha: :P

Dobra...koniec tematu jeśli o mnie chodzi.Dzięki za dyskusję. :)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: audyt energetyczny dla sprzedawanych lokali gminnych

#27 Post autor: owner » 27-01-2009, 17:36

O świadectwach charakterystyki energetycznej można poczytać na stronach Ministerstwa Infrastruktury.

Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej?
"Jest to dokument, który określa wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku lub lokalu, czyli energii na potrzeby ogrzewania, przygotowania ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji, a w przypadku budynków użyteczności publicznej również oświetlenia. Dla potrzeb sporządzenia charakterystyki energetycznej budynków przemysłowych i magazynowych nie uwzględnia się ilości energii dostarczanej do tych budynków dla celów technologiczno-produkcyjnych. W świadectwie ocenia się wielkość zapotrzebowania na energię wynikającego z przeznaczenia i standardu budynku oraz jego systemów instalacyjnych, czyli na podstawie jego stałych, obiektywnych cech, a nie na podstawie pomiaru zużycia energii gdyż trudno poddać obiektywnej ocenie sposób użytkowania budynku przez jego użytkowników. (...)

Celem wprowadzenia obowiązku sporządzania świadectw jest promowanie budownictwa efektywnego energetycznie i zwiększanie świadomości społecznej w zakresie możliwości uzyskania oszczędności energii w budownictwie. Dzięki informacjom zawartym w świadectwie właściciel, najemca lub użytkownik będzie mógł określić orientacyjne roczne zapotrzebowanie na energię, a tym samym koszt utrzymania związany z zapotrzebowaniem na energię."

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: http://www.mi.gov.pl/2-48203f1e24e2f-1789765.htm

Notariuszom świadectwa są niepotrzebne (argumenty notariuszy i ekspertów prawnych): http://www.mi.gov.pl/2-48203f1e24e2f-1790289.htm

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Artis
.
.
Posty: 64
Rejestracja: 04-01-2009, 15:00

Odp.: audyt energetyczny dla sprzedawanych lokali gminnych

#28 Post autor: Artis » 28-01-2009, 08:45

No i gitara! :> Mi też jest niepotrzebne :hahaha:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Przeglądy techniczne”