Nowe konto dla Wspólnoty

Rachunki bieżące, lokaty, kredyty.
Wiadomość
Autor
amigo

Odp.: Nowe konto dla Wspólnoty

#7 Post autor: amigo » 18-03-2006, 00:58

Może nie wyjaśniłam do końca. Wszystko załatwiamy przez internet, ani administratorowi, ani nam nie chce się biegać do banku. A rozwiązanie takie zaproponował administrator (myśmy nawet nie wiedzieli, że może być taka opcja, iż ktoś ma taki ograniczony dostęp do konta - podgląd i generowanie przelewów do podpisu). Nt. przelewów dostajemy mail-a - za jaki okres, termin płatności itp., bo f-ry idą bezpośrednio do administratora.
A administrator jest średnio 3 razy w tygodniu na osiedlu, bo m.in. jest ciągle coś do podpisu przez Zarząd i ciągle pilne. Mam nadzieję, że sytuacja się niedługo unormuje, bo moja rodzina zaczyna narzekać :(

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

stainboy

Odp.: Nowe konto dla Wspólnoty

#8 Post autor: stainboy » 25-10-2007, 10:16

Przepraszam, że trochę z boku tematu ale wiąże on się z kontem wspólnoty.

Na ostatnim zebraniu przegłosowano, że każdy członek wspólnoty może poprosić zarząd o kopię wyciągu z rachunku wspólnoty.
Moje pytanie jest takie czy zarząd może swobodnie udostępniać takie dokumenty?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Nowe konto dla Wspólnoty

#9 Post autor: owner » 25-10-2007, 11:45

A czemu nie? Tam nie ma żadnych tajemnic.
Może być inny problem: jeśli wspólnta jest bardzo duża (np. powyżej 100 lokali) i ma sporo operacji na koncie, to wyciągów jest mnóstwo. Jeśli każdy właściciel poprosi o kopię każdego wyciągu choćby z jednego miesiąca, to zarząd będzie zmuszony zaproponować korektę planu gospodarczego, bo nie wystarczy mu pieniędzy na opłacenie kserokopii (100 x 22 x 0,20 zł=440 zł) :haha:
Jeśli właściciele przyjmują takie uchwały, powinni jednocześnie zapewnić źródła finansowania swoich decyzji. Nikt tych kopii za darmo nie wykona. Za darmo już umarło...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

stainboy

Odp.: Nowe konto dla Wspólnoty

#10 Post autor: stainboy » 25-10-2007, 15:23

Dziękuje, chciałem się tylko upewnić bo też tak myślałem, że finanse muszą być przejrzyste. Na szczęście wspólnota jest mała i operacji też nie wiele.
Jest tylko aspekt etyczny tego, że nagle pan x będzie miał pretensje do pana y dlaczego nie zapłacił w terminie. Pretensje słuszne tyle że źle skierowane. Ale to inny temat.

Jeszcze raz dzięki.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

yappaa

Odp.: Nowe konto dla Wspólnoty

#11 Post autor: yappaa » 25-10-2007, 19:44

owner pisze:Jeśli właściciele przyjmują takie uchwały, powinni jednocześnie zapewnić źródła finansowania swoich decyzji. Nikt tych kopii za darmo nie wykona. Za darmo już umarło...
Eeee, .... a ja myślałem, że właściciele już znają to źródło finansowania ...jest to Zarządca nieruchomości wspólnej, a najlepiej jakby to był z licencją zawodową. Przecież mu płacimy! :hahaha:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cento11

Odp.: Nowe konto dla Wspólnoty

#12 Post autor: cento11 » 25-10-2007, 21:38

HR pisze:Ja dodam ,że miło by było , gdyby jako jedną z osób do podpisywania zleceń uczynić ksiegową/księgowego - to usprawnia działalność wspólnoty...
Pozdrawiam
HR

Bardzo błędne myślenie... Czy to tak ciężko aby ściągnąć kogoś z zarządu do podpisania przelewów ??? Takie miłe uczynienie może mieć tragiczne skutki dla wspólnoty .Jedyne optymalne rozwiązanie to podpis zarządcy\adm.i jednego przynajmniej członka zarządu .W tym przypadku jeden pilnuje drugiego.

Zaraz usłyszę ,że czepiam się bo są uczciwi ludzie i tak dalej - być może ale strzerzonego pan ....... a mieszkańcy właściciele śpią spokojnie.pozdro cento

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Usługi bankowe”