Zaśmiecanie NW.

Czyli o stosunkach i problemach wewnątrz naszych wspólnot.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Zaśmiecanie NW.

#19 Post autor: irenalo » 16-10-2012, 10:19

Jak będzie. Zazwyczaj jest "wywóz odpadów".

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

jochi
.
.
Posty: 28
Rejestracja: 21-05-2012, 15:24

Odp.: Zaśmiecanie NW.

#20 Post autor: jochi » 16-10-2012, 10:25

Można poprosić, żeby na fakturze obok - wywóz nieczystości/odpadów była konkretna informacja wraz z określeniem skąd rzeczy wywieziono czyli np. wywóz nieczystości z korytarza piwnicznego w budynku XY nr (kanapa).
Widziałam takie faktury.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

szymekgd
.
.
Posty: 311
Rejestracja: 30-12-2009, 22:19

Odp.: Zaśmiecanie NW.

#21 Post autor: szymekgd » 16-10-2012, 11:04

Wydaje się, że rozsądniej rozliczyć każde odpady na osobnej fakturze, oszczędzi to problemów z delikwentami którzy będą szukać sposobu wymigania się od płacenia i mogą zakwestionować jakąś pozycje...
Czy składowanie w korytarzach piwnicznych rozebranych mebli drewnianych nie łamie przepisów ppoż? Moi śmieciarze nie dość, że skutecznie zablokowali dostęp do piwnic współwłaścicieli, jedno z wyjść to ułożyli hałdę z płyt drewnianych, wystarczy, że ktoś wpadnie na pomysł zaprószenia ognia i powstanie duży problem...
Michał

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

jochi
.
.
Posty: 28
Rejestracja: 21-05-2012, 15:24

Odp.: Zaśmiecanie NW.

#22 Post autor: jochi » 16-10-2012, 11:30

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
z dnia 7 czerwca 2010 r.
w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów
(Dz. U. z dnia 22 czerwca 2010 r.)

Czynności zabronione i obowiązki w zakresie ochrony przeciwpożarowej

§ 4. 1.W obiektach oraz na terenach przyległych do nich jest zabronione wykonywanie następujących czynności, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie się, utrudnienie prowadzenia działania ratowniczego lub ewakuacji:

11) składowanie materiałów palnych na drogach komunikacji ogólnej służących ewakuacji lub umieszczanie przedmiotów na tych drogach w sposób zmniejszający ich szerokość albo wysokość poniżej wymaganych wartości określonych w przepisach techniczno-budowlanych;
12) składowanie materiałów palnych w pomieszczeniach technicznych, na nieużytkowych poddaszach i strychach oraz na drogach komunikacji ogólnej w piwnicach;

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Zaśmiecanie NW.

#23 Post autor: jaceko » 16-10-2012, 11:39

To wszystko się zgadza. Problem w tym, że ukarana zostanie Wspólnota, a nie konkretny właściciel, nawet, jeśli Straż się uprze i mandat nałoży. Przykład Kamienia Pomorskiego świadczy, że przepisy p-poż są mniej ważne niż dziwnie pojęte prawo do korzystania z NW.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

jochi
.
.
Posty: 28
Rejestracja: 21-05-2012, 15:24

Odp.: Zaśmiecanie NW.

#24 Post autor: jochi » 16-10-2012, 15:28

Jeśli będzie kontrola to tak, będzie ukarana WM (zazwyczaj najpierw dostaje termin na usunięcie i po wyznaczonym terminie, jeśli śmieci nie zostaną usunięte, wystawiany jest mandat, ale bywa, że mandat leci od razu).
Przy czym ten paragraf podałam w celu wykorzystania w stosunku do uchylających się przed uprzątnięciem swoich śmieci (czyli straszak ;)).

Ja sobie poradziłam tak, że wysmażyłam pismo (powołując się na ww. paragraf) do właściciela, który składował rzeczy na strychu, wywiesiłam na tablicy informację, że zabrania się składowania, zaś rzeczy pozostawione do konkretnego dnia rzeczy maja zniknąć, a jeśli nie znikną, to zostaną usunięte na koszt tego właściciela.

Rzeczy zniknęły i już się nie pojawiły.

Problem pojawia się wtedy, kiedy nie ma się jak udowodnić danemu właścicielowi, że to on łamie przepisy. U nas wiesza się wtedy kartkę, że rzeczy pozostawione po dniu takim i takim będą uznane za mienie porzucone i zostaną wywiezione na wysypisko śmieci. Koszt jest spory, więc można czekać jak są wystawki, ale wtedy ktoś w "czynie społecznym" powinien te rzeczy wystawić. :confused:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Obyczaje we wspólnocie mieszkaniowej”