Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

Rachunki bieżące, lokaty, kredyty.
Wiadomość
Autor
bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#43 Post autor: bykira » 09-09-2009, 14:24

Sorry pomyłka, kredyt dostałam w PKO BP. Resztę z Twoich złośliwości pominę milczeniem. Sam sobie wystawiasz wizytówkę :hahaha:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Olubek
.
.
Posty: 130
Rejestracja: 18-09-2006, 12:31
Kontakt:

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#44 Post autor: Olubek » 09-09-2009, 14:25

jaceko - mój załącznik to wydruk z systemu informatycznego BGK - jest to informacja o bankach które udzieliły kredytów, można nazwać to rejestrem umów kredytowych, wniosków o premie oraz audytów jakie spływają ze wszystkich banków udzielających kredytów do BGK. To co Ty umieściłeś to lista banków które podpisały umowę o współpracy w ramach Funduszu Termomodernizacji i Remontów. Część banków podpisuje umowy o współpracy (z rozpędu) ale nie udziela kredytów. Zobacz jak było ze starą ustawą termo - 24 banki miały podpisane umowy, a tylko 11 udzieliło czegokolwiek, z czego tylko 5 banków udzielało kredytów wspólnotom. Teraz mamy podobna sytuację.
PEKAO SA należy do tych banków które poprzednio i teraz miały podpisane umowy z BGK o udzielaniu kredytów z premią ale co z tego skoro BGK nie dostało od PEKAO SA żadnej umowy/wniosku. Może coś się zmieniło, przecież nie wiem wszystkiego dlatego proszę o podanie wiarygodnych informacji na temat oferty PEKAO SA, a nie ściemę i opluwanie.
Pozdrawiam
Paweł

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#45 Post autor: bykira » 10-09-2009, 07:24

Olubek pisze:Znowu kłamstwa?
Jak dotąd to ja Tobie, mogę bez trudu udowodnić kłamstwa. Do dzisiejszego dnia nie zamieściłeś obiecanego dokumentu ( decyzja papierowa, mejl itp.) potwierdzającego poinformowanie mojej wspólnoty, bądź mojego administratora o odmowie udzielenia kredytu.
Moja cierpliwość i wyrozumiałość ma swoje granice. Wbrew namowom mojego prawnika, chciałam zakończyć tę sprawę i o niej zapomnieć. Nie pozwolę jednak, żeby jakiś bankierzyna nazywał mnie kłamcą i zarzucał mi swoje grzechy.
Oczekuję do godziny 15 na oficjalne przeprosiny, i to ostatni mój sympatyczny gest w Twoją stronę, tylko z uwagi na Twoją wieloletnią działalność na tym forum.
Niewłaściciwie odebrałeś moją dotychczasową bierność w naszym konflikcie. Jej podłożem nie był brak środków i możliwości, tylko moja ugodowa natura, na którą już ( po kolejnych zaczepnych epitetach) nie możesz liczyć.
Decyzję pozostawiam Tobie. Mnie nic nie kosztuje skarga na ujawnienie tajemnicy bankowej na forum - to na początek !
Ostatnio zmieniony 10-09-2009, 07:41 przez bykira, łącznie zmieniany 2 razy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Prim
.
.
Posty: 736
Rejestracja: 27-03-2011, 08:36
Lokalizacja: Warszawa

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#46 Post autor: Prim » 14-09-2012, 07:26

Czy ktoś z Was brał kredyt termomodernizacyjny w DnB z zabezpieczeniem dla banku w postaci cesji z polisy ubezpieczeniowej? Zastanawia mnie konstrukcja umowy cesji, w której jak dla mnie nie jest klarownie określone, że jeśli wspólnota spłaca terminowo swoje zadłużenie, to wypłaty za szkody wpływają na jej konto, a nie banku. Niby §5 ma to ograniczać, ale §2 jest tak skonstruowany, jakby miało to charakter bezwzględny. Co o tym sądzicie?
§ 1.
1. Cedentowi Wspólnocie Mieszkaniowej Nieruchomości XXX został udzielony przez Bank kredyt w wysokości XXX zł (słownie złotych: XXX). na warunkach i w terminach określonych w umowie kredytowej nr XXX z dnia XXX r.
§ 2.
Cedent przelewa na rzecz Banku swoje uprawnienia z tytułu ubezpieczenia budynku mieszkalnego przy XXX od ognia i zdarzeń losowych stwierdzone polisą ubezpieczeniową nr XXX wydaną przez XXX.
§ 3.
1. Cedent jest zobowiązany kontynuować ubezpieczenie, o którym mowa w §2, na swój koszt w całym okresie trwania umowy kredytowej, o której mowa w §1.
2. Cedent przelewa na Bank prawa z umów ubezpieczenia zawartych w wykonaniu ust.1. Zawierając nową umowę ubezpieczenia Cedent dostarczy do Banku nową polisę w ciągu 7 dni od daty jej zawarcia.
§ 4.
Skutki dokonanego niniejszą umową przelewu praw z umowy ubezpieczenia wygasają z chwilą całkowitej spłaty kredytu wraz z należnymi odsetkami. O spłacie kredytu zawiadamia ubezpieczyciela.
§ 5.
1. Bank będzie miał prawo zaspokoić się z przedmiotu zabezpieczenia określonego niniejszą umową w przypadku zwłoki z zapłatą którejkolwiek z rat kredytu, o którym mowa w § 1, z tym, że będzie miał prawo się zaspokoić z
przedmiotowego prawa do wysokości wierzytelności wynikającej z umowy wymienionej w § 1, niezależnie od jakichkolwiek zdarzeń prawnych w tym redukcji i odroczeń wynikających z prawa upadłościowego i naprawczego.
§ 6.
W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.
§ 7.
Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają dla swej ważności zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
§ 8.
Umowa niniejsza nie podlega opłacie skarbowej.
§ 9.
Niniejszą umowę sporządzono w trzech jednobrzmiących egzemplarzach, w tym jeden dla Cedenta, jeden dla ubezpieczyciela i jeden dla Banku.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Kredyt na termomodernizacje w DnB Nord - opinie

#47 Post autor: irenalo » 14-09-2012, 14:06

Prim pisze:Czy ktoś z Was brał kredyt termomodernizacyjny w DnB z zabezpieczeniem dla banku w postaci cesji z polisy ubezpieczeniowej?
Brałam kredyt w innym banku na remont dachu. Jednym z zabezpieczeń była cesja ubezpieczenia.
Warunki takie same. Ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń i cesja na rzecz banku.
W czasie spłacania kredytu huragan uszkodził nam dach. Powiadomiliśmy bank dostarczając protokół likwidatora TU i bank wyraził zgodę na wypłatę odszkodowania bezpośrednio na nasze konto.
Ale fakt: szkoda była niewielka , suma wypłacona przez TU pokryła koszty naprawy, kredyt był spłacany bez dnia spóźnienia i do końca spłat niewiele zostało.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Usługi bankowe”