Wymiana poszycia dachowego...problem w bloku

Czyli o stosunkach i problemach wewnątrz naszych wspólnot.
Wiadomość
Autor
Ponek
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 01-12-2015, 12:47

Odp.: Wymiana poszycia dachowego...problem w bloku

#7 Post autor: Ponek » 03-12-2015, 18:42

Irenalo co masz na myśli: "No to zobliguj swój zarząd , by dopilnował , żeby nie uszkodzono Waszego pokrycia."
Czyli co ma zrobić zarząd?

Ekipa nie wygląda poważnie - miałem na myśli brak zabezpieczenia terenu, a zrzucanie rynien tylko potwierdza moje stwierdzenie.

"Ponek pisze:
Jednak dzisiaj, wracając do mieszkania, 1,5m przede mną spadło kilka kawałków papy.

I coś sie stało?"
Sorry, to mam czekać aż coś się stanie? Obok bloku jest przedszkole. Kto ma dzieci ten rozumie.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Wymiana poszycia dachowego...problem w bloku

#8 Post autor: irenalo » 04-12-2015, 18:13

Ponek pisze:Czyli co ma zrobić zarząd?
Ma sprawdzić czy na granicy dachów wspólnot nie uszkodzono Waszego pokrycia.
Jak Ci w lutym topniejący śnieg zacznie przeciekać do mieszkania , to trudno będzie udowodnić , że to z winy remontu sąsiedniej wspólnoty.
Ponek pisze:Ekipa nie wygląda poważnie - miałem na myśli brak zabezpieczenia terenu, a zrzucanie rynien tylko potwierdza moje stwierdzenie.
Masz jakieś swoje wyobrażenie o remontach . Ale owe wyobrażenie nie musi pokrywac się z tym co wymaga prawo. I jeżeli mogę się z Tobą zgodzić, że teren powinin być prawidłowo zabezpieczony, to nie znam przepisu, który zabrania zrzucania rynien.
Ponek pisze:Sorry, to mam czekać aż coś się stanie?
Gdyby coś się stało, to byś mógł zawiadomić prokuraturę.
Ponek pisze:Obok bloku jest przedszkole.
Jeżeli leży Ci na sercu dobro dzieci, to zawiadamom dyrekcję przedszkola . Niech ta powiadomi rodziców, żeby nie chodzili pod budynkiem . Na wszelki wypadek.
Skoro zawiadomiłeś nadzór budowlany, to tak naprawdę już niewiele można zrobić.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

modoc
.
.
Posty: 186
Rejestracja: 11-04-2013, 08:35

Re: Wymiana poszycia dachowego...problem w bloku

#9 Post autor: modoc » 04-12-2015, 19:31

Zarząd ma dopilnować by wasza nieruchomość nie doznała uszczerbku przy tym remoncie. Jak się dogadają to już kwestia zarządu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Ponek
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 01-12-2015, 12:47

Odp.: Wymiana poszycia dachowego...problem w bloku

#10 Post autor: Ponek » 04-12-2015, 21:46

Jest jeszcze problem z wejściem na dach. Z naszej bramy nie ma takiej opcji - nie posiadamy wejścia na dach. Sąsiedzi nie są zbyt przychylni by nam udostępnić wejście z ich bramy...

Nadzór nie ma ludzi do kontroli (wszyscy zapracowani), ale wczoraj pojawili się ludzie z PIP-y - ktoś widocznie też nie był zadowolony, nie czuł się bezpiecznie.
Dzisiaj z samego rana teren został zabezpieczony taśmą.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Ponek
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 01-12-2015, 12:47

Odp.: Wymiana poszycia dachowego...problem w bloku

#11 Post autor: Ponek » 04-12-2015, 22:00

Irenalo, sorry, ale zrzucanie elementów z dachu podlega pod "Podstawowe zasady BHP". Każdy wykonawca powinien je znać. Nie jest to moje wyobrażenie, chyba, że wyobrażeniem jest poprawność wykonania zadania, czynności.
Tak się składa, że jestem członkiem zarządu, mamy też administratora. Podejmuję próby kontaktu z drugą stroną, ale bezowocne są rezultaty. Do tego, na nasze nieszczęście, mamy utrudniony dostęp na dach.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Wymiana poszycia dachowego...problem w bloku

#12 Post autor: irenalo » 05-12-2015, 15:01

Ponek pisze:Jest jeszcze problem z wejściem na dach. Z naszej bramy nie ma takiej opcji - nie posiadamy wejścia na dach. Sąsiedzi nie są zbyt przychylni by nam udostępnić wejście z ich bramy...
No to musicie z nimi zawrzeć umowę. Najlepiej notarialną i ujawnioną w ich KW.
Macie obowiązek przeprowadzania przeglądów budowlanych. Ten przegład obejmuje też stan dachu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Obyczaje we wspólnocie mieszkaniowej”