Wymiana poszycia dachowego...problem w bloku

Czyli o stosunkach i problemach wewnątrz naszych wspólnot.
Wiadomość
Autor
Ponek
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 01-12-2015, 12:47

Wymiana poszycia dachowego...problem w bloku

#1 Post autor: Ponek » 01-12-2015, 13:09

Witam Państwa,

Proszę o poradę. Nasz blok składa się z 4 wspólnot mieszkaniowych - każda brama, klatka to inna WM.
Dach mamy płaski, poszycie dachowe pokryte papą.
Brama obok zaczęła w piątek remont dachu. Tak się składa, że moje mieszkanie mieści się na ostatnim piętrze i przylega do sąsiedniej bramy. Czyli remont części dachu będzie stykał się z częścią mojej WM.

Pierwsza sprawa, która mi się nie podoba: to termin naprawy. Jest już zimno, do tego od czasu do czasu pada.
Ekipa nie wygląda poważnie. Nie zabezpieczyli terenu - wydaje mi się, że podczas remontu, nawet dachu, należy zabezpieczyć teren taśmą...może się mylę? Jednak dzisiaj, wracając do mieszkania, 1,5m przede mną spadło kilka kawałków papy. Zwróciłem pracownikom uwagę i zadzwoniłem do administratora sąsiedniej bramy. Przeprosili za sytuację, stwierdzili, że byli dzisiaj na oględzinach i nic nie mają sobie do zarzucenia. Obiecali, że się skontaktują z wykonawcą i wspomną o ogrodzeniu terenu... Jakoś do tej pory nie widać ruchu z ich strony. Tak się składa, że ten administrator, jeszcze do tego lata był naszym administratorem - znamy już wszyscy ich obietnice bez pokrycia.

Czy jako WM przylegająca do WM remontującej dach możemy cokolwiek "zażądać"?

Pozdrawiam,
Tomasz

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Wymiana poszycia dachowego...problem w bloku

#2 Post autor: piotrusb » 01-12-2015, 15:48

Macie cztery odrębne nieruchomości gruntowe każda z własną księgą wieczystą?
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Ponek
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 01-12-2015, 12:47

Odp.: Wymiana poszycia dachowego...problem w bloku

#3 Post autor: Ponek » 03-12-2015, 13:49

Tak.
Potrze, za dużo zachodu by łączyć wspólnoty. Jednak co ciekawe jedna z bram rozlicza całą wodę, inna prąd i CO.
Stare budownictwo.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Ponek
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 01-12-2015, 12:47

Odp.: Wymiana poszycia dachowego...problem w bloku

#4 Post autor: Ponek » 03-12-2015, 13:52

Napisałem, a następnie zadzwoniłem do nadzoru budowlanego. Aktualnie nie mają ludzi do wysłania....
Nadal brak zabezpieczenia, co więcej, fachowcy zrzucali z dachu stare rynny zamiast je opuścić - kpina.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Wymiana poszycia dachowego...problem w bloku

#5 Post autor: irenalo » 03-12-2015, 14:36

Ponek pisze:Nadal brak zabezpieczenia
\
Zabezpieczenie powinno być adekwatne do prowadzonych prac.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Wymiana poszycia dachowego...problem w bloku

#6 Post autor: irenalo » 03-12-2015, 14:49

Ponek pisze:Pierwsza sprawa, która mi się nie podoba: to termin naprawy.
Nie masz żadnego prawa decydowania , kiedy sąsiad ma przeprowadzać remont.
Ponek pisze:Tak się składa, że moje mieszkanie mieści się na ostatnim piętrze i przylega do sąsiedniej bramy. Czyli remont części dachu będzie stykał się z częścią mojej WM.
No to zobliguj swój zarząd , by dopilnował , żeby nie uszkodzono Waszego pokrycia.
Ponek pisze:Ekipa nie wygląda poważnie
Nie wiem , jakie kryteria trzeba spełnić , żeby wygladać wg Ciebie poważnie . Ty jednak nie decydujesz o tym, kto ma remontować dach należacy do innej wspólnoty.
Ponek pisze:Nie zabezpieczyli terenu - wydaje mi się, że podczas remontu, nawet dachu, należy zabezpieczyć teren taśmą...może się mylę?
Pytaj w nadzorze czy muszą przy tego rodzaju dachu i tego rodzaju remoncie muszą zabezpieczac na dole.
Ponek pisze:Jednak dzisiaj, wracając do mieszkania, 1,5m przede mną spadło kilka kawałków papy.
I coś sie stało?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Obyczaje we wspólnocie mieszkaniowej”