Zarząd nie odpowiada na pytania

Czyli o stosunkach i problemach wewnątrz naszych wspólnot.
Wiadomość
Autor
agi_1981
.
.
Posty: 8
Rejestracja: 22-03-2021, 15:40

Zarząd nie odpowiada na pytania

#1 Post autor: agi_1981 » 22-04-2021, 08:07

Witam od pewnego czasu nasz zarząd nie odpowiada na zadawane pytania. Posiadamy forum wspólnotowe na Facebooku tam zadajemy różne pytania poruszamy problemy z tym że w ostatnim czasie nasz zarząd odpowiada na pytania tylko wybrane a co możemy zrobić gdy nie odpowiada na mało wygodne dla nich zapytania?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5263
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Zarząd nie odpowiada na pytania

#2 Post autor: piotrusb » 22-04-2021, 09:13

Zarząd nie ma obowiązku odpowiadania na pytania, choć oczywiście powinien to robić. Wynika to jednak z dobrych obyczajów, nie zaś z regulacji prawnych. Nie rodzi to więc żadnych konsekwencji, a jedyne co możecie zrobić, to odwołać zarząd i wybrać nowy.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

agi_1981
.
.
Posty: 8
Rejestracja: 22-03-2021, 15:40

Kto może wymienić żarówkę na klatce schodowej

#3 Post autor: agi_1981 » 26-04-2021, 20:53

W naszej wspólnocie był elektryk który robił przeglądy wymieniał żarówki w zeszłym miesiącu zrezygnował i tutaj moje pytanie czy chętni właściciele mogą wymienić żarówkę na klatce schodowej czy potrzebna jest do tego osoba z uprawnieniami?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5263
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Zarząd nie odpowiada na pytania

#4 Post autor: piotrusb » 26-04-2021, 22:56

Jeśli to zwykle żarówki i oprawy, to nie potrzeba do tego uprawnień.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci:
§ 4. Nie wymaga się potwierdzenia posiadania kwalifikacji w zakresie obsługi urządzeń i instalacji użytkowników eksploatujących:
1) urządzenia elektryczne o napięciu nie wyższym niż 1 kV i mocy znamionowej nie wyższej niż 20 kW, jeżeli w dokumentacji urządzenia określono zasady jego obsługi
Trzeba jednak pamiętać, że zgodnie z z § 105 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy praca na wysokości powyżej 1 m nad poziomem podłogi lub ziemi jest traktowana jako praca na wysokości, a ta z kolei jest uznana za pracę szczególnie niebezpieczną (§ 80 ust. 1 rozporządzenia) i wymaga przeszkolenia i zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do takich prac.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

agi_1981
.
.
Posty: 8
Rejestracja: 22-03-2021, 15:40

Re: Zarząd nie odpowiada na pytania

#5 Post autor: agi_1981 » 27-04-2021, 14:13

Bo widzi pan jeden członek naszego zarządu poszedł do spółdzielni mieszkaniowej i tam mu powiedzieli że bez uprawnień nikt nie może wymienić żarówki na klatce schodowej.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5263
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Zarząd nie odpowiada na pytania

#6 Post autor: piotrusb » 27-04-2021, 14:36

Nie, to bzdura. Wymiana żarówki na korytarzu od strony technicznej nie różni się niczym od wymiany takiej żarówki w domu, a przecież nikt nie zamawia elektryka jak mu się przepali żarówka w żyrandolu.
Masz w powyższym poście podstawy prawne i zastrzeżenie związane z wysokością. I to może być istotne jeśli takie żarówki są w wysokich ponieszczeniach, nad schodami itp.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Obyczaje we wspólnocie mieszkaniowej”