Uchwała o podłączeniu wspólnoty do miejskiego CO i CW.

Projekty uchwał i innych decyzji oraz ich zakres temetyczny
Wiadomość
Autor
zbyszek
.
.
Posty: 14
Rejestracja: 04-12-2017, 17:28

Re: Uchwała o podłączeniu wspólnoty do miejskiego CO i CW.

#7 Post autor: zbyszek » 20-09-2018, 11:45

Uchwała ważna pomimo braku odpowiedniej ilości lokali do podłączenia CO ? Firma ciepłownicza żąda zgody 70% lokali.Czy firma ciepłownicza powinna przysłać cennik swoich usługi i ciepła?Jestem z miasta gdzie jest najdroższe ciepło w Polsce.Elbląg.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Uchwała o podłączeniu wspólnoty do miejskiego CO i CW.

#8 Post autor: piotrusb » 20-09-2018, 13:34

Firma ciepłownicza nie ma nic do gadania jeśli chodzi o to, czy uchwała jest ważna. A zgodnie z uwl jest ważna jeśli głosowała za nią zwykła większość właścicieli licząc udziałami. Mogę tylko podejrzewać, że firma chce zwiększyć opłacalność świadczenia swojej usługi poprzez podłączenie jak największej ilości lokali.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

zbyszek
.
.
Posty: 14
Rejestracja: 04-12-2017, 17:28

Re: Uchwała o podłączeniu wspólnoty do miejskiego CO i CW.

#9 Post autor: zbyszek » 21-09-2018, 21:16

Nie ma odpowiedzi o co pytałem.Uchwałę podpisze 51% (10 lokali),a faktycznie podłączy się pięciu.Pomimo podpisu ich pod uchwałą nikt nie zmusi ich do faktycznego podłączenia się do CO.W takiej sytuacji jak rozłożą się koszty?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Uchwała o podłączeniu wspólnoty do miejskiego CO i CW.

#10 Post autor: piotrusb » 21-09-2018, 22:05

Odpowiedziałem Ci już wcześniej. Koszty podłączenia konkretnego lokalu ponosi właściciel tego lokalu.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

zbyszek
.
.
Posty: 14
Rejestracja: 04-12-2017, 17:28

Re: Uchwała o podłączeniu wspólnoty do miejskiego CO i CW.

#11 Post autor: zbyszek » 24-10-2018, 15:39

Nie zgadzam się na założenie CO.Najdroższa elektrociepłownia w Polsce.Opłaty wzrosną o najmniej 100%.Dla czego mam płacić za instalację z której nie będę korzystał.Dla czego mam płacić za CO w częściach wspólnych skoro nie będzie tam grzejników a na rurach będzie izolacja?Co się stanie jeśli do CO podłączy się tylko jeden pomimo zgody na montaż 10 lokali?Najgorzej na tym wyjdą ci co nie chcieli CO.Wzrosną koszty części wspólnej .Czy nie lepiej jakby koszty ponieśli tylko ci co głosowali za CO?Założenie CO nie jest częścią wspólną gdzie muszę ponosić koszty.W takim przypadku każdy decyduje sam i ponosi koszty.Jak będę chciał się podłączyć do CO wspólnoty to wtedy poniosę koszty zgodnie z moim udziałem.Czy zna ktoś wyrok sądowy w podobnej sprawie?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Uchwała o podłączeniu wspólnoty do miejskiego CO i CW.

#12 Post autor: piotrusb » 24-10-2018, 19:52

zbyszek pisze:
24-10-2018, 15:39
Czy nie lepiej jakby koszty ponieśli tylko ci co głosowali za CO?Z
To tak nie działa. O częściach wspólnych i instalacjach na nich decydują właściciele większością udziałów. Właściciel, który się z daną uchwałą nie zgadza może zaskarżyć uchwałę i wtedy sąd rozstrzygnie sprawę.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Uchwały, regulaminy, statuty”