Zawilgocona ściana nośna

Czyli wszystko o ubezpieczeniach.
Wiadomość
Autor
Kalina
.
.
Posty: 13
Rejestracja: 14-04-2012, 18:09

Zawilgocona ściana nośna

#1 Post autor: Kalina » 30-04-2012, 12:20

Na ścianie mojego pokoju, który bezpośrednio graniczy z łazienką sąsiadów, pojawiła się pleśń. Jest to ściana nośna, a więc należy do części wspólnej naszej WM. Dziwna sprawa, ale widocznie zbyt duże nawilgocenie parą wodną i brak wentylacji doprowadziło do tej sytuacji. Powiadomiłam sąsiadów, pokazując zdjęcia, które wskazywały miejsce i zakres pleśni. Nie byli tym faktem specjalnie przejęci, choć ewidentnie zaniedbania z ich strony doprowadziły do pleśni. Oczyściłam i odkaziłam tą część ściany, poinformowałam na piśmie Zarządcę. Otrzymałam lakoniczną odpowiedź, że ta sprawa nie wchodzi w zakres ich kompetencji. :|
Co mam zrobić z tym fantem? Czy Zarządca jest zobowiązany zająć się tym problemem?
Nie mam ubezpieczonego mieszkania, natomiast część wspólna jest ubezpieczona. Co moge zrobić w tej sprawie, aby uzyskać odszkodowanie? Jestem poszkodowana i pozostawiona sama sobie :<
Ani sąsiedzi, ani Zarządca nie wykazują chęci współpracy.
Jako dowód mam fotki tej spleśniałej ściany i kolejne - cały etap doprowadzenia jej do jako takiego ładu oraz zachowałam (jako dowód)odciętą zniszczoną od wewnątrz tapetę.
Proszę o poradę prawną, gdzie i jak dochodzić wyrządzonych mi strat.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

darekj
.
.
Posty: 351
Rejestracja: 07-03-2010, 18:41

Odp.: Zawilgocona ściana nośna

#2 Post autor: darekj » 30-04-2012, 12:26

Witam,

A czemu uważasz że dostaniesz inne odpowiedzi niż w wątku:
http://wspolnota.net.pl/wspolwlasnosc/p ... no%C5%9Bna ??

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Kalina
.
.
Posty: 13
Rejestracja: 14-04-2012, 18:09

Odp.: Zawilgocona ściana nośna

#3 Post autor: Kalina » 04-05-2012, 07:53

Za odpowiedzi w tamtym wątku oczywiście dziękuję :>
Jednak chodzi mi o poradę osób zorientowanych w ubezpieczeniach OC wspólnot mieszkaniowych. Jaka powinna być procedura załatwiania takich spraw.
Doszło do uszkodzenia mojego mienia z powodu złego stanu części wspólnej (zawilgocenie ściany), spowodowanej nienależytym użytkowaniem łazienki przez sąsiadów.
Zarządca odpowiada za stan części wspólnych i jest zobowiązany działać w interesie właściciela. Ja korzystam z tej wspólnej ściany prawidłowo, ponoszę koszty itd., więc Zarządca powinien być zainteresowany tą sprawą - tak uważam.
Czy tą wyrządzoną mi szkodę należałoby zgłosić do ubezpieczyciela budynku?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gstumpf
.
.
Posty: 171
Rejestracja: 27-09-2005, 10:09
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

Odp.: Zawilgocona ściana nośna

#4 Post autor: gstumpf » 25-06-2012, 17:45

WItaj!
Napisałaś:
Doszło do uszkodzenia mojego mienia z powodu złego stanu części wspólnej (zawilgocenie ściany), spowodowanej nienależytym użytkowaniem łazienki przez sąsiadów.
wskazałaś innego niż wspólnota winnego to dlaczego chcesz aby odpowiadała za to wspólnota lub zarządca?

to raczej i wspólnota i ty powinniście rościć do tego sąsiada- nieprawdaż?
grzesiek stumpf
broker ubezpieczeniowy
grzegorz@ubezpieczeniowecentrum.pl
www.ubezpieczeniowecentrum.pl
0695/21-21-21

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”