Wydanie dokumentów

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
grobelny
.
.
Posty: 49
Rejestracja: 11-07-2010, 11:48

Odp.: Wydanie dokumentów

#31 Post autor: grobelny » 06-06-2015, 18:42

Ok, wszystko fajnie, ale wróćmy do meritum czyli dostępu do dokumentów wspólnoty. Jak rozumiem mamy dwie możliwości:
a) ta kwestia jest uregulowana w umowie, którą ma zarządca. Wtedy wszystko jest jasne i w praktyce nie do zmiany (bo ja nie widzę negocjacji pomiędzy wspólnotą jako całością a zarządcą).
b) ta kwestia nie jest uregulowana w umowie. Pisaliście, że wtedy wystarczy uchwała. Moje pytanie brzmi: dlaczego zarządca miałby się do niej stosować skoro jest to tylko oświadczenie woli wspólnoty?

Rozstrzygnięcie czy mamy do czynienia z pkt. a) czy b) trochę mi zajmie, ale pewnie ten jeden raz będę musiał się pofatygować do siedziby zarządcy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Wydanie dokumentów

#32 Post autor: irenalo » 06-06-2015, 20:08

grobelny pisze:Pisaliście, że wtedy wystarczy uchwała
Uchwała może dotyczyć tylko zarządu NW. Zarządcę obowiązuje umowa. W tym przypadku uchwałą nie da się narzucić dodatkowych obowiązków zarządcy, jeśli on nie będzie chciał przyjąć tych obowiązków.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Wydanie dokumentów

#33 Post autor: irenalo » 06-06-2015, 20:22

grobelny pisze:Rozstrzygnięcie czy mamy do czynienia z pkt. a) czy b) trochę mi zajmie, ale pewnie ten jeden raz będę musiał się pofatygować do siedziby zarządcy.
Podzielam zdanie ondrasza, że nikt Ci nie utrudnia dostępu do dokumentacji WM i chodzenie z tym do sądu nie ma sensu.
Ale utrzymywanie zarządcy, który ma siedzibę na końcu miasta i przynajmniej raz w tygodniu nie jest w stanie popracować po południu - jest niezbyt wygodne i mądre.
Może pora to zmienić?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Joanna
.
.
Posty: 768
Rejestracja: 12-05-2008, 23:39

Odp.: Wydanie dokumentów

#34 Post autor: Joanna » 06-06-2015, 23:27

irenalo pisze:Doradzasz bezmyślne i kosztowne działania. Masz w tym interes? Tak czy nie?
pytasz poważnie czy kpisz?

Ja w umowie kupna lokalu mam taką sama lakoniczna wzmiankę. A umowa powierzenia zarządu (ta w pierwszym akcie notarialnym) liczy 6 stron maszynopisu, nie licząc stron wstępnych (kto i w czyim imieniu się stawił). I reguluje np. obowiązki zarządcy i sposób rozwiązania umowy.

Piszę o alternatywnym sposobie pozyskaniu umowy o sposobie zarządu. A ta druga umowa, poświadczona notarialnie, to nie wiadomo czy w ogóle istnieje - bo równie dobrze wszystko mogło zostać uregulowane w tej pierwszej, w formie aktu notarialnego

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”