Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

Rachunki bieżące, lokaty, kredyty.
Wiadomość
Autor
owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#31 Post autor: owner » 23-06-2009, 23:29

andy pisze:gdy następnym razem ktoś na forum pomówi, obrazi lub zarzuci popełnienie przestępstwa Ownerowi, to cieszyć się będziemy razem z Tobą, bo przecież poniżone zostanie tylko kilka bitów w cyberprzestrzeni.
Jeśli nawet nie zrobisz tego Ty, to i tak nie mam co liczyć na moderację tego forum. Wszyscy to wiemy, a ja najlepiej. Admini dbają tylko o siebie (wzajemnie).
Ale wierzę, że będziesz się cieszył.
andy pisze:W ten sposób dyskusja internautów przerodziła się w publiczną dyskusję...
Nieprawda. "Internauta" Paweł Ołubek od zawsze występuje na forum pod swoim nazwiskiem. Publiczną dyskusję o sprawie zaczęła bykira. Nieprzypadkowo - zrobiła to w wątku, w którym często wypowiadał się Ołubek i wcale nie kryjąc intencji:
bykira pisze:Przyznam, że mój post był prowokacją.
W tym kontekście tłumaczenia, że wszystko "samo się stało", są śmieszne.
andy pisze:Moje nazwisko jest Ci potrzebne do oceny poglądów, które wypowiadam na tym forum?
Nie uciekaj od tematu.
Nikt tutaj nie wspominał o "poglądach", lecz o atakowaniu ludzi po nazwisku i chowaniu się za pseudonimem. I jeszcze o polowaniu z nagonką i linczu.
andy pisze:Używasz sformułowań bez zrozumienia ich rzeczywistego znaczenia.
Ale Ty zrozumiałeś? (Mam nadzieję). Dla mnie to wystarczy. Przecież mówiłem do Was, nie do siebie.
Inni też zrozumieli. Jesteście samozwańczym oskarżycielem, sądem i katem w jednym. Bez prawa do obrony.
andy pisze:Tu nie potrzeba sądu.
Mów za siebie:
bykira pisze:nad tym pracują moi prawnicy
andy pisze:Skoro cytowanie przepisów prawa jest straszeniem...
Już zapomniałeś, czym dzisiaj straszyłeś? Przypomnę:
andy pisze:Chyba musimy ogłosić zrzutkę na worek cebuli, bo któreś z naszych użytkowników uda się wkrótce na nieplanowane wakacje w rejony zgrożone awitaminozą.
Sprawa ma też aspekt "wewnętrzny", środowiskowy.
Kto powinien łagodzić spory między użytkownikami forum i dbać o merytoryczną dyskusję? To oczywiste: admin i moderatorzy. Ale w tym przypadku to niemożliwe, bo to adminka wywołała burzę i sama jest w "oku cyklonu! Co robi najważniejszy z moderatorów? Angażuje się po uszy po jednej ze stron. Gdzie się podziały: obiektywizm, netykieta, bezstronność i dbałość o atmosferę na forum? Przecież to bajka dla naiwnych...

Ciągnięcie tej sprawy przez bykirę to osobiste porachunki przy użyciu forum. To nie jest w porządku. Widownia, jaka tu się zgromadziła w ciągu kilku lat i przed którą odgrywacie to widowisko, nie jest Waszą wyłączną zasługą i nie dla takich spraw tutaj wszyscy przychodzimy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#32 Post autor: andy » 24-06-2009, 01:18

