Brak winy wspólnoty - odmowa wypłaty ubezpieczenia.

Czyli wszystko o ubezpieczeniach.
Wiadomość
Autor
gstumpf
.
.
Posty: 171
Rejestracja: 27-09-2005, 10:09
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

Odp.: Brak winy wspólnoty - odmowa wypłaty ubezpieczenia.

#7 Post autor: gstumpf » 05-11-2013, 15:52

musisz udowodnić winę potencjalnemu winnemu, czyli jak Ci odpowie "a dlaczego niby ja mam być winny " to musisz mu to wykazać

sam fakt posiadania lokalu w przypadku zalania nie jest wystarczający (czytaj błedne jest założenie pękła rura w mieszkaniu Kowalskiego = wina Kowalskiego) - musisz mu udowodnić zaniechanie lub działanie skutkujące powstaniem awarii i szkodą, np jęsli wykażesz że rura była skorodowana i Kowalski mógł to z łatwością zauwazyć i na czas wymienieć- to OK, ale jak była w ścianie??? to jak mógł to zauważyć???

podobnie sam fakt wykonywania instalacji czy produkcji odpowietrznika (po okresie gwarancji) wcale nie powoduje powstania prawnego zobowiązania do naprawy szkody

Prawo to nie kategoria moralna
Kogo obciązyć? dobre pytanie? czasami procesy o ustalenie winnego trwają latami a ty już chcesz żebym wskazał winnego.
Chyba nie oczekujesz, że ja wróżka jestem
grzesiek stumpf
broker ubezpieczeniowy
grzegorz@ubezpieczeniowecentrum.pl
www.ubezpieczeniowecentrum.pl
0695/21-21-21

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

szymekgd
.
.
Posty: 311
Rejestracja: 30-12-2009, 22:19

Odp.: Brak winy wspólnoty - odmowa wypłaty ubezpieczenia.

#8 Post autor: szymekgd » 05-11-2013, 21:14

Zachodzi pytanie po co dbac o stan rur skoro nie ponosze odpowiedzialnosci za powstale w wyniku ich stanu szkody?Nie podoba mi sie sasiad z dolu to mu zaleje mieszkanie i co mi zrobi :-) Rozumiem,ze z tym "prawem" jest po drodze ubezpieczycielowi bo moze wykpic sie z wyplacenia odszkodowania, ludzie zaczna czytac warunki ubezpieczen i pewnie sami zdecyduja czy warto placic skoro wyrzadzajac szkode nic im,zgodnie z prawem,nie mozna zrobic...
Michał

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gstumpf
.
.
Posty: 171
Rejestracja: 27-09-2005, 10:09
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

Odp.: Brak winy wspólnoty - odmowa wypłaty ubezpieczenia.

#9 Post autor: gstumpf » 06-11-2013, 09:21

Wybór należy do Ciebie.
Tylko nie zapomnij, że jak Ciebie zaleje sąsiad to te schody będa dotyczyć Ciebie.
grzesiek stumpf
broker ubezpieczeniowy
grzegorz@ubezpieczeniowecentrum.pl
www.ubezpieczeniowecentrum.pl
0695/21-21-21

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

szymekgd
.
.
Posty: 311
Rejestracja: 30-12-2009, 22:19

Odp.: Brak winy wspólnoty - odmowa wypłaty ubezpieczenia.

#10 Post autor: szymekgd » 06-11-2013, 09:55

gstumpf pisze:Tylko nie zapomnij, że jak Ciebie zaleje sąsiad to te schody będa dotyczyć Ciebie
Czy z moich postów wynika, że martwię się o sąsiada?
gstumpf pisze:Wybór należy do Ciebie.
Na "wybór" nie mam żadnego wpływu, żadną łaską ze strony ubezpieczyciela jest pokryć moje straty z mojego ubezpieczenia.

Rozumiem, że osoby z branży ubezpieczeniowej przy zawieraniu umów wyraźnie informują klienta o w/w sytuacji, czy polskim zwyczajem pokazują postanowienie sądu przy zgłoszeniu szkody ? :)
Michał

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
mirdem
.
.
Posty: 486
Rejestracja: 29-06-2008, 18:14

Odp.: Brak winy wspólnoty - odmowa wypłaty ubezpieczenia.

#11 Post autor: mirdem » 13-11-2013, 17:31

gstumpf pisze:Orzecznictwo a dokładniej uchwała sądy najwyższego z wiosny tego roku praktycznie zwalnia z odpowiedzialności za zalanie w wyniku niespodziewanej awarii.
http://www.rzu.gov.pl/sprawy-biezace/W_ ... w_s__21181
To po co w ogóle się ubezpieczać? Przecież właśnie o to chodzi aby uchronić się finansowo od takich zdarzeń. Wygląda na to, że najlepiej kłamać i przyznać się do zaniedbania.
Dwa lata temu także i u mnie właściciel nie otrzymał odszkodowania z uwagi na brak winy wspólnoty (zalanie lokalu przez dach). Po otrzymaniu odmowy właściciel lokalu skorzystał ze swojej prywatnej polisy. Ubezpieczyciel uznał wspólnotę winnym zaniedbania i wypłacił właścicielowi odszkodowanie. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że to ta sama firma która odmówiła wcześniej właścicielowi wypłaty z polisy wspólnoty(Allianz). Na koniec rozśmieszyli mnie do łez kiedy zażądali regresu z polisy wspólnoty :-) Wysłałem kopię polisy ich własnej firmy:-) Wraz z polisą wysłałem pismo z żądaniem wyjaśnienia dlaczego najpierw nie uznali winy wspólnoty a potem tak-niestety brak szacunku dla klienta oraz brak elementarnej wiedzy na temat zarządzania nie pozwolił im na odpowiedź, pożegnaliśmy ich bardzo szybko.
Pozdrawiam.
PWM

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

najtki
.
.
Posty: 354
Rejestracja: 03-03-2012, 15:30

Odp.: Brak winy wspólnoty - odmowa wypłaty ubezpieczenia.

#12 Post autor: najtki » 13-11-2013, 20:45

gstumpf pisze:musisz udowodnić winę potencjalnemu winnemu, czyli jak Ci odpowie "a dlaczego niby ja mam być winny " to musisz mu to wykazać
Jadę sobie samochodem ubezpieczonym OC urywa mi się koło, które urywając uszkadza inne auto to co poszkodowany nie dostaje kasy za uszkodzone auto z mojego OC bo nie jest mi wstanie udowodnić winę. Złośliwość rzeczy martwych trudno urwało się i masz pecha. Coś z tymi ubezpieczeniami jest nie tak.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Ubezpieczenia”