szkoda na balkonie

Czyli wszystko o ubezpieczeniach.
Wiadomość
Autor
HR
.
.
Posty: 324
Rejestracja: 23-09-2005, 17:53
Kontakt:

Odp.: szkoda na balkonie

#7 Post autor: HR » 17-04-2006, 15:13

Aaaaa uchwała o granicach nieruchomosci wspólnej to co? Ustawa Mój Drogi to nie wszystko.... :)

Pozdrawiam
HR

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Roztropek

Odp.: szkoda na balkonie

#8 Post autor: Roztropek » 17-04-2006, 15:43

Tak. Tylko inspektor nadzoru budowlanego (czy inny uprawniony organ) nie wlepi kary za wiszące elementy balkonu lokatorowi tylko Zarządcy Wspólnoty. I granice części wspólnej nie będą go w tym przypadku interesowały. Proponuję sprawdzić.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gstumpf
.
.
Posty: 171
Rejestracja: 27-09-2005, 10:09
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

co na to kodeks cywilny

#9 Post autor: gstumpf » 18-04-2006, 10:30

art 434 kc. Za szkode wyrządzoną przez zawalenie sie budowli lub oderwanie sie jej części odpowiedzialny jest samoitny posiadacz budowli, chyba że zawalenie sie budowli lub oderwanie sie jej części nie wynikło ani z braku utrzymania budowli w nalezytym stanie , ani z wady w budowli.

Czytaj to tak:
Za szkode odpowiada posiadacz budowli gdy jest to wynik zaniadbania stanu technicznego lub wady w budowie
grzesiek stumpf
broker ubezpieczeniowy
grzegorz@ubezpieczeniowecentrum.pl
www.ubezpieczeniowecentrum.pl
0695/21-21-21

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Krzysztof

Odp.: szkoda na balkonie

#10 Post autor: Krzysztof » 16-05-2006, 00:07

Dość dużo informacji na ten temat znjaduje się w Dzienniku Ubezpieczeniowym (www.ryzyko.pl). Także teksty mojego autorstwa. Już wkrótce na rynku ukaże się książka pt. Ubezpieczenie nieruchomości, także poruszajaca się w tym obszarze. Ja niestety prawa autorskie do tekstów sprzedałem, tak więc przedruk tu jest niemożliwy.
Pozdrawiam,
Krzysztof Lewandowski
www.krzysztoflewandowski.pl

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”