Zaśmiecanie NW.

Czyli o stosunkach i problemach wewnątrz naszych wspólnot.
Wiadomość
Autor
szymekgd
.
.
Posty: 311
Rejestracja: 30-12-2009, 22:19

Zaśmiecanie NW.

#1 Post autor: szymekgd » 14-10-2012, 11:07

Mamy problem z notorycznym wystawianiem starych mebli, opon, itp. w korytarzach piwnicznych, z upomnień właściciele nic sobie nie robią, od jednego nawet usłyszałem "a co mam z tym zrobić?", oczywiście pojemność korytarzy jest ograniczona, więc wynoszący składują w/w rzeczy jak najdalej od swoich pomieszczeń, a zastawieni maja pretensje do zarządu, że nic z tym nie robi...Czy znalazł ktoś sposób na rozwiązanie takiego problemu? Poprzedni zarząd wywoził "śmieci" na koszt wspólnoty, co pewnie ugruntowało przeświadczenie, że to wszyscy powinni płacić za delikwenta...
Michał

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Zaśmiecanie NW.

#2 Post autor: piotrusb » 14-10-2012, 13:01

My raz na dwa, trzy miesiące wystawiamy na tydzień kontener na śmieci wielkogabarytowe i tam mieszkańcy mogą wrzucać meble itp. Rzeczy pozostawiane w korytarzach piwnicznych są wtedy również usuwane przez firmę sprzątającą.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

szymekgd
.
.
Posty: 311
Rejestracja: 30-12-2009, 22:19

Odp.: Zaśmiecanie NW.

#3 Post autor: szymekgd » 14-10-2012, 13:24

Jak napisałem wyżej u nas to też było praktykowane, ale wg. mnie nie jest to do końca sprawiedliwe-dlaczego wszyscy mają płacić za kogoś "śmieci"? Pomijam fakt, że w momencie znalezienia się ich w piwnicy właściciel przestaje się nimi interesować i nawet w przypadku wystawki nie jest chętny do ich wyniesienia...
Kupując nowy sprzęt-stary oddaje do utylizacji, robię remont-zamawiam 1t wór, wymieniam meble-daję ogłoszenie na różnych portalach i najczęściej znajduje się na nie chętny, jeżeli mam problem z usunięciem to przechowuje w swojej piwnicy do wystawki organizowanej przez miasto, ale w żadnym przypadku nie robię graciarni w NW...
Michał

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Zaśmiecanie NW.

#4 Post autor: piotrusb » 14-10-2012, 13:32

Od strony tego jak powinno być - masz oczywiście rację, tylko wydaje się, że to utopia, bo ani nie zdołasz ludzi zmusić do takiego działania, ani nawet np. ustalić kto wystawił kanapę na korytarz piwnicy. Dlatego też nasze rozwiązanie choc może nie jest wzorem sprawiedliwości społecznej, to jednak nie jest nadmiernie kosztowne (mamy ponad 200 lokali, więc koszt kontenera raz na pare miesięcy nie jest przesadnie obciążający), a alternatywą są śmieci wielkogabarytoew zalegające tygodniami pod śmietnikiem lub w piwnicach.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

szymekgd
.
.
Posty: 311
Rejestracja: 30-12-2009, 22:19

Odp.: Zaśmiecanie NW.

#5 Post autor: szymekgd » 14-10-2012, 14:02

Przy 42 lokalach koszt dla właściciela będzie zauważalny i na pewno część osób będzie kwestionować zasadność wywózki...Oczywiście znane są osoby zaśmiecające, nawet rozmawialiśmy z nimi...
Michał

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Zaśmiecanie NW.

#6 Post autor: irenalo » 14-10-2012, 14:51

szymekgd pisze:Przy 42 lokalach koszt dla właściciela będzie zauważalny i na pewno część osób będzie kwestionować zasadność wywózki...Oczywiście znane są osoby zaśmiecające, nawet rozmawialiśmy z nimi...
Macie jedna możliwość - wystąpić do sądu o zwrot kosztów sprzątania. Jak jeden raz zapłaci, to następny się zastanowi nim zastawi przejście. Oczywiście musicie mieć dowody.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Obyczaje we wspólnocie mieszkaniowej”