Odmowa usunięcia zacieków przez administrację

Czyli wszystko o ubezpieczeniach.
Wiadomość
Autor
danyboy6
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 04-10-2010, 20:02

Odmowa usunięcia zacieków przez administrację

#1 Post autor: danyboy6 » 04-10-2010, 20:06

Witam,
Proszę o pomoc w nst. sprawie:
Jestem właścicielem mieszkania kupionego na rynku wtórnym. Na ścianach pojawiły się zacieki po ulewach, źle położona elewacja budynku.
Pytanie: Czy jest możliwość wyegzekwowania usunięcia powstałych zacieków w lokalu?
Po pierwszym piśmie z "jedną firmą" otrzymałem odpowiedz: art. 556 &1 Kodeksu Cywilnego, Sprzedający jest odpowiedzialny tylko względem Kupującego za wady rzeczy sprzedanej z tytułu rękojmi (nie byłem stroną umowy).

Wydaje mi się, że jeżeli płace czynsz to wady i skutki nich powstałych nie z mojej winy powinny zostać usunięte? Czy się myle??
Czy mogę powołać się na jakiś artykuł?

Dzięki z góry za pomoc.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3199
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Odmowa usunięcia zacieków przez administrację

#2 Post autor: elmaz » 04-10-2010, 23:25

Można próbować znaleźć jakieś przepisy, ale nie wiem czy nie najprościej byłoby dogadać sie z tym, kto kupował mieszkanie jako pierwszy od dewelopera i dogadać się z nim aby zrobił cesję roszczeń tytułu gwarancji i rękojmi na lokal. Wtedy nie będzie problemu, o ile budynek ma jeszcze gwarancję lub rękojmię.

Można (a nawet należy) także porozumieć się z zarządcą nieruchomości, bo problem leży w elewacji, a więc w części wspólnej. Być może dotyczy większej ilości lokali, a wtedy zbiorowy nacisk na dewelopera może być bardziej skuteczny, albo mogą pojawić się inne pomysły na rozwiązanie problemu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gstumpf
.
.
Posty: 171
Rejestracja: 27-09-2005, 10:09
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

Odp.: Odmowa usunięcia zacieków przez administrację

#3 Post autor: gstumpf » 05-10-2010, 14:26

a/ dla ustalenia czegokolwiek musi być wiadome czy budynek jest jeszce w okresie rękojmi (zwykle 3 lata)
b/ nie płacisz czynszu - tylko zaliczki na poczet utrzymania nieruchomości wspólnej - napisałeś że jesteś właścicielem mieszkania (czynsz jest pojęciem charakterystycznym dla umowy najmu lub dzierżawy)
c/ zgłoś problem występujący jak wyżej słusznie napisano w części wspólnej do administracji
d/ szkody zazwyczaj są likwidowane w pieniądzu poprzez pokrycie kosztów "likwidacji zacieków" z polisy wspólnoty, zatem zgłoś się do administracji o wskazanie ubezpieczyciela OC wspólnoty lub zgłoś szkodę do ubezpieczyciela swojego mieszkania
Ostatnio zmieniony 05-10-2010, 15:59 przez gstumpf, łącznie zmieniany 1 raz.
grzesiek stumpf
broker ubezpieczeniowy
grzegorz@ubezpieczeniowecentrum.pl
www.ubezpieczeniowecentrum.pl
0695/21-21-21

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

danyboy6
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 04-10-2010, 20:02

Odp.: Odmowa usunięcia zacieków przez administrację

#4 Post autor: danyboy6 » 05-10-2010, 16:59

Dzięki za szybką odpowiedz.
Postaram skontaktować się z byłym właścicielem o sporządzenie takiego pisma (cesja roszczeń tytułu gwarancji i rękojmi na lokal).
Zbiorę wcześniej wszystkie ekspertyzy z administracji na temat tej szkody.
Administracja przyznała mi rację, że powinien zarządca usunąć szkodę ale od zarządcy pismo odmowne...
Postaram się o pismo jak wyżej a jak tego nie uznają to będę zgłaszał do ubezpieczyciela mieszkania.

Dzięki jeszcze raz za pomoc.
Poinformuję jak sprawa się rozwinie.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3199
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Odmowa usunięcia zacieków przez administrację

#5 Post autor: elmaz » 07-10-2010, 15:43

Jeszcze o rękojmi przy zakupie na rynku wtórnym:

http://www.zarzadca.pl/komentarze/776-u ... bywce.html

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Ubezpieczenia”