Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

Rachunki bieżące, lokaty, kredyty.
Wiadomość
Autor
bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#1 Post autor: bykira » 18-06-2009, 18:26

Witam, pomimo rozmów i złożonego wniosku w terminie do 18 marca, przed wejściem w życie nowej ustawy, nie udało mi sie uzyskać kredytu w bydgoskim oddziale DB Nord.
Muszę teraz ponieść dodatkowe koszty przystosowania audytu do wymogów wynikajacych z nowej ustawy i zwrócić się o kredyt na nowych zasadach, tyle miesięcy zmarnowane, wykonawca stoi prawie pod budynkiem, a ja nie uzyskałam kredytu.
Ponoć to nie ważne że wniosek o kredyt termo złożyłam na czas, nie wezwano mnie do uzupełnienia braków, do dzisiaj nie uzyskałam żadnej odpowiedzi ( od 17 marca!), nie uzyskałam kredytu ( dowiedziałam się wczoraj po monitach telefoniczno- mejlowych!),bo wniosek na środki własne złożyłam po terminie do którego obowiązywała stara ustawa. Dla mnie to chore ! Jeden kredyt nie powinien mieć nic do drugiego.
Wniosek na kredyt termo powinien iść swoim torem, a na środki własne swoim, tego drugiego przeciez nie dotyczy zmiana ustawy!
W związku z powyższym mam pytanie :jaki bank polecacie, na wzięcie sprawne i szybkie takiego kredytu ?
Rozpatruję dwa banki PKO BP lub Pocztowy.
Macie jakieś doświadczenia z tymi bankami ?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#2 Post autor: irenalo » 19-06-2009, 06:53

Z tym pierwszym nienajlepsze, ale jako indywidualny klient. Z drugim nie miałam kontaktu.
Pytałaś w ING?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#3 Post autor: bykira » 19-06-2009, 08:05

irenalo pisze:Pytałaś w ING?
Nie.
Dobry, pomysł zapytam.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Olubek
.
.
Posty: 130
Rejestracja: 18-09-2006, 12:31
Kontakt:

Głos Banku DnB NORD w sprawie Bykiry

#4 Post autor: Olubek » 19-06-2009, 11:29

Szanowna Bykiro, forumowicze,
Skoro padła nazwa mojego Banku w tak negatywnym kontekście to muszę opisać ten przypadek gdyż jest wielce pouczający.
Od kilku miesięcy, również na tym forum pisałem o końcowej dacie obowiązywania starej ustawy termomodernizacyjnej i apelowałem aby nie czekać na ostatni dzień obowiązywania.
Niestety wiele wspólnot i zarządców złożyło wniosek w dniach 17 lub 18 marca, tak też się stało w przypadku Bykiry. Doradca w Oddziale w Bydgoszczy (Pani Małgorzata) osobiście odebrała wniosek wraz z dokumentami w dniu 17 marca w biurze Twojego zarządcy Bykiro. Niestety wspólnota nie miała udokumentowanego (wymaganego przez audyt) udziału własnego - ani pieniędzy na rachunku, ani opłaconej faktury. Zarządca złożył deklarację, że dostarczy fakturę na wydatki związane z termomodernizacją pokrywającą wymagany udział własny, miała to być faktura opłacona przez wspólnotę gotówką, bo w historii rachunku śladu po takiej operacji nie było. Dowodem jest odręczna notatka sporządzona przez Panią Małorzatę (doradcę z O/Bydoszcz) skan dokumentu "Bykira01", zwróćcie uwagę na datownik w prawym górnym rogu - jest to data wpływu dokumentacji do Centrum Analiz Kredytowych w Radomiu (następnego dnia!).
W dniu 26 marca zarządca otrzymał pierwsze przypomnienie, że minął termin na dostarczenie brakującej faktury, w załączeniu skan maila "Bykira02"
Do 14 kwietnia czekaliśmy na dostarczenie faktury za udział własny (przypominam, że była deklaracja - natychmianst, 3 dni). Niestety faktury nie dostarczono bo jej nie było i wniosek o udzielenie kredytu został odrzucony, dowód to skan decyzji analityka w załączeniu "Bykira03"
W następnych dniach poprosiłaś o udzielenie dla wspólnoty kredytu inwestycyjnego na wymagany udział własny, bo wspólnota go nie ma (wcześniej była deklaracja, że jest na to faktura). W dniu 27 kwietnia Pani Małgosia wysłała mailem wniosek kredytowy, skan maila "Bykira04".
15 maja (!) do Bydgoszczy dociera droga pocztową wniosek o kredyt inwestycyjny, niestety jest już za późno, BGK nie przyjmuje nowych wniosków na warunkach starej ustawy, a my musimy od początku robić umowę na kredyt termo, która 14 kwietnia została odrzucona.
W świetle opisanego przypadku bardzo proszę Bykiro o jedno prawdziwe zdanie - "tak, było mi niespieszno, namotałam od początku", itd.. Szanuję twoją chęć zachowania anonimowości ale chciałbym abyś odrobinę zastanowiła się nad swoją postawą - rzucasz kamieniem, a jednocześnie chowasz się pod nickiem Bykira.
Oczywiście po stronie banków również mogą pojawiać się błędy bo nikt nie jest doskonały, przepraszam tych którzy spotkali się z nieterminowością lub chaosem w moim Banku.
Oczekuję na słowo przepraszam od Bykiry.
Pozdrawiamy
Paweł Ołubek (Centrala DnB NORD) oraz Małgorzata Tabinowska-Slesar (DnB NORD O/Bydgoszcz)