owner pisze:
andy pisze:
owner pisze:Zarzut? Pod czyim adresem? To jest pytanie, nie padło żadne nazwisko ani inna informacja, pozwalająca zidentyfikować bykirę.
Ok., gdy następnym razem ktoś na forum pomówi, obrazi lub zarzuci popełnienie przestępstwa Ownerowi, to cieszyć się będziemy razem z Tobą, bo przecież poniżone zostanie tylko kilka bitów w cyberprzestrzeni.
Jeśli nawet nie zrobisz tego Ty, to i tak nie mam co liczyć na moderację tego forum.
Więc Twoje dobre imię - choćby ukryte pod pseudonimem - jest dla Ciebie ważne, ale Bykirę można na forum poniewierać, bo na końcu zdania oskarżyciel postawił znak zapytania. Zaiste przedziwne masz poczucie sprawiedliwości.
owner pisze:W tym kontekście tłumaczenia, że wszystko "samo się stało", są śmieszne.
Tu nic "samo się nie stało". W tym wątku bankowcy w polemice ze swoją klientką opublikowali dokumenty bankowe. Jeżeli w tym fakcie nie widzisz zagrożenia dla innych klientów Bank DnB NORD Polska, to o każdym innym aspekcie tej sprawy nie warto dyskutować. Chciałbyś, aby Twój stomatolog w odpowiedzi na wspomnienie o bólu zęba opublikował w internecie pantomogram Twojego uzębienia, oczywiście zakrywając Twoje imię i nazwisko, ale dołączając sumę rachunków za ostatni rok? Bykira w tej sprawie napisała: „Witam, pomimo rozmów i złożonego wniosku w terminie do 18 marca, przed wejściem w życie nowej ustawy, nie udało mi sie uzyskać kredytu w bydgoskim oddziale DB Nord.” Dzisiaj już wiemy, że napisała prawdę: wniosek złożyła przed 18 marca i nie udało się Jej uzyskać kredytu. Histeryczna reakcja bankowców pełna jest za to – napiszę to delikatnie - nieścisłości.
owner pisze:Nikt tutaj nie wspominał o "poglądach", lecz o atakowaniu ludzi po nazwisku i chowaniu się za pseudonimem. I jeszcze o polowaniu z nagonką i linczu.

Jesteście samozwańczym oskarżycielem, sądem i katem w jednym. Bez prawa do obrony.
Cały mój "atak, polowanie z nagonką i lincz" to analiza wypowiedzi i treści załączników tu zamieszczonych. Wyłapałem i wymieniłem oczywiste sprzeczności w tym materiale i zadałem kilka pytań, na które nie otrzymałem odpowiedzi. "Ludzie po nazwisku" nie są skrępowani, ani zastraszeni. Mogą tu pisać do woli, tyle, że nagle zamilkli. Już nie są tacy uchachni emotikonami, gdy trzeba odpowiedzieć na konkretne pytania.
owner pisze:
andy pisze:Skoro cytowanie przepisów prawa jest straszeniem...
Już zapomniałeś, czym dzisiaj straszyłeś? Przypomnę:
andy pisze:Chyba musimy ogłosić zrzutkę na worek cebuli, bo któreś z naszych użytkowników uda się wkrótce na nieplanowane wakacje w rejony zgrożone awitaminozą.
Nie mam racji? Padło oskarżenie o poświadczenie nieprawdy w celu wyłudzenia kredytu bankowego. Czy konsekwencji nie powinien ponieść sprawca poświadczenia nieprawdy lub sprawca pomówienia? Czyż nie zachowałem się bezstronnie cytując przepisy odnoszące się do obu sytuacji?
owner pisze:Sprawa ma też aspekt "wewnętrzny", środowiskowy. Kto powinien łagodzić spory między użytkownikami forum i dbać o merytoryczną dyskusję?
Od postu wysłanego 19 czerwca 2009 r. o godz. 11:29 i podpisanego: "Paweł Ołubek (Centrala DnB NORD) oraz Małgorzata Tabinowska-Slesar (DnB NORD O/Bydgoszcz)" - to przestała być dyskusja pomiędzy użytkownikami forum. To jest - z woli Pana Pawła Ołubka i Pani Małgorzaty Tabinowskiej-Slesar - publiczna polemika Banku DnB NORD Polska z klientką tego banku. Bankowcy tak właśnie zatytułowali swój wpis: "Głos Banku DnB NORD w sprawie Bykiry" -> http://wspolnota.net.pl/viewtopic.php?p=40856#40856

Mnie ciekawi, czy Pan Paweł Ołubek został upoważniony przez władze swojego banku do publicznego zabrania głosu w tej sprawie i czy władze banku akceptują treść i styl wypowiedzi swojego pracownika. Gdy uzyskam od prezesa Dąbrowskiego potwierdzenie, to się zdziwię, zaakceptuję ten fakt i po prostu ten bank będę omijał szerokim łukiem. Jeżeli jednak Bank DnB NORD Polska kieruje się w swojej działalności wyższymi standardami niż tutaj zaprezentowano, to z radością przekażę to pozostałym użytkownikom forum i czytającym nas członkom wspólnot mieszkaniowych.
owner pisze:Co robi najważniejszy z moderatorów? Angażuje się po uszy po jednej ze stron.
Pogłoski o mojej wadze są mocno przesadzone. Jednak faktycznie, choć od kilku dni mniej piszę i zajmuję się techniczną stroną forum, to porzuciłem te prace aby wziąć w obronę użytkowniczkę naszego forum poniewieraną przez Bank DnB NORD Polska. Nie ma znaczenia o kogo chodzi personalnie, a administratorka tego forum nie ma mniejszego prawa do mojej pomocy niż inni użytkownicy.
owner pisze:Ciągnięcie tej sprawy przez bykirę to osobiste porachunki przy użyciu forum.
Nie jestem rzecznikiem Bykiry, choć może powinienem nim zostać, bo Bank DnB NORD Polska zyskał w Tobie najbieglejszego adwokata na tym forum. Sprowadzasz wszystko do personaliów, a mnie interesują generalia: bankowa sumienność, rzetelność i dyskrecja.
Ostatnio zmieniony 29-06-2009, 23:40 przez andy, łącznie zmieniany 8 razy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#33 Post autor: bykira » 24-06-2009, 05:53

owner pisze:A z drugiej strony - jak można pomówić nicka z forum?

Jako administrator tego forum, nie jestem anonimowa.
Kilkadziesiąt osób na tym forum zna mnie osobiście oraz z imienia, nazwiska, adresu i numeru telefonu. Pan Olubek też doskonale wie, z kim dyskutuje. Rozmawiamy o kredycie i wniosku o pewnym, ustalonym numerze, podanym tutaj do publicznej wiadomości.
Zabrakło tylko zamieszczenia, skanu uchwały członków mojej wspólnoty.
Jak było widać na zamieszczonym wniosku, kwota kredytu była niewielka, może stąd ta arogancja.
Ostatnio zmieniony 24-06-2009, 12:42 przez bykira, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Dominika
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 23-10-2008, 12:12

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#34 Post autor: Dominika » 24-06-2009, 14:42

Bardzo proszę nie kasować tego tematu. Ja też mam przykre doświadczenia z tym bankiem że lepiej nie pisać, tylko stracony czas, pieniądze i nerwy. Polecam BOŚ, tam jest bardzo przyjemna, fachowa i szybka obsługa.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#35 Post autor: jaceko » 25-06-2009, 21:02

owner pisze:Publiczną dyskusję o sprawie zaczęła bykira. Nieprzypadkowo - zrobiła to w wątku, w którym często wypowiadał się Ołubek i wcale nie kryjąc intencji:
bykira pisze:Przyznam, że mój post był prowokacją.
Może i prowokacją, ale też szansą dla banku na szybkie wyjaśnienie. Wyjaśnienia nadal nie ma. Są na razie tylko próby zdyskredytowania bykiry. To są te dowody na brak winy banku?
Sam pracuję z Klientami i wiem, że największe kłopoty mam z tymi dla których naginam zasady - tak to jest. Popełnianie błędów jednak to jedno - zrozumiałe. Próby jednak rozpaczliwe udowadniania że się ich nie popełniło, to co innego.
owner pisze: jak pisałaś, mogliście złożyć wniosek już w styczniu, ale złożyliście 17 marca, tuż przed terminem!
No to co? Złożyli w terminie. Gdzie zatem ich wina?
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#36 Post autor: andy » 10-08-2009, 23:09

Zdaje się, że wkrótce skrzyknie się w internecie grono wyciurlanych przez Bank DnB NORD Polska S.A.
-> http://hook-product-dnbnord.blogspot.com

Lepiej wówczas nie mieć własnych depozytów w tym banczku.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Usługi bankowe”