Po remoncie

Czyli o stosunkach i problemach wewnątrz naszych wspólnot.
Wiadomość
Autor
petunia
.
.
Posty: 37
Rejestracja: 21-05-2013, 13:27

Po remoncie

#1 Post autor: petunia » 07-09-2016, 12:39

Dzień dobry
Sąsiad mieszkający piętro niżej, właśnie ukończył remont, z którego jest bardzo dumny, bo sam wszystko wykonał, własnymi rękami. Ale u mnie w mieszkaniu - chyba raczej nieświadomie - stworzył piekło, tzn. wszystkie zapachy z jego kuchni ja mam w swojej. Sąsiad siedząc w łazience na tronie pali papierochy, ja do swojej łazienki wejść nie mogę bo można się udusić od dymu papierosowego, każda obecność 2 osób i normalna rozmowa w łazience jest bardzo dokładnie słyszana u mnie.

Do tej pory ani z kuchni, łazienki nie odbierałam żadnych zapachów, czy rozmów w łazience nie słyszałam. Proszę o radę co mam w takiej sytuacji robić, bo rozmowa z sąsiadami nic nie dała. Zrobili remont i są zadowoleni. A zapachy od nich to moja sprawa, powinnam sobie uszczelnić mieszkanie.
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Piotr_T
.
.
Posty: 16
Rejestracja: 17-02-2015, 19:06

Odp.: Po remoncie

#2 Post autor: Piotr_T » 11-09-2016, 08:48

Macie w bloku wentylację grawitacyjną? Kanały wentylacyjne być może są nieszczelne. Sąsiad pewnie zamontował w łazience wentylator w kratce, a w kuchni poprowadził rurę od okapu do kratki (co jest niedozwolone). Możliwe, że ma też cały czas otwarty wizjer do pionu wodnego i tędy dochodzą do Twojej łazienki zapachy z papierosów i wszelakie odgłosy. Podpytaj sąsiadów z wyższego piętra czy i do nich dostają się te zapachy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Po remoncie

#3 Post autor: irenalo » 11-09-2016, 14:02

petunia przychodzi co roku z tym samym problemem. Nic nowego jej nie napiszemy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

petunia
.
.
Posty: 37
Rejestracja: 21-05-2013, 13:27

Odp.: Po remoncie

#4 Post autor: petunia » 05-10-2016, 08:20

irenalo pisze:petunia przychodzi co roku z tym samym problemem. Nic nowego jej nie napiszemy.
I właśnie wczoraj doczekałam się wizyty administracji i kominiarza. Odpowiedź jest taka: nie mamy kamerki, a w ogóle bardzo trudno jest ustalić czy kanały zostały przebite, nikt tu nic nie będzie robił, a zapachy od sąsiadów, musi się pani przyzwyczaić.
Moim zdaniem odpowiedź tych ludzi jest identyczna z Waszą, niestety. Z Waszej strony spodziewałam się konkretnej i fachowej odpowiedzi, jednak trudno dziś w Polsce o fachowość i rzetelność. Na ulicę nie wyjdę a po prostu obmuruję kanał i zostawię tylko dla siebie, jeżeli tak trudno ustalić wszelką nieprawidłowość to i zamurowanie kanału wewnątrz nie wykryją.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Po remoncie

#5 Post autor: piotrusb » 05-10-2016, 09:42

petunia pisze:Z Waszej strony spodziewałam się konkretnej i fachowej odpowiedzi, jednak trudno dziś w Polsce o fachowość i rzetelność
To nie jest kwestia braku fachowości, czy rzetelności, tylko niemożności ustalenia zdalnie przyczyny, co wymaga wizji lokalnej i ekspertyzy technicznej. Przyczyn stanu rzeczy, który opisujesz może być mnóstwo i nikt, znając sprawę jedynie z opisu, nie odpowie Ci jednoznacznie i wiarygodnie na takie pytanie.
petunia pisze:nie mamy kamerki, a w ogóle bardzo trudno jest ustalić czy kanały zostały przebite
To trzeba wynająć fachowca z kamerką.
W piosence Jonasza Kofty i Stefana Friedmanna jest tekst, który tu pasuje:"Bo dobry Bóg / już zrobił, co mógł, / teraz trzeba zawołać fachowca!"
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Tomasz5890
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 02-08-2017, 08:50

Re: Po remoncie

#6 Post autor: Tomasz5890 » 02-08-2017, 09:10

Może jednak warto jeszcze raz porozmawiać, zaprosić sąsiada aby się przekonał jak wszystko słychać i czuć by uświadomić go jakie to kłopotliwe?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Obyczaje we wspólnocie mieszkaniowej”