[ Komentarz dodany przez: andy: 2009-06-19, 17:36 ]
Dokonałem ingerencji w obraz załączników o nazwach: Bykira01.pdf oraz Bykira03.pdf zamazując ujawnioną tam kwotę kredytu. W tych załącznikach były co prawda zamazane nazwiska, ale opublikowane dokumenty osadzone są przecież w bardzo konkretnym kontekście personalnym i w tej sytuacji publiczne ujawnianie informacji o kwocie kredytu uważam za naruszenie tajemnicy bankowej. Oczywiście - oryginały zamieszczonych na naszym forum załączników - zostały zarchiwizowane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#5 Post autor: bykira » 19-06-2009, 12:02

Przyznam, że mój post był prowokacją.
Z rozmów jakie prowadziłam w Waszym oddziale, nie uzyskałam informacji, z której jasno by wynikało KTO mi zawalił sprawę kredytu.
Przyznam, że jestem zła i próbuję ustalić, kto nie dopełnił swoich obowiązków, czy mój administrator, czy zwyczajne niedomówienia, czy opieszałość i rutyna pracowników banku.
Teraz, dzięki zalączonym dokumentom, sprawa jest dla mnie nieco jaśniejsza, choć nie do końca.
Sprawę środków własnych rozpatrywaliśmy w dwóch kontekstach. Albo wpłacimy jednorazowo wymaganą kwotę i tym opłacimy zaliczkę w wysokosci 20% inwestycji, czym spełnimy wymóg posiadania 20%, stąd mowa o fakturze, albo zaciągniemy kredyt na środki własne.
Skoro nie mieliśmy pewności przyznania kredytu i tym samym nie mogliśmy podpisać umowy z wykonawcą, nie mogliśmy także wypłacić zaliczki w wysokości 20% i uzyskać tym samym faktury. Postanowiliśmy więc o zaciągnięciu kredytu na środki własne.
Skoro 16 kwietnia nasz wniosek został rozpatrzony negatywnie, to dlaczego ani w rozmowie telefonicznej, ani w korespondencji mejlowej nikty mnie o tym nie poinformował ? Natomiast 27 kwietnia utwierdza mnie się w przekonaniu, że wszystko jest ok, przysyłając mi się do wypełnienia wniosek o udzielenie kredytu na środki własne. PO CO ? Skoro wniosek już został odrzucony i było za późno ?
Dwa tygodnie od przesłaniu wniosku do dostarczenia go do oddziału, to nie jest skandalicznie długo, biorąc pod uwagę długie, wolne majowe dni, i potrzebę zebrania odpowiednich podpisów oraz to, że musiało to być wysłane od administratora do mnie, ode mnie do administratora i od niego do oddziału w banku.
Mój administrator zawinił, bo wniosek mógł złożyć już w styczniu, ale bank swoim działaniem także, choćby dlatego, że nie poinformował mnie o odrzuceniu wniosku, a przysłanie mi 27 kwietnia do wypełnienia dokumentów, na otrzymanie kredytu, na środki własne, utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że wszystko jest na dobrej drodze i oba kredyty są jeszcze możliwe do otrzymania, nic nie wiedziałam o decyzji odmownej z dnia 16 kwietnia. Czy to nie dziwne, że po decyzji odmownej łudzi się jeszcze klienta, każąc mu wypełniać dodatkowe wnioski ?

Ps. Gdybym po 16 kwietnia wiedziała o odrzuceniu wniosku na kredyt termo, to nie zawracałabym sobie głowy kredytem na środki własne, tylko przerobiłabym audyt i wystąpiła z wnioskiem o kredyt na nowych zasadach, gdzie środki własne nie są wymagane. Zmarnowałam dwa miesiące czasu.
Szkoda, że bank nie może się pochwalić pismem, w którym informuje o odrzuceniu w wniosku !
Skoro 15 maja już było wiadomo, że jest za późno dlaczego dopiero przedwczoraj, w rozmowie telefonicznej z mojej inicjatywy i w odpowiedzi na mój mejl z zapytaniem, dowiedziałam się o odmowie kredytu. Przez miesiąc nikt się nie pofatygował, żeby mnie o tym poinformować.

Jeśli chodzi o przeprosiny to jak dotąd, w wyniku załączonych dokumentów, jestem skłonna wycofać się ze zdania :

bykira napisała :[/b]

nie wezwano mnie do uzupełnienia braków


Gdyż, co prawda nie mnie, ale mojego administratora mejlem prosiliście o dostarczenie faktury, o czym nie wiedziałam.


Olubek napisał :[/b]

Szanuję twoją chęć zachowania anonimowości ale chciałbym abyś odrobinę zastanowiła się nad swoją postawą - rzucasz kamieniem, a jednocześnie chowasz się pod nickiem Bykira.


To nie kamień, a raczej gumowa piłka i nie rzucona, a potoczona.
Zanim napisałam na forum, zwróciłam się i do Pani Małgosi i do Pana mejlem w którym są moje dane w adresie i w podpisie.
Dla osób zainteresowanych zatem, nie jestem anonimowa.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19-06-2009, 13:25 przez bykira, łącznie zmieniany 4 razy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#6 Post autor: andy » 19-06-2009, 12:03

Wyjaśnienia Bankowców brzmią wiarygodnie, choć nie znam szczegółów sprawy. Mam jednak następującą wątpliwość po przeczytaniu powyższego postu: dlaczego po podjęciu w dniu 16 kwietnia 2009 r. decyzji o odmowie udzielenia kredytu, nie poinformowano o tym klienta? Dlaczego w dniu 27 kwietnia 2009 r. bank przesłał klientowi wniosek o kredyt inwestycyjny na pokrycie wkładu własnego brakującego przy kredycie termomodernizacyjnym, w którego sprawie podjął decyzję odmowną 11 dni wcześniej?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Usługi bankowe”