Przegląd roczny instalacji gazowej

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
Piotrek2000
.
.
Posty: 5
Rejestracja: 01-07-2025, 17:25

Re: Przegląd roczny instalacji gazowej

#13 Post autor: Piotrek2000 » 19-04-2026, 11:29

Witam

Niestety nie miałem możliwości udostępnienia lokalu na roczny przegląd gazowy (2 terminy), który organizuje administrator wspólnoty.
Czy mogę zlecić jako właściciel mieszkania na własny koszt zlecić taki przegląd gazowy firmie z odpowiednimi uprawnieniami, a następnie przekazać protokół do administratora budynku?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 6496
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Przegląd roczny instalacji gazowej

#14 Post autor: piotrusb » 19-04-2026, 12:21

Jak najbardziej tak.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Piotrek2000
.
.
Posty: 5
Rejestracja: 01-07-2025, 17:25

Re: Przegląd roczny instalacji gazowej

#15 Post autor: Piotrek2000 » 19-04-2026, 21:56

Dziękuję za odpowiedź.
Mój pora..ny sąsiad zaczął skakać że złoży zawiadomienie do PINB o brak przeglądu.
W zeszłym roku przegląd był w listopadzie, a w tym wymyślili w marcu (minęły raptem 5 miesięcy).
Z tego co czytałem to przegląd ma być w danym roku kalendarzowym, więc jak zrobię w październiku to będzie OK?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 6496
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Przegląd roczny instalacji gazowej

#16 Post autor: piotrusb » 20-04-2026, 09:28

Tak, zgodnie z prawem budowlanym przegląd instalacji wentylacyjnej, kominowej i gazowej musi być robiony corocznie. Kwestia, czy przegląd w marcu nie był spowodowany jakimiś remontami lub pracami ingerującymi w którąś z tych instalacji.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Piotrek2000
.
.
Posty: 5
Rejestracja: 01-07-2025, 17:25

Re: Przegląd roczny instalacji gazowej

#17 Post autor: Piotrek2000 » 20-04-2026, 17:41

Nie było żadnych prac, stwierdzili w administracji że będą robić w marcu bo tak im wygodniej (albo firmie wykonującej) i tyle.
Dzięki wszystkim za odpowiedź.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Przeglądy techniczne”