książka obiektu budowlanego

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: książka obiektu budowlanego

#7 Post autor: owner » 09-07-2008, 11:07

Evea pisze:otrzymaliśmy ją dopiero przy okazji rozliczeń z Administratorem po rozwiązaniu z nim umowy o pracę
Administrator był zatrudniony na umowę o pracę?
Evea pisze:co Zarząd powinien zrobić w tej sytuacji
Jeżeli w umowie z administratorem jest zawarty wymóg prowadzenia przez niego KOB, to zarząd może mu wstrzymać wypłatę wynagrodzenia.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Tadeusz
.
.
Posty: 364
Rejestracja: 11-12-2006, 14:41
Lokalizacja: W-wa

Odp.: książka obiektu budowlanego

#8 Post autor: Tadeusz » 09-07-2008, 13:52

owner pisze: Jeżeli w umowie z administratorem jest zawarty wymóg prowadzenia przez niego KOB, to zarząd może mu wstrzymać wypłatę wynagrodzenia.
Powoli, powoli. Nasze prawo pracy i sądy pracy trzymaja w sporach raczej stronę pracowników !
TB

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: książka obiektu budowlanego

#9 Post autor: owner » 09-07-2008, 14:11

Tadeusz pisze:Nasze prawo pracy i sądy pracy trzymaja w sporach raczej stronę pracowników !
To poprzedni administrator (jak zrozumiałem) miał nawiązany stosunek pracy. Rozwiązanie bardzo nietypowe, kosztowne i niewygodne dla wspólnoty, ale mamy swobodę zawierania umów... O nowym adminie i jego umowie nic nie wiemy.

Z tym trzymaniem strony bywa różnie. Prawo pracy od 1989 roku bardzo się zmieniło. Pracownik nie ma już tak silnej ochrony prawnej, jak dawniej. Jeżeli pracodawca naruszy prawo, to (czasami) przegrywa, jednak priorytetem jest prawo doboru pracowników przez pracodawcę. Poza tym obecnie najczęściej umowy o pracę są zawierane na czas określony, więc okres wypowiedzenia wynosi tylko 14 dni. Jeżeli pracodawca rozwiąże umowę z zachowaniem okresu wypowiedzenia, z reguły wygrywa.

Jeśli nowy admin również jest zatrudniony na umowę o pracę, to masz rację w tym sensie, że nie można wstrzymać wypłaty wynagrodzenia. Jeśli jednak jest to umowa cywilnoprawna, to ja bym zaryzykował. Nawet, jeśli nie zawiera stosownych postanowień o karach umownych itp.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Evea
.
.
Posty: 36
Rejestracja: 26-06-2008, 19:41

Odp.: książka obiektu budowlanego

#10 Post autor: Evea » 11-07-2008, 14:44

Bardzo dziękuję za odzew w poruszonym przeze mnie temacie. Rozwiązaliśmy umowę z dniem 1 lipca w zgodnym z umową terminie wypowiedzenia. Nie zawarliśmy umowy z nowym Administratorem, ale zatrudniliśmy księgową. Faktycznie, ostatniej pensji byłemu Administratorowi jeszcze nie wypłaciliśmy, jeszcze nie przedłożył nam swojego rachunku (prowadzi działalność gospodarczą). Do tej pory nie uregulował spraw z ZUS -em (nie złożył należnych druków za kilka miesięcy z tego roku), z US - sprawa nadpłaty zaliczek nie wyjaśniona, od ok. 3 miesięcy US domaga się wyjaśnień, no i ta nieszczęsna Książka Obiektu Budowlanego, którą już nam oddał, ale bez wpisów, przeprowadzonych za jego administrowania, remontów. Oczywiście w zakresie obowiązków byłej umowy był punkt: "Prowadzenie KOB oraz dokumentacji technicznej nieruchomości wspólnej wymaganej przez przepisy Prawa Budowlanego".
Nie wiemy co teraz zrobić z tą KOB, czy i ew. jak wyegzekwowć potrzebne wpisy od byłego administratora, czy mamy ją uzupełnić we własnym zakresie, czy może jest jakieś inne rozwiązanie?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gb
.
.
Posty: 21
Rejestracja: 16-08-2007, 15:05
Lokalizacja: Kraków

Odp.: książka obiektu budowlanego

#11 Post autor: gb » 23-09-2008, 21:55

To od razu ja zapytam...

Zarządzam kamienicą, którą zbudowano na przełomie XVIII i XIX w., stan techniczny tragiczny, dokumentacja niekompletna. Książka obiektu budowlanego, którą zastałem po poprzednim zarządcy to niekompletne ksero książki, w które wbijali pieczątki z kolejnych przeglądów.

Założyłem nową książkę, tylko co wpisać w przypadku gdy nie ma informacji o oddaniu budynku do użytkowania, o dacie wybudowania budynku itp.? Czy mogę wpisać "brak danych"?

Poza tym nie mam żadnych pieczątek nadzoru budowlanego? Czy takie założenie książki mam do nich zgłosić czy oni się sami zgłaszają? Co wpisać w numerze KOB, że jest to kontynuacja tej kserówki?

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przeglądy techniczne”