Odśnieżanie balkonu

Czyli o stosunkach i problemach wewnątrz naszych wspólnot.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8824
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Odśnieżanie balkonu

#13 Post autor: irenalo » 07-01-2016, 13:21

piotrusb pisze:Jeśli więc ogródek, o którym dyskutujemy przekracza wymiary podane w AN, to można założyć, że jest użytkowany na zasadzie umowy dorozumianej quoad usum.
Ta część poza ujętą w akcie ( gdzie musi być dołączony plan) to raczej nieopłatną możliwość używania na podstawie uchwały właścicieli. Ale tę nieodpłatnośc można zmienić na odpłatność. Z drugiej strony jesli ktoś używa, to wspolnota nie musi sprzątać czy kosić trawnika.
Trzeba też dotrzeć do tej uchwały, pod którą podpisy zbierał deweloper.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

napad
.
.
Posty: 184
Rejestracja: 13-12-2015, 21:26

Odp.: Odśnieżanie balkonu

#14 Post autor: napad » 09-01-2016, 14:22

piotrusb pisze:
napad pisze:W aktach notarialnych ,są podane powierzchnie tych ogródków.
Jeśli więc ogródek, o którym dyskutujemy przekracza wymiary podane w AN, to można założyć, że jest użytkowany na zasadzie umowy dorozumianej quoad usum. Można więc uchwałą wspólnoty zacieśnić teren użytkowany na wyłączność (czy to ogródek, czy taras?) do pierwotnego/identycznego jak dla innych właścicieli lokali na parterze - a w każdym razie można tym zagrozić.
Jest to taras z kostki brukowej pod balkonami z przynależnym terenem zielonym (ogródkiem).
Plan istnieje ,jest opracowany przez developera ,a część o którą sąsiad powiększył swój teren nie została nigdzie ujęta ,jak pisałem"pani od developera" sprzedawca mieszkań chcąc sprzedać mieszkanie zbierała podpisy ,aby się reszta na powiększenie zgodziła ,wspólnota była wtedy w powijakach uchwały o powiększeniu nigdzie nie ma .Jak pisałem teren jest zadbany sąsiedzi dbają ,tylko uniemożliwiają (nie chcę robić czegokolwiek "na chama" ,zwłaszcza jak nie jestem pewien czy coś mi grozi jakaś interwencja policji lub podanie do sądu)mi oczyszczanie balkonu ze śniegu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5993
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Odśnieżanie balkonu

#15 Post autor: piotrusb » 11-01-2016, 11:12

napad pisze:część o którą sąsiad powiększył swój teren nie została nigdzie ujęta
Więc tym bardziej można, jeśli sąsiad dalej nie będzie wykazywał woli do jakiejkolwiek ugody, zasugerować mu, że uchwała wspólnoty może ograniczyć lub znieść jego prawo do władania tym dodatkowym terenem.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8824
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Odśnieżanie balkonu

#16 Post autor: irenalo » 12-01-2016, 17:02

Mnie zastanawia jedna rzecz. Jeśli za jakiś czas trzeba będzie wyczyścić rynny a najłatwiej (i często najtaniej ) to zrobić zamawiajac samochód z podnośnikiem . Jak to zrobią, skoro wokół bloku nie ma dostępu? Z dachu? I gdzie będą zrzucać zawartość rynien? IA jeśli rynna zostanie uszkodzona? Albo za jakiś czas będzie wymagała naprawy? Wspolnota bedzie musiała wybrać droższe rozwiązanie tylko dlatego, że nieopatrznie właściciele loklai podpisali niekorzystną dal nich uchwałę.
I dlaczego ktoś ma za darmo korzystać z NW na wyłączność utrudniajac przy tym życie pozostałym?
piotrusb pisze:Więc tym bardziej można, jeśli sąsiad dalej nie będzie wykazywał woli do jakiejkolwiek ugody, zasugerować mu, że uchwała wspólnoty może ograniczyć lub znieść jego prawo do władania tym dodatkowym terenem.
Zgadzam się .

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

napad
.
.
Posty: 184
Rejestracja: 13-12-2015, 21:26

Odp.: Odśnieżanie balkonu

#17 Post autor: napad » 12-01-2016, 19:29

A aaa do tego już doszło,część rynien jest czyszczona z podnośnika ,a część podobno z drabin i z dachu ,podobno ,bo niestety administrator "czyścicieli z drabin" przysłał w takim czasie że nikt nie widział ,teraz zarządaliśmy aby przy tego typu akcjach był obecny ktoś z zarządu.
Zagrozić można ,ale pan jest trudny,jak się uprze to pozostaje sprawa sądowa,a tego raczej nikt nie chce.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Obyczaje we wspólnocie mieszkaniowej”