Opłaty piwniczne - projekt uchwały.

Projekty uchwał i innych decyzji oraz ich zakres temetyczny
Wiadomość
Autor
MMX13
.
.
Posty: 229
Rejestracja: 18-02-2013, 08:51

Odp.: Opłaty piwniczne - projekt uchwały.

#19 Post autor: MMX13 » 28-05-2016, 10:15

irenalo pisze:Taki stan rzeczy trwa od lat i przez tyle lat nikt nie protestował. Ustawa o własności lokali obowiązuje od ponad 20 lat. Przez te lata, do czasu sprzedaży ostatniego lokalu, można było sprostować udziały na koszt gminy.
Musztarda po obiedzie :( .
irenalo pisze:Jak się WM uprze, to znajdzie wolne piwnice NW i będziecie mogli sobie z nich korzytać. Wtedy nie bedzie podstawy, by obciażać kogoś za używanie piwnic
Po co nam kolejne, jak już mamy i to lepsze, bo opłacane :haha: . Na siłę nie da sie uszczęśliwić.
irenalo pisze:Bla, bla. Nie chodzi Ci o dobro wspólne ale o własny interes.
Skoro kasa wpływać miałaby na konto wspólnoty, to tak nie do końca widzę tutaj tylko swój interes.
irenalo pisze:W przypadku prądu trudno mówić o quoad usum . Poza tym jeden może mieć tylko malutką żarówkę i schodzi do piwnicy dwa razy do roku , drugi może mieć warsztat stolarski, ładować akumulatory z 6 samochodów, mieć włączoną zamrażarkę itp.
A Ty myślisz, ze kogoś to interesuje, są w większości i "używają tylko małych żarówek sporadycznie" - dosłowny cytat.
irenalo pisze:Czy pozostali właściciele lokalu użytkowych też korzystają z prądu wspólnego do oświetlenia swoich piwnic?
Mój wniosek o podjęcie uchwały min. o opomiarowanie tego zużycia nie doczekał się realizacji i jak Piotr wcześniej podał ( nie dosłownie :haha: ) mogę sobie pisać na Berdyczów, bo bezczynności zarządu w zakresie nie podjęcia uchwały nie da się skarżyć, natomiast z tego "błachego" powodu nie będę wnosił o odwołanie zarządu, czy "kuratelę" sądową.
Wszyscy oprócz użytkowych korzystają ze wspólnego prądu, użytkowi mają odrębne opomiarowanie.
irenalo pisze:U Ciebie większym problemem są garaże, ktore nie mają KW. Coś już wiesz w tej sprawie?
Odpisałem w tamtym temacie, że nie wszystkie. Nie podejmuję tego dalej, wystarczy na razie problem piwnic, - jeszcze sąsiedzi odpowiadają na "dzień dobry"ale niektórzy z grymasem na twarzy :haha: .

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Opłaty piwniczne - projekt uchwały.

#20 Post autor: irenalo » 28-05-2016, 16:43

MMX13 pisze:Po co nam kolejne, jak już mamy i to lepsze, bo opłacane . Na siłę nie da sie uszczęśliwić.
A tu sie mylisz. Ale dopóki nie zrozumiesz, że nie "płacisz za piwnicę" , tylko ponosisz koszty wg udziału w NW, to trudno będzie Ci wytłumaczyć. Ale spróbuję. Piwnice są NW. Można dokonać podziału piwnic w taki sposób, że każdy właściciel dostanie kawałek do używania na wyłączność. A czy bedzie chciał z tego kawałka korzystać czy nie, to jego sprawa.
Tak samo można podzielić parking czy strych .
MMX13 pisze:Skoro kasa wpływać miałaby na konto wspólnoty, to tak nie do końca widzę tutaj tylko swój interes.
irenalo pisze:
Pożytki są dzielone wg udziałów. Ci co płacą za piwnice w części (lub całości) mają "zwrot" w postaci pożytków. Ty masz tylko pożytki, więc w Twoim interesie jest , by oni płacili.
MMX13 pisze: jeszcze sąsiedzi odpowiadają na "dzień dobry"ale niektórzy z grymasem na twarzy
Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko znaczy pożytki. :)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MMX13
.
.
Posty: 229
Rejestracja: 18-02-2013, 08:51

Odp.: Opłaty piwniczne - projekt uchwały.

#21 Post autor: MMX13 » 28-05-2016, 21:59

irenalo pisze:Ci co płacą za piwnice w części (lub całości) mają "zwrot" w postaci pożytków. Ty masz tylko pożytki, więc w Twoim interesie jest , by oni płacili.
Irena proszę Cię :haha: ja bez 1/2l tego nie rozbiorę, a jest okazja sobota-wieczór.

Ponoszę koszty wg udziałów, koniec kropka. Inni używają piwnic bez ponoszenia kosztów, - mają nieodpłatny przywilej, nie jest to parking ani strych, gdzie wszyscy używają tej samej powierzchni na równych prawach. Gdyby było tak jak mówisz to wszyscy powinni mieć dostęp do każdej piwnicy tj. swój udział w każdej odrębnej piwnicy - hehehe, jakby ktoś chciał dzielić używanie piwnic wg udziałów.
Nie przekonasz mnie, że używanie dodatkowej powierzchni (piwnic) na wyłączność bez ponoszenia kosztów jakichkolwiek (nawet symbolicznych), nie odbywa się z pokrzywdzeniem tych, którzy takich dodatkowych pomieszczeń nie mają.
irenalo pisze:Ci co płacą za piwnice w części (lub całości) mają "zwrot" w postaci pożytków
Nikt nie płaci :<

Gdyby na terenie wspólnoty (25 współwłaścicieli) było 20 garaży to co, 20-tu używa za free?., tych pozostałych 5-ciu ponosi koszty wg udziałów za coś z czego nie korzystają?.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Opłaty piwniczne - projekt uchwały.

#22 Post autor: irenalo » 29-05-2016, 14:22

MMX13 pisze:Gdyby było tak jak mówisz to wszyscy powinni mieć dostęp do każdej piwnicy tj. swój udział w każdej odrębnej piwnicy - hehehe, jakby ktoś chciał dzielić używanie piwnic wg udziałów.
I tak powinno być. I tak bywa w wielu budynkach, gdzie pierwsze mieszkanie sprzedano przed 1995 rokiem.
Może powierzchnia piwnic nie odpowiada dokładnie udziałowi ale każdy ma piwnicę na wyłączność.
MMX13 pisze:Nikt nie płaci
Oj, wiem. Odnosiłam się do sytuacji "gdyby płacili"i "kto ma z tego korzyść".

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MMX13
.
.
Posty: 229
Rejestracja: 18-02-2013, 08:51

Odp.: Opłaty piwniczne - projekt uchwały.

#23 Post autor: MMX13 » 29-05-2016, 15:03

irenalo pisze:MMX13 pisze:
Gdyby było tak jak mówisz to wszyscy powinni mieć dostęp do każdej piwnicy tj. swój udział w każdej odrębnej piwnicy - hehehe, jakby ktoś chciał dzielić używanie piwnic wg udziałów.

I tak powinno być. I tak bywa w wielu budynkach, gdzie pierwsze mieszkanie sprzedano przed 1995 rokiem.
Może powierzchnia piwnic nie odpowiada dokładnie udziałowi ale każdy ma piwnicę na wyłączność.
Nie zrozumiałaś mnie :haha: , mówię o sytuacji, gdzie do mojej, twojej, jego .... piwnicy każdy ma dostęp ("wspólne używanie" nieruchomości wspólnej). Wspólnota 20 współwłaścicieli do każdej piwnicy 20 kluczy. Wiem, że to abstrakcja ale tak powinno być jakby się trzymać litery prawa, cokolwiek w przyp. uowl to nie oznacza :) .
irenalo pisze:Oj, wiem. Odnosiłam się do sytuacji "gdyby płacili"i "kto ma z tego korzyść".
Facet jestem , łopatologicznie najlepiej ...heheh .

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Opłaty piwniczne - projekt uchwały.

#24 Post autor: irenalo » 29-05-2016, 16:10

MMX13 pisze:Facet jestem , łopatologicznie najlepiej ...heheh .

Funkcjonuje w prawie pojęcie quoad usum.
http://www.wspolwlasnosc.websik.com/quoad_usum.htm
Nieruchomość wspólną można tak podzielić, że każdy ma jej część do wyłącznego korzystania.
Jeden duży strych można np.podzielić tak, że każdy ma miejsce , gdzie powiesi swoje sznurki na bieliznę.
Można podzielić też tak, że wybuduje się boksy dla każdego.
I tak powinno być w piwnicach . Każdy właściciel lokalu powinien mieć część NW (czyli boks/piwniczkę) do używania na wyłącznośc. Również użytkowi powinni mieć taki piwniczny boks, który jest NW , by móc "schodzić dwa razy do roku" nie płacąc przy tym za prąd.:) I nie ma znaczenia, że są właścicielami piwnicy. Mają udział w NW i mają do NW takie samo prawo.
To jest pierwsze rozwiązanie.
Drugie rozwiazanie, to to , o którym wciaż piszemy. Ci co nie korzystają z NW na wyłącznośc , dostają rekompensatę.
Ale nie korzystają dlatego, że nie ma dla nich przydzielonej części NW i nie możliwości przydziału a nie dlatego, że nie chcą.

Jasne?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Uchwały, regulaminy, statuty